Переглядів: 187

«Мій комфорт — моя свобода»

Кожна п’ята школярка в Україні пропускає заняття через відсутність можливості придбати засоби гігієни під час менструації

У рамках глобальної ініціативи Фундація АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) спільно з департаментом молоді та спорту КМДА і Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели освіт-ню кампанію до Дня менструальної гігієни «Мій комфорт — моя свобода».

Згідно з опитуваннями, кожна п’ята школярка в Україні пропускає заняття через відсутність можливості придбати засоби гігієни під час менструації. А коли нема можливості дістати прокладки, дівчата користуються тим, що під рукою: серветками, газетами, туалетним папером, шкарпетками або й узагалі нічим. 44,9% юнок страждають від стигматизації, дискримінації і знущань через те, що відбувається в їхньому організмі.

Щороку в Україні збільшується кількість сімей, які потрапляють у складні життєві обставини. На початок 2020-го 3,4 мільйона домогосподарств отримували житлові субсидії, а 224,1 тисячі малозабезпечених сімей — державну соціальну допомогу. Близько 13 тисяч дітей щороку живуть в умовах гострого неблагополуччя, а 100 тисяч — уже перебувають у державних закладах для допомоги і виховання. При цьому державний пакет соціальної допомоги родинам, які потерпають від скрути, не передбачає коштів на придбання засобів менструальної гігієни.

День менструальної гігієни — щорічний міжнародний захід, що відзначається 28 травня, починаючи з 2014-го. Його мета — привернути увагу світового співтовариства до проблеми менструальної гігієни та здійснення просвітницької роботи, що давало б змогу дівчатам-підліткам та жінкам репродуктивного віку повноцінно брати участь у житті суспільства, зберігати власне здоров’я та незалежність.

Ярослава ЛОПАТІНА, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні:

— Для багатьох тема менструацій досить незвична і про неї не прийнято говорити. Проте, менструація — абсолютно природний процес у жіночому організмі, з яким кожна з нас живе більшу частину життя. В Україні, згідно з опитуваннями, 91,2% жінок й особливо дівчат зазначили, що потребують більше інформації про менструацію. «Необхідність, а не розкіш» — гасло Дня менструальної гігієни. AHF у цей день хоче всім нагадати: засоби менструальної гігієни мають бути доступними для кожної дівчини.

Леся ЯРЕМІЙЧУК, начальник відділу молодіжної політики Київської міської державної адміністрації:

— Менструація не має перешкоджати дівчатам та жінкам репродуктивного віку відвідувати навчальні заклади, реалізовувати свої права і свій потен-ціал. Норми забезпечення засобами менструальної гігієни дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, — 12 пакетів (гігієнічних прокладок) на рік. На жаль, нема жодних нормативів соціального забезпечення засобами менструальної гігієни дівчат із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Мета нашого заходу — розповісти дівчатам про те, що таке менструація, яких заходів гігієни вони мають дотримуватися для збереження свого здоров’я і почуття гідності.

Ярослава КОЛОБОВА, директорка Київського міського центру соціальних служб:

— Ми радо долучилися до ініціативи, адже важко переоцінити значущість питань гігієни, зокрема у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. Дуже важливо, щоб дівчата були обізнаними в питаннях, що стосуються власного тіла, визнавали його цінністю і власною відповідальністю, а головне — ми як фахівці маємо стимулювати наших клієнтів до здорового способу життя та кращих практик безпечної поведінки.

У рамках кампанії її ініціатори безкоштовно розповсюдили 200 тисяч гігієнічних прокладок серед дівчат та жінок із складними життєвими обставинами у 17 регіонах України.

Детальніше про діяльність AHF можна дізнатися на сайті www.freehivtest.org.ua та із сторінок організації у соцмережах.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com