Переглядів: 952

Не відкладайте на потім

Як не втрачати час, нерви та здоров’я, попри пандемію

Кожен день ми зустрічаємо у стані дежавю, неначе повторно проживаючи події весни минулого року, коли сподівалися, що незабаром пандемія COVID-19 стишиться й життя налагодиться. Але ось знову весна і знову локдаун. Звичайно, така ситуація додає стресу й напруги всім.

Щоб допомогти справлятися з психологічними викликами пандемії, Агентство ООН з питань міграції (МОМ) ще торік відкрило безкоштовну «гарячу лінію» емоційної підтримки 0-800-211-444. (Безкоштовна й анонімна «гаряча лінія» МОМ працює з 9.00 до 18.00 в робочі дні та з 10.00 до 17.00 у вихідні. Проєкт впроваджується за фінансування від Бюро у справах населення, біженців та міграції Державного департаменту США). Про психологічні установки та практичні кроки, які допоможуть покращити психологічний стан і продуктивно пережити чергові непрості часи, розповідає один із психологів «гарячої лінії» Павло КУЗНЕЦОВ.

Прийміть нову норму

Минулий рік став випробуванням для всіх нас, і багато з нас схильні до думок, що все погано й кінця-краю цьому не видно. Як правило, ми не схильні думати, що саме зараз переживаємо найкращі чи одні з найкращих часів. Ми живемо надією, що наше майбутнє буде кращим, ніж сьогодення. Тому коли майбутнє стає сьогоденням і виявляється, що воно гірше за наше минуле, ми, звичайно ж, прагнемо повернення до кращого минулого.

Але часто повернення до минулої норми неможливе з різних причин. Є обставини, які від нас не залежать. Наприклад, чим швидше я прийму свій актуальний вік, тим швидше я комфортно почуватимуся. Схожа ситуація й з COVID-19. Повернення до такого життя, яке ми мали до пандемії, може статися дуже не швидко, а можливо, повного повернення не відбудеться взагалі: з якимись обмеженнями нам доведеться жити роками. Це нова норма життя. І чим швидше ми цю норму сприймемо, тим швидше наша свідомість адаптується.

Подолайте синдром відкладеного життя

«Я почну жити так, як мені хотілося б, з нового року / з понеділка / після переїзду / коли нарешті зміню роботу…». Синдром відкладеного життя кожна людина може переживати в різній формі. Зараз люди масово відкладають життя «на після локдауну та коронавірусу», а до сьогодення ставляться як до того, що треба просто пережити, перечекати.

Коли ми піддаємося синдрому відкладеного життя, то не беремо на себе відповідальності за своє життя сьогодні. Ми більшою мірою покладаємося на обставини. А потрібно перестати відкладати й почати жити зараз. Можна й потрібно братися за реалізацію планів. Так, імовір-но, не в тій формі і не в тому масштабі, як це було б до пандемії, але все одно крок за кроком іти вперед.

Звичайно, постає питання, де ж взяти сили, щоб прийняти нову норму і не відкладати життя. Допомогти можуть чотири прості практичні поради.

Спілкуйтеся

Потрібне активне спілкування з родиною, друзями, колегами, сусідами. Кожна людина — це цілий світ, і ми стаємо багатшими від спілкування. Фізична ізоляція негативно впливає на соціа-

льні зв’язки, тому подбайте про те, щоб ваше спілкування, навіть якщо воно віртуальне за формою, було живим за змістом.

Рухайтеся

Будь-яка фізична активність, особливо та, яка приносить вам задоволення, буде вельми корисною. Спорт із дотриманням карантинних норм, просто прогулянка на свіжому повітрі чи ж фізична робота — головне не закриватися вдома повністю поринувши у смартфон чи моні-тор комп’ютера.

Прислухайтеся до свого тіла

Сон — одна із запорук фізичного та психічного здоров’я. Скільки годин ви в середньому спали цього тижня? А минулого? А останнього місяця? Може, потрібно нарешті подбати про повноцінний здоровий сон?

Чи є зараз у вашому житті речі, на які ви спершу не звертали уваги, а потім так і продовжили з ними жити? Не надто зручне крісло, стіл не дуже підходить, щоб працювати за ним цілий день, лампочка давно перегоріла, а ви її досі не замінили й ваші очі стомлюються від недостатнього освітлення… І так уже місяць, два, три, рік… Зверніть на це увагу і змініть те, що спричиняє для вас дискомфорт.

Читайте

Сьогодні ми переважно звикли до короткого читання, до формату соцмереж. Таке читання інформує, але воно не запускає творчих процесів у нашій свідомості.

Спробуйте почитати книгу хоча б 30 хвилин і довше — тоді ваша свідомість та уява включаться й запрацюють у режимі творчості. Це дуже потужний оздоровчий процес. До того ж , читання — це гарний спосіб усамітнення та релаксації. А якщо ми водночас розслабимося й активізуємо нашу свідомість, то й рішення наших власних питань можуть несподівано прийти.

Джерело: https://ukraine.un. org/uk.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net