Переглядів: 626

Чисті пляжі — разом!

У рамках фестивалю на пляжі Ланжерон стартував всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі — разом!», покликаний сформувати національну культуру чистоти та правильного поводження з відходами серед відпочивальників, вивести пляжі нашої країни на рівень, що відповідає світовим екологічним стандартам.

Організатори підготували насичену програму, під час якої учасники вирушили в екоекспедицію разом з експертами всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine», досліджуючи стан пляжу. Такі соціальні заходи впродовж трьох років проводитимуться на 10 пляжах України.

— Екопатрульні вже приступили до роботи. Планується чимало цікавих еко-активностей: інформаційно-просвітницькі кампанії, робочі групи експертів, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, екопатрульні бригади. Долучайтеся до ініціативи й змінюйте майбутнє тут і зараз! — закликала учасників екофоруму президентка руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

Екопатрульні збирали різне полімерне сміття, залишки бетонних та дерев’яних конструкцій. Сумне лідерство — за сигаретними фільтрами та недопалками. Під час моніторингу проаналізували якісний та кількісний склад знайденого непотребу, джерела його походження.

До толоки долучилися як юні, так і дорослі активісти. Молодь влаштовувала змагання. Лідирували ті патрульні, які не просто знаходили сміття, а й підходили до відпочивальників та пропонували розсортувати і здати залишки після перекусів, розповідаючи про важливість чистоти на пляжі.

Присутні мали змогу долучитися також до екологічних майстер-класів, на яких вчили розподіляти вторсировину на фракції. Екоактивісти надавали рекомендації, як жити з мінімальною кількістю відходів, інформували про новий проєкт організації — Національну мапу пунктів приймання вторсировини, доступну за посиланням recyclingpoints.org.

Найменшенькі отримували знання про сортування та відповідальне споживання через екоігри.

Одеса стала стартовою точкою відліку для запуску проєкту по всій Україні. Естафету приймуть Миколаїв, Київ, Ужгород, Маріуполь, Черкаси, Дніпро, Суми, Полтава, Мукачево, село Тур’я Бистра (Закарпатська область), Ладижин (Вінниччина) та інші міста й регіони.

У межах проєкту «Чисті пляжі — разом!» упродовж трьох років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах, об’єднувати зусилля громад та муніципалітетів, проводити локальні толоки, сортувати знайдену вторинну сировину й здавати її на перероблення тощо. Програма сформована таким чином, що кожен, хто відпочиває на березі моря, річки чи озера, зможе стати двигуном змін на краще.

Активісти проєкту закликають долучатися до ініціативи, мотивувати й рухати свою родину та оточення до перспективи чистих вод та берегів уже сьогодні, бо ж зміни починаються з кожного!

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net