Страховий стаж і догляд за дитиною
Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон №1058) визначено, що після 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за які щомісяця сплачені страхові внески.
Умови та особливості зарахування часу догляду за дитиною до трьох років:
— до 1.01.2004 року період догляду непрацюючої матері за дитиною до 3-х років враховується на підставі свідоцтва про народження дитини (у разі смерті дитини — свідоцтва про смерть); документів про те, що до досягнення 3-річного віку мати не працювала;
— із 1.01.2004 по 31.12.2004 — вищезазначених документів і довідки про отримання допомоги по догляду;
— із 1.01.2005 — на підставі відомостей про сплату страхових внесків з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у період з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно підтверджується свідоцтвом про народження дитини (у разі смерті дитини — свідоцтва про смерть), наказом про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, довідкою з реєстру застрахованих осіб.
Згідно зі статтею 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до страхового стажу одному з батьків зараховується час догляду за потерпілою дитиною до досягнення нею 12-річного віку. Цей період зараховується одному з батьків, який не працював і доглядав дитину, якщо такий догляд відбувався до 1.01.2004.
Підстав для зарахування до страхового стажу періоду догляду за потерпілою дитиною після 2004-го нема, оскільки такі батьки не є застрахованими особами і за них у цей період не сплачуються внески до Пенсійного фонду.
Час догляду встановлюється відповідно до Порядку 637 на підставі:
— свідоцтва про народження дитини або паспорта (у разі смерті дитини — свідоцтва про смерть);
— заяви особи, яка звернулася за призначенням пенсії, про те, що ніхто з батьків не скористався зазначеною пільгою;
— посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, або довідки про видачу такого посвідчення;
— документів про те, що до досягнення дитиною 12-річного віку один із батьків, який бажає врахувати час догляду до стажу, не працював (виписка із трудової книжки, дані реєстру застрахованих осіб і дані про те, що особа не перебувала на обліку як фізична особа-підприємець).
Якщо за відпусткою для догляду за дитиною до досягення нею трирічного віку жінка не зверталася (у тому числі у разі смерті дитини до закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами або мертвонародження, про що додатково надається свідоцтво про смерть дитини), надається свідоцтво про народження дитини. У цьому випадку період перебування у відпустці визначається як період непрацездатності за відомостями реєстру застрахованих осіб, що не може перевищувати тривалості такої відпустки, втановленої статтею 17 Закону України «Про відпустки», а для жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — тривалості, передбаченої статтею 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відділ обслуговування громадян №14 (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ
в Одеській області.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206