Переглядів: 205

«Моя душа купається в словах...»

У рамках XXII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у величній залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулася автограф-сесія письменника-життєлюба, невтомного трудівника на літературній ниві Геннадія Щипківського.

Геннадій Павлович — знаний прозаїк і поет, лауреат літературних премій імені Олеся Гончара, Валер’яна Підмогильного та Івана Гайдаєнка, заслужений діяч мистецтв України. Двадцять два роки поспіль він активно співпрацює з ОННБ, і в когорті організаторів, партнерів, учасників, експертів та презентантів упевнено крокує із знаковою для нашого краю виставкою-форумом літераторів і видавців.

Його книжки регулярно виходять друком, і кожна з них — це подія в літературному житті України. От і на нинішній ви-ставці автор представив свій щедрий ужинок — романи, повісті, новели, збірки поезій, есеїстику, які вийшли впродовж останніх двох десятиліть. Увагу читацького загалу привертали як уже відомі й поціновані видання, так і нові, що побачили світ у 2020—2021 роках. Серед новодруків — лірична трилогія «Трійця», до якої увійшли повісті «Щем», «Заполоч» та «Пацьорки», і друга книжка (продовження) есеів та роздумів «Неримовані думки». Уже цього річ, у січні, в одеському «Астропринті» (до речі, письменник віддає перевагу саме цьому видавництву) вийшло четверте (доповнене і завершене) видання трилогії «Товтри», яка отримала високу оцінку патріарха історичного роману — Юрія Мушкетика.

Усі новинки, як і переважна більшість попередніх книжок, оформлені Ларисою Дем’янишиною, диво-художницею, лауреаткою премії імені Ростислава Палецького (2021). Кожна обкладинка, то справжній витвір мистецтва.

Попри поважний вік (8 травня письменник відзначив 77-ліття) усі три дні роботи виставки-форуму Геннадій Павлович провів в оточенні поціновувачів його таланту, колег-літераторів, побратимів-однодумців, вчителів та молоді…

Завітали на свято живого слова і студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського на чолі зі своїм викладачем-натхненником, літературо-знавцем, членом НСПУ Володимиром Сподарцем. Спілкування поколінь було щирим і взаємно корисним… Знаний письменник розповів юним читачам про творчий доробок, поділився секретами майстерності, заінтригував творчими планами, пересипаючи розповідь власними поетичними рядками і повчальними історіями-жартами…

Автограф-сесія дає унікальну можливість наблизити автора до читача, почути одне одного, обмінятися думками, закохатися у художнє слово, купити книжку й отримати креативний підпис-побажання на згадку. До речі, під час цьогорічної виставки-форуму Геннадій Щипківський залишив більше 80 таких автографів.

Тетяна ІВАНОВА,
головний бібліотекар відділу краєзнавства «Одесика» ОННБ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua