№ 20 (22239) субота 13 березня 2021 року

Переглядів: 1099

Книжка — на задвірках

Лише 27% українців читають частіше, ніж раз на тиждень. А щоденних читачів в Україні тільки 8%.

Такі тривожні цифри озвучила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час форуму «Україна 30: Культура. Медіа. Туризм», повідомляє «Укр-інформ».

Переглядів: 2099

Вакцинації боїмося більше, ніж ковіду

За добу, 11 березня, в Україні зафіксували 12 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, інфікувалися 649 дітей та 450 медпрацівників. Найбільша кількість підтверджених випадків — у Житомирській (1310), Вінницькій (940), Києві (896), Одеській (757), Львівській (704) та Київській (697) областях. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За добу госпіталізовано 3843 особи; летальних випадків — 230.  Загалом станом на 11 березня в Україні на коронавірус захворіли 1 425 522 особи; летальних випадків — 27 685.

Ще 5 березня пан Степанов заявляв, що Україна вступила у третю хвилю поширення COVID-19, відтак цифра у понад 12 тисяч інфікованих — очі-кувана. Але ж іще раніше прогнозували, що 9—10 тисяч захворілих за добу покладуть на лопатки нашу систему охорони здоров’я. На щастя, вона виявилася живучою, оскільки недужих госпіталізують і лікують. Водночас, таке жонглювання прогнозними цифрами ще більше заплутало людей.

Переглядів: 1117

Борщ, що підкорює світ

Миколаївський підприємець виготовляє та експортує органічну консервацію. З чого все почалося і як борщ, сало, часник у банках та інші консервовані продукти з України почали підкорювати ринки Європи, США та ОАЕ?

У 2014 році Ян Островський — підприємець з Первомайська — разом з волонтерами готував та возив продукти українським військовим у зону проведення АТО. Волонтери закривали в скляні банки концентрований борщ і перетерте сало з часником. Такий борщ був готовим для вживання — достатньо було долити окропу. Ідея виявилася цікавою, тож коли ситуація із забезпеченням на фронті налагодилася і волонтерська допомога стала менш потрібною, продукт почали готувати на продаж.

Переглядів: 1124

Гуртом весну закликали

У Піщанській сільській територіальній громаді вперше влаштували спільне святкування Масниці, яка з давніх-давен символізує зустріч весни.

Як і колись їхні предки, нинішні селяни за традиційними обрядами провели зиму і запросили у гості, хоч і клопітну (бо ж попереду — нелегка праця на полях-городах), але таку довгоочікувану й обнадійливу — на врожай, на добробут — весну.

Переглядів: 1182

Молочна мініферма Маслових

З кожним роком наші села дедалі більше занепадають. Люди, не маючи роботи, змушені виїжджати на заробітки в європейські країни, де піднімають чужий аграрний сектор, промислове виробництво, займаються автоперевезеннями або доглядають стареньких. Але, на щастя, є й такі, хто демонструє, що і вдома може бути інакше.

Світлана і Василь Маслові із Кричунового, утримуючи корів, розширили сімейну справу до рівня фермерського господарства. Минулого літа вони зареєстрували власне підприємство «Молочний дар-Плюс». І сьогодні на їхній міні-фермі — 32 голови великої рогатої худоби перспективних порід. Щоб збудувати приміщення для тварин і придбати дещо з обладнання, скористалися допомогою канадського проєкту «Добробут громад», однак чомусь всього обіцяного так і не отримали.

Переглядів: 1121

Не області, а території?

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розказав про новий поділ України — на функціональні типи територій, який, за його словами, дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

Поділ на 10 функціональних типів територій дасть, вважають в уряді, економічні переваги жителям різних областей і дозволить ефективніше розвивати регіони. Вперше області розділять за схожістю соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених меж.

Переглядів: 1107

Візит — час — гроші

Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для Одеської області щодо полегшення ведення бізнесу на основі нещодавно презентованих результатів рейтингу Regional Doing Business — 2020. За результатами цього дослідження, Одеса посіла 18-е місце.

Зокрема, ми на 10—11-й позиції у компоненті «Одержання дозволу на будівництво» — проходження необхід-них процедур потребує 104 дні.

Переглядів: 1120

Вікно можливостей не вічне

Україна має величезний природний потенціал для фермерства й економічного розвитку сіл. Так, близько 40% українських сільгоспземель — чорноземи. Попри це рівень життя в селах досі низький. Чому так? Тому що родючі землі використовують неефективно.

Щоб виправити ситуацію, потрібен рушій — земельна реформа. Головне — не зупиняти її на пів шляху, а ухвалити законодавчу базу, що виведе земельні відносини з-під дії всіляких мораторіїв і з тіньового обігу, унеможливить корупційні схеми, наповнить місцеві бюджети та збільшить рівень доходу селян.

Переглядів: 1196

Сексизм у рекламі

Український влада планує боротися із сексизмом і дискримінацією в рекламі: 266 народних депутатів підтримали в першому читанні відповідний законопроєкт.

Цим наші законотворці зробили суттєвий поступ у боротьбі з гендерною дискримінацією у рекламі. Йдеться про рекламу, яка стверджує перевагу однієї статі над іншою, принижує гідність людини за статевою ознакою, містить гендерні стереотипи.

Переглядів: 1244

Невисловлене, або Білим по чорному...

Невисловлене, або  Білим  по  чорному...
Ми в боргу перед пам’яттю тих, кого вже нема серед нас.

Нещодавно прочитав інтерв’ю Володимира Кабаченка з Тарасом Максим’юком, надрукованого в останньому випуску журналу «ОБРАЗ.М» за 2020 рік. Знаний і шанований колек-ціонер доклав багато зусиль задля реанімації напівзабутих імен українців Одеси, які зробили значний внесок у розвій вітчизняної культури. Серед таких і Михайло Жук — яскравий представник української сецесії початку ХХ століття, живописець, графік, кераміст, педагог і письменник. Тарас Іванович активно популяризує творчість М. Жука, зокрема завдяки мандрівній виставці панно «Біле і чорне», яке за останні дев’ять років побувало вже у 12 обласних центрах України.

Чому після прочитаного я закцентував увагу саме на постаті Михайла Жука? Насамперед тому, що хочу з’ясувати деякі моменти щодо ролі тих чи інших дослідників у справі відновлення пам’яті про цього митця: Сергія Лущика, Василя Барладяну, Тараса Максим’юка, Сергія Шевельова та Івана Козирода. Саме вони були піонерами у цій шляхетній справі на півдні України. Двоє останніх є авторами першого у повоєнний період альбому про Михайла Жука з досить розлогою вступною статтею. На адресу авторів не раз звучала критика, часто й справедлива (самокритичним щодо цієї книжки є і її співавтор Іван Козирод, про що нижче). Так, через два роки після виходу альбому, в 1989-у, на засіданні секції книги у Будинку учених з тезисними повідомленнями виступили його рецензенти С. Лущик та Т. Максим’юк. У рецензії, з-поміж іншого, уточнювалися окремі факти біо-графії М. Жука, атрибуція його творів. Дивно, що авторів альбому на це обговорення не запросили…

Переглядів: 810

Гра у лотерею з... патогенами

Коаліція провідних учених світу закликала уряди країн нейтралізувати першопричину спалахів нових невідомих хвороб — знищення природи, пише zn.ua з посиланням на британську газету The Guardian.

Найважливіші інвестиції та дії, що допоможуть уникнути потенційних пандемій у майбутньому, наразі відсутні, вважає коаліція вчених. Світ нині фактично грає в лотерею з дикою природою.

Переглядів: 964

«Тисячу і триста літ зберігали святощі наші»

До 1140-річчя Велесової Книги

За останні десятиліття світ побачив чимало перекладів цієї таєм-ничої літературної, історичної та духовної пам’ятки українського народу. «Але праця С. Піддубного значно точніша і переконливіша», — визнавав доктор філологічних наук Валентин Таранець. І додавав: «…також ніхто з інших науковців так ґрунтовно не прокоментував Книгу, як це зробив він. І саме через це свою наукову працю «Велесова Книга (історико-лінгвістичне дослідження)» я писав за перекладом Сергія Васильовича». А ось відгук кандидата наук, поетеси Антоніни Царук: «Прочитання «Велесової книги» Сергієм Піддубним — це захоплююча історико-етимологічна манд-рівка до витоків слова, віри, духа, це якісь кванти самоусвідомлення, що ламають нав’язані упродовж віків стереотипи».

Сергій Піддубний доволі відповідально підійшов до перекладу і тлумаченню Книги. Він не тільки уточнив низку важкозрозумілих місць і встановив ім’я автора Влескниги, а й відчитав те, чого не помітили інші перекладачі. А поза їхньою увагою залишилися дуже важливі речі: наші прародителька Лада і тотем Овена, племена «окрів і венців» (тобто «укрів і венедів»), терміни «мова» і «мовинство», календар наших праотців, який також слугував їм за релігійну систему, і багато чого іншого.

Переглядів: 954

Депресивні продукти

Вам важко змусити себе їсти чи, навпаки, хочеться солодкого або з’являється тяга до конкретного продукту? Будьте пильними, бо це може бути сигналом про зародження депресії і хочеться вам саме того, що, в підсумку, тільки погіршить самопочуття. Ось кілька продуктів, які здатні посилити тривожність людей, схильних до депресії.

Кава і кофеїн

Вчені досі не дійшли згоди щодо впливу кофеїну на організм. Так, у кави є маса корисних властивостей, й існує думка, що в деяких випадках вона може полегшити симптоми депресії. Але, з іншого боку, продукти з високим вмістом кофеїну підвищують тривожність і занепокоєння. Вам слід хоча б на час відмовитися від кави і міцного чаю. Особливо, якщо після чашечки кави (чаю) відчуваєте такі неприємні симптоми, як тривога, головний біль, прискорений пульс і підвищений кров’яний тиск. Якщо ваш організм реагує на кофеїн по-дібним чином і реакція повторюється, від нього однозначно слід відмовитися.

Переглядів: 740

Як за пазухою. У носі

Жителька Англії впродовж майже 60 років страждала від постійної закладеності носа та нежитю. А причиною виявилася кісточка апельсина, що потрапила в її носову порожнину ще в дитячому віці.

Англійці Бетті Макфейл за кілька років сповниться 70. Практично шість десятиліть жінка жила з постійним нежитем і почуттям дискомфорту у носі — їй весь час доводилося дихати через рот. Але зовсім недавно, коли вона чхнула, з її носа вилетіла апельсинова кісточка. Після цієї події Бетті змогла нарешті нормально вдихнути повітря, а неприємні відчуття, що супроводжували її 60 років, зникли.

Переглядів: 869

Борги попередніх власників

Тема укладання договорів купівлі-продажу майна завжди була актуальною для населення. Про нюанси, на які варто звертати увагу покупцям квартири, аби не потрапити у пастку, розповідає юристка Третього одеського бюро правової допомоги Тетяна ДІМОВА.

Досить поширена ситуація, коли підприємства, які надають комунальні послуги: 1) змушують нових власників нерухомості погашати борги «за попередніх власників»; 2) включають цю заборгованість до особового рахунку нових власників; 3) відмовляються укладати нові договори про надання житлово-комунальних послуг.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net