Переглядів: 660

Поштарі таки носитимуть пенсії

Кабінет Міністрів скасував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня, як раніше передбачала постанова №277 від 29 березня цього року. Нинішній порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через «Укрпошту» буде збережений як мінімум до 1 січня 2023-го.

Основна причина, через яку ініціативу відклали на два роки, — неготовність банківської інфраструктури і систематичне закриття банківських відділень. Наразі банкомати наявні лише у 4% міст, а це означає, що 13 мільйонів українців не мають доступу, а відтак і можливості користуватися банківськими послугами. Тоді як «Укрпошта» покриває 100% населених пунктів і може надавати в тому числі й фінансові послуги всім без винятку українцям.

Відповідні зміни до постанови №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» уряд ухвалив 26 травня.

«Цими змінами до постанови нарешті покладено край двомісячній боротьбі величезної кількості громадян за комфорт і здоров’я літніх людей у частині доставки пенсій. Насамперед це стосується 3,5 мільйона пенсіонерів, більшість яких фізично не має доступу до банкоматів, а відтак не може отримувати пенсію на картку. Радий, що і президент, і прем’єр-міністр поділяють нашу позицію, що перехід процесу отримання пенсії з готівкової у безготівкову форму має відбуватися поступово і реалізовуватися як право людей, а не зобов’язання. До 2023 року доставку пенсій, як і раніше, готівкою і додому здійснюватимуть листоноші та відділення «Укрпошти». Впевнений, за цей час буде вироблено механіку, яка спростить доставку пенсій, але при цьому не створить проблем для пенсіонерів. Бо поки що пропозиція їхати в карантин й оплачувати дорогу до райцентру, щоб зняти гроші з картки, виглядає як частина проблеми, а не рішення», — прокоментував генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Подати заяву до ПФУ щодо зміни способу отримання пенсії можна особисто або відправивши пакет документів поштою. Також діє «гаряча лінія», куди пенсіонери можуть звертатися у разі, якщо їм відмовили у переведенні отримання пенсії через «Укрпошту». Залишити заявку можна за телефоном +38 (044) 354-52-73 або надіслати електронним листом на адресу pv@ukrposhta.ua.

Пресслужба
АТ «Укрпошта».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net