Переглядів: 811

По колу із заплющеними очима

Пандемія коронавірусу у світі посилилася, хоча в деяких регіонах смертність і захворюваність знижаються. Про це говорив на брифінгу 26 квітня очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Захворюваність, сказав він, збільшується дев’-ятий тиждень поспіль, а кількість смертей — шостий тиждень. Минулого тижня у світі було майже стільки ж активних випадків зараження, скільки і в перші п’ять місяців пандемії.

Логічне припущення: невже все рухається по колу — вселенська біда то насувається, то поволі відступає, щоб знову накрити людей своєю згубною хвилею?

Водночас пан Гебреїсус акцентував, що ситуація, як і на початку пандемії, розвивається нерівномірно. «Приємно бачити невелике зниження захворюваності та смертності в кількох регіонах, але в багатьох країнах, як і раніше, спосте-рігається інтенсивна передача інфекції, а ситуація в Індії — жахлива», — зазначив він. А там, напевно, знають усі, щодоби заражається по третині мільйона і навіть більше осіб, а померлих від коронавірусу спалюють просто на вулицях, поблизу помешкань небіжчиків.

Активних випадків захворювання на коронавірус у світі, за даними ВООЗ, наразі понад 19 мільйонів, 100 тисяч людей нині перебувають у важкому або ж у критичному стані.

Загальна кількість хворих у світі від початку пандемії перевищила 147 мільйонів, а кількість смертей серед тих, хто занедужав на коронавірус, — понад 3 мільйони.

Всі чекали на рятівні щеплення. Раніше повідомлялося, що у світі їх  зроблено вже більше мільярда. Зокрема, понад 200 мільйонів — у США. Однак кожен четвертий щеплений — це ще далеко не масовий імунітет проти коронавірусу, який не бачить кордонів.

Найпопулярніша у світі вакцина — AstraZeneca (використовують у 135 країнах). Вакцини компаній Рfizer та BioNTech — у 89, Moderna — в 37, китайську Sinopharm — у 33, російську Sputnik V — у 28, китайську ж Sinovac — у 23 країнах.

В Україні ж, за даними Ради національної безпеки та оборони, другу дозу вакцини під назвою CoviShield, яка виробляється в Індії за ліцензією AstraZeneca, отримали лише дев’ятеро осіб: у Запорізькій області — четверо, у Чернівцях — троє, у Хмельницькому — двоє. У нас, на Одещині — жоден.

Всього за добу вакцинували 11100 осіб, з яких 11096 — першою дозою. Щеплення Pfizer отримали 3588 осіб, Sinovac — 5602, CoviShield — 1896.

З початку кампанії першу дозу вакцин отримали 539124 українці, на Одещині — трохи більше 20,5 тисячі осіб.

До слова, нашу область із «червоної» карантинної зони перевели до «жовтої». Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань надзвичайних ситуацій. З вівторка, 27 квітня, відновили повноцінне навчання практично всі учні та студенти. З карантину одна за одною виходять групи в дитячих садочках…

На свята до нас і від нас пустили додаткові потяги, які навезуть силу-силенну туристів і відпочивальників, адже АТ «Укрзалізниця» відновлює повноцінне курсування поїздів далекого прямування у всіх областях, крім Житомирської.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 27 квітня оптимістично заявив: «Сьогодні можна констатувати, що наша країна розпочала поступовий вихід із третьої хвилі коронавірусної хвороби. Про це свідчать основні епідеміологічні показники та маркери». За його словами, порівняно з позаминулим і минулим тижнями, кількість хворих зменшилася із майже 92 тисяч до 77 тисяч. «Кількість госпіталізованих за тиждень також зменшилася на 3400 осіб. Все це говорить про те, що ми пройшли цей надважкий період — пе-ріод третьої хвилі», — запевнив міністр, додавши, що у всіх областях зменшується навантаженість у лікарнях для хворих на коронавірус. Наразі найбільш навантаженою є Донецька.

А що далі? Пандемія у світі посилюється, набирає швидкості, як і на початку свого розгулу. Для нас це дуже страшно, бо ж з такими темпами вакцинації, з таким ставленням людей до особистих засобів безпеки ми разом з усіма, чого не хотілося б, рухатимемося по пандемічному колу, але із заплющеними очима, що ще страшніше.

Зате на свята погуляємо.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net