Переглядів: 606

Вікі любить Землю

Із 1 по 30 червня громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить українську частину міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth).

Конкурс присвячений пам’ятникам природи і цьогоріч організовується у 30 країнах. Фото, завантажені в його рамках, призначені, зокрема, для ілюстрування Вікіпедії — найбільшої онлайн-енциклопедії у світі. Проєкт привертає увагу до стану збереження природоохоронних територій та біорізноманіття.

В Україні конкурс проводиться дев’ятий рік поспіль і має на меті фотографування об’єктів українського природно-заповідного фонду. Конкурсні списки містять понад вісім тисяч об’єктів. Половина з них уже представлена на світлинах від учасників конкурсу минулих років. Загалом зібрано понад 110 тисяч знімків. Водночас ще про майже чотири тисячі пам’яток не подано жодного фото.

Взяти участь у «Вікі любить Землю» можуть усі охочі — як професійні фотографи, так і аматори. Для цього потрібно протягом червня завантажити знімки власного авторства, зроблені будь-коли у національних природних парках, заказниках, ботанічних садах тощо. Це можуть бути світлини краєвидів, окремих дерев, що є ботанічними пам’ятками, та макрофото флори й фауни заповідного фонду. Списки пам’яток та інструкції щодо завантаження фото доступні на сторінці конкурсу у Вікісховищі: commons.wle.org.ua.

Основними номінаціями є «кількісна» та «якісна». У першій будуть відзначені учасники, що сфотографують найбільше пам’яток (перевага надаватиметься знімкам об’єктів, які ще не висвітлені у Вікісховищі або висвітлені недостатньо; оцінка залежить від рівня представленості світлини). У межах другої номінації журі обере найкраще фото кожного із 27 регіонів України, а з поміж них — 10 найкращих. Для міжнародного етапу будуть окремо відібрані 15 світлин у двох категоріях — пейзажні і макрофото тварин, рослин та грибів.

Детальний регламент конкурсу доступний за посиланням: wikilovesearth.org.ua/rules.

На переможців основних номінацій чекають цінні призи. Також в українській частині конкурсу плануються спеціальні номінації, зокрема для відеозаписів та аерофото, з окремими призами.

Детальніше про конкурс можна дізнатися тут: http://wle.org.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net