Переглядів: 185

Свій серед чужих

Російські окупанти привласнили український бойовий корабель

Цього тижня стало відомо, що російські окупанти підняли андріївський прапор над українським великим десантним кораблем «Костянтин Ольшанський», який вони захопили в 2014 році. Перехід «Ольшанського» на бік російського флоту загрожує національній безпеці України.

Великий десантний корабель (ВДК) проєкту 775 «Костянтин Ольшанський» здатен вмістити до 12 одиниць різної бронетехніки (танки теж) і понад 300 осіб десанту. Це найважливіша характеристика, яку нам важливо знати про кораблі цього проєкту.

«Костянтин Ольшанський» захопили російські військові під час відомих кримських подій весни 2014-го. При цьому україн-ський екіпаж ВДК встиг пошкодити один із двигунів корабля. У 2016-у, за даними ЗМІ, окупанти розпочали ремонт «Ольшанського», пофарбувавши його в бойові кольори свого флоту (була й інша інформація — нібито росіяни використовували український корабель як донора для інших суден свого флоту). Про те, що «Костянтин Ольшанський» увійшов до складу ЧФ РФ під номером 402, стало відомо 2 серпня.

Перехід саме цього корабля до бойового складу ЧФ РФ — подія неординарна і становить велику загрозу для національної безпеки України. За інформацією з відкритих джерел, «Костянтин Ольшанський» став п’ятим ВДК проєкту 775, які перебувають у складі Чорноморського флоту РФ. Його «побратимами» є великі десантні кораблі «Ямал», «Азов», «Новочеркаськ» і «Цезар Куніков». Вони могли б висадити на берег до 50 одиниць бронетехніки і до чотирьох батальйонів десанту (близько 1200 осіб).

На озброєнні ЧФ РФ також перебували ВДК проєкту 1171 «Тапір» — «Саратов», «Орськ», «Микола Фільченков». Кожен із цих кораблів може везти на собі до 20 бойових танків або 45 бронетранспортерів, а також 300—400 десантників. Тобто це ще 1200 військовослужбовців, які за потреби можуть бути кинуті в бій.

Цілком очевидно, що введення «Костянтина Ольшанського» підвищує десантні можливості ЧФ РФ, оскільки дозволяє висадити на узбережжя ще 12 бойових машин і батальйон морської піхоти. Всього вісім великих десантних кораблів дають змогу ввести в бій практично повнокровну бригаду з танками та іншою бронетехнікою.

Звичайно, можна припустити, що остаточне «віджимання» українського ВДК відбулося лише з мирною метою, адже кораблі цього класу можуть використовуватися також для транспортування вантажів та рятувальних операцій. Але, найімовірніше, головний аспект — саме військовий. Російську армію готують до десантування на берег. Який саме?

Найближча «кандидатура» — це українські береги в Одеській і Миколаївській областях, а можливо, острів Зміїний. Відомо, що під час квітневого загострення, пов’язаного з великою концентрацією російських військ біля українських кордонів, саме морський десант на узбережжі Чорного та Азовського морів з вторгненням на південь України вважався одним з можливих варіантів розвитку подій.

Безумовно, не варто падати перед пострілом. Коли відбудеться таке вторгнення, чи відбудеться взагалі, та й чи виявиться успішним — велике питання. Але те, що таку можливість має на думці російське командування — абсолютно очевидно. Більше того, ймовірно, про неї почали замислюватися вже в 2016 році — саме тоді, нагадаємо, окупанти почали ремонтувати «Ольшанський».

Денис ПОПОВИЧ.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net