Переглядів: 191

Сайт як компас і як гід

В Україні презентували сайт WOWNATURE.IN.UA, на якому зібрана найважливіша інформація про національні природні парки та заповідники країни. Впродовж кількох тижнів його тестуватимуть користувачі, а зовсім скоро з’явиться й англомовна версія.

«Створення такого сайта — це ще один крок до популяризації наших національних природних парків. Ми поступово рухаємося до того, щоб природно-заповідний фонд мав необхідну цифрову інфраструктуру європейського зразка. Дедалі більше туристів, не лише українців, а й іноземців, мають пересвідчитися, що Україна дивовижна і комфортна для подорожей», — прокоментував новинку міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Тепер шанувальники природи, дослідники та мандрівники зможуть в одному місці побачити актуальну інформацію про всі національні парки та заповідники, знайти об’єкти з привабливою для них активністю — сплави, скелелазіння, споглядання за птахами, веломандрівки тощо. Загалом для відвідувачів зібрано 28 типів різноманітних активностей.

Усі привабливі місця нанесені на онлайн-карту й розділені на зручні фільтри: озера, гори, річки, історичні пам’ятки, печери, кемпінги, водоспади тощо.

База продовжує наповнюватися, і найближчим часом розробники обіцяють ще одну дуже зручну для всіх опцію — можливість побачити на карті всі облаштовані туристичні шляхи. Це дозволить мандрівникові завантажити собі на мобільний пристрій маршрут для пішої, велосипедної чи кінної прогулянки.

Просвітництво — ще один важливий блок на сайті. Тут можна прочитати, як посадити власний мікроліс, вражаючі історії про те, як команди науковців спостерігають за птахами під час їхніх міграцій, популярні пояснення, чому не можна галасувати в сезон тиші тощо. А ще — безліч корисної інформації про правила безпеки в парках, можливості для волонтерів та дослідників (як професійних, так і аматорів).

Сайт розроблений у рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для відбудови KfW.

Вебсайт проєкту: snpa.in.ua.

Інформацію також викладено на сайті Міндовкілля за посиланням: timeline/Znaydit-sviy-park.html.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net