Переглядів: 181

Фокус — на знакові об’єкти

На Одещині з робочою поїздкою разом з групою експертів побував міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Мета візиту — перевірка виконання програми «Велике будівництво».

У 2020-у Одещина взяла на себе зобов’язання щодо 16 об’єктів, 13 з яких завершені повністю, роботи ще на трьох будуть закінчені у цьому році. У програмі 2021-го — ще 16 об’єктів соціальної інфраструктури.

«Велика реставрація» торкнулася приймальних відділень.

— Ми говоримо про 12 приймальних відділень опорних лікарень, вісім з яких уже повністю завершені і чотири будуть завершені впродовж наступного місяця. Вже отримана велика кількість професійного медичного обладнання світового рівня: комп’ютерні томографи, МРТ... Це справді великий крок уперед, — зазначив міністр. — І ми не збираємося зупинятися на приймальних відділеннях.

Олексій Чернишов перевірив хід реконструкції Одеського академічного українського музично-драматичного театру

ім. В. Василька, що проводиться у рамках «Великого будівництва».

— Одеський український театр — це один з культурних магнітів півдня нашої країни. Історично важливою є і сама будівля, в якій розміщується театр, адже це пам’ятка культурної спадщини України, побудована на початку XX століття. Дуже важливо, аби реконструкція театру завершилася до святкування 30-річчя Незалежності України, як це і заплановано. Культурні об’єкти — важливий напрямок програми президента «Велике будівництво» у 2021-у, — підкреслив міністр.

На об’єкті передбачені такі роботи, як реставрація і відновлення архітектурного та ліпного декору, ремонтно-реставраційні штукатурні роботи на фасадах, реставрація цоколя, фінішне шпаклювання і фарбування поверхонь, заміна віконних заповнень та зовнішніх вхідних дверей.

Олексій Чернишов відвідав ще один знаковий об’єкт — Одеську обласну школу вищої спортивної майстерності «Олімпієць», яку відновлюють у межах «Великого будівництва». Кілька років тому «Олімпієць» збанкрутував, а внаслідок навколишньої забудови покрився тріщинами.

— У цьому місці завжди виховували чемпіонів України та світу, але, на жаль, десятки років спортивну базу капітально не ремонтували і вона перебувала у жахливому стані. Нарешті об’єкт реанімують. На «Олімпійці» мають бути створені сучасні умови для підготовки спортсменів, зокрема й для національних збірних команд нашої держави, — наголосив урядовець.

Проєктом передбачається створення багатофункціонального спортивного комплексу. Заплановано виконати заміну покрівлі, вікон, ремонт зовнішніх та внутрішніх мереж тощо. Окрім того, об’єкт зроблять безбар’єрним, аби він був доступним для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Вже у вересні будівельники обіцяють відкрити «Олімпієць».

— Ми закінчуємо покрівлю адмінкорпусу, дах манежу вже готовий. Фасад виконаний, права і ліва сторони. Бетонна підготовка зроблена. Залишилося покласти чисту підлогу, провести оздоблювальні роботи, благоустрій. Ну і, звісно, подбати про вогнезахист, щоб усе відповідало вимогам пожежної безпеки, — розповів директор ТДВ «ВБМО «Одесбуд» Іван Тукан.

У рамках робочої поїздки Олексій Чернишов побував також у Балті, де проінспектував багатопрофільну лікарню і загальноосвітню школу №3. Тут також на повну силу йде ремонт, який планують завершити до 1 вересня, щоб діти могли вчасно приступити до занять.

Під час підсумкового брифінгу голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький зазначив:

— Проаналізувавши спільно з представниками профільного міністерства та народними депутатами ситуацію, ми бачимо, що в нинішніх умовах нам потрібно займатися логістикою. Сьогодні в області на перше місце виходить дорожня інфраструктура між Дунаєм та Дніпром.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua