Переглядів: 726

Журналісти — важливі!

Попри всю нелюбов на Банковій, і не тільки, до журналістів, медійна спільнота України 6 червня таки відзначила своє професійне свято. Скромно, з дотриманням антиковідних заходів, без заслужених звань орденів та медалей, але з усвідомленням значущості для демократичного суспільства свободи слова, не купленого і не цензурованого, а чесного і правдивого.

З нагоди Дня журналіста голова НСЖУ Сергій Томіленко звернувся до колег із такими словами:

Уже 27 років відзначаємо ми це свято 6 червня. Різними були ті літа для журналістської спільноти в Україні. Як згадував наш шанований багатолітній голова Спілки Ігор Федорович Лубченко, у перші роки після проголошення незалежності України саме журналісти привели політиків до влади в новоствореній державі. Трагедія, зазначав він, почалася після того, коли ці політики, дірвавшись до влади, забули, кому вони цією владою зобов’язані. А дякувати мали саме звичайним українцям, які прагнуть вільної та процвітаючої України, та журналістам.

Обравши колись правдиве й об’єктивне слово справою свого життя, справжні журналісти залишаються вірними цьому вибору й відповідальними за нього. Наша професія — не про заробітки, а про Місію. Не уявити сучасне суспільство без широкої інформації, безлічі комунікаційних мереж, а наповнюють їх працівники медіа, намагаючись дотримуватись принципів об’єктивного висвітлення, особистого неупередженого осмислення подій і фактів, чесного їх оприлюднення.

Творячи історію української незалежності разом із суспільством, журналісти є не лише літописцями, а, власне, й будівничими, співучасниками багатьох процесів розбудови й утвердження державності України. Вони порушують гострі, актуальні питання й шукають відповіді на них, будять суспільну думку, примушують людей мислити, погоджуватись чи сперечатись, але прагнути пізнати істину.

Наш шлях міряний як перемогами, так і трагедіями, болючими втратами. За журналістами полюють, їх б’ють і вбивають саме за їх професійну незалежність і нескореність. Ми постійно піднімаємо свій голос проти переслідувань журналістів, вимагаємо захистити працівників медіа, розслідувати злочини проти ЗМІ. На жаль, і досі не обходиться у владному, політичному й бізнесовому середовищі без докорів на адресу медіа, без намагань окреслити «межі свободи» ЗМІ, контролювати їх.

Але зросла зрілість громадянського суспільства в нашій країні, запит людей на правду, на дотримання прав і свобод, на чесність влади вкотре підтверджують наше гасло: «Журналісти — важливі!». Бо наша праця — передумова існування демократичного суспільства.

Щиро вітаємо всю журналістську родину з професійним святом! Бажаємо, щоб ваш журналістський погляд завжди був зірким і влучним, відрізняв правду від лукавства і лжі, щоб ваше слово було гострим і непримиримим до несправедливості, зате ставало допомогою й обороною для тих героїв сюжетів та публікацій, які опинились у життєвій скруті. Особливі вітання — фронтовим журналістам!

Ми точно знаємо, що слово — правдиве й чесне — це воістину зброя. Тож нехай наше Слово завжди буде точним, влучним і являє світові незалежну, демократичну й сильну державу Україна!

* * *

За поданням Національної спілки журналістів України до професійного свята Грамотами Верховної Ради нагороджені п’ятеро представників регіональних ЗМІ. З поміж них і редактор «Чорноморських новин» Іван Мельник.

* * *

Напередодні Дня журналіста медійників Одещини привітав голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

«Якщо говорити про регіональну журналістику, — зазначив він, — то можна сказати, що одеська журналістика — одна із найбільш гострих, вільних та оперативних у країні. Бо тут завжди є місце для імпровізації, творчості та сміливого експерименту. Ціла епоха знайшла відображення на сторінках ваших газет і в ефірі телеканалів, зокрема тих, представники яких присутні сьогодні у цій залі».

За багаторічну плідну працю в галузі вітчизняної журналістики, конструктивне висвітлення актуальних проблем розбудови української державності та питань державотворення, регіонального розвитку, високу професійну майстерність та з нагоди Дня журналіста почесними грамотами Одеської ОДА відзначені колективи редакцій газет «Вечерняя Одесса», «Прес-кур’єр» і «Чорноморські новини», а також група медійників: В’ячеслав Вірич, головний редактор газети «Степовий маяк» (Березівка); Галина Владимирська, головний редактор журналу «Фаворит удачи», ведуча телепрограми «Прес-експерт»; Алла Корінь, головний редактор газети «Час.Люди.Події» (Сарата); Аліна Оніка, журналістка телеканалу «PLUS»; Наталя Полякова головний редактор газети «Новини Южного»; Дмитро Саввін, журналіст телеканалу «Глас»; Жанна Савіцька, головний редактор газети «Вісті Кодимщини»; Вікторія Сінько, журналістка телеканалу «Медіа-Інформ»; Наталія Слободян, журналістка телерадіокомпанії «Бессарабський медіа-холдінг» (Ізмаїл); Олена Стальніченко, операторка комп’ютерної верстки газети «Одеські вісті»; Олена Теплицька, журналістка телерадіокомпанії «ЗАРЕН ТВ» (Балта); Галина Тітова, головний редактор газети «Слово Придністров’я» (Білгород-Дністровський); Віталій Хемій, журналіст телеканалу «Репортер».

З нагоди 90-річчя заснування районної газети «Вперед» Почесною грамотою Одеської ОДА нагороджений трудовий колектив ТОВ «Роздільнянське видавництво «Вперед» (директорка Наталя Буковська).

Свято минуло, робота триває. Вітаємо всіх колег і зичимо щедрих рекламодавців та широкою читацької/глядацької/слухацької аудиторії!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net