Перерваний політ
У середині липня 1941 року становище на Південному фронті різко погіршилося: румунські війська прорвали оборону в ра-йоні Тирасполя і розгорнули потужний наступ на Вознесенськ та Первомайськ. Військове командування сателіта нацистської Німеччини віддало наказ: «Одесу взяти до 10 серпня».
А тим часом Ставка Верховного головнокомандування 5 серпня поширила директиву: «Одесу не здавати й обороняти до останньої можливості, використовуючи і Чорноморський флот». Задля цього в Одесу почали перекидати резерв Ставки.
Військовий льотчик, лейтенант Іван Семенов прибув з азербайджанського Кіровабада (нині м. Гянджа) в розпорядження 69-го винищувального авіаполку — одного із двох авіаз’єднань, які обороняли Одесу. Ворожа авіація помітно збільшила кількість нальотів на місто. Зенітні підрозділи не завжди встигали створити їй вогневий заслін. Оперативне командування оборони Одеси ухвалило рішення щодо постійного повітряного патрулювання її периметру.
10 серпня винищувач І-16 Івана Семенова патрулював північний сектор оборони Одеси. За розповідями свідків, мешканців с. Фонтанка, з боку Жевахової гори прорвалося декілька німецьких «мессерів», на перехоплення яких і вийшов літак Семенова. Зав’язався нерівний бій. Наш винищувач був збитий й, охоплений полум’ям, упав на поле за селом. Мужній пілот загинув.
Іван Григорович Семенов народився 1919 року у селі Куяли Пуш-кінського району Калінінської області у робітничій сім’ї. Закінчив Чугуївське авіаційне училище, що в Харківській області. На жаль, його бойовий шлях героїчно обірвався в перші ж дні війни на підступах до Одеси. Похований на кладовищі у Фонтанці.
Герман ЛИТВИНОВ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206