Переглядів: 608

Олександр ПАРАМОНЕНКО: «Наші пріоритети — якість та оперативність»

Математик за освітою, людина з чималим досвідом роботи в комерційних структурах, батько трьох дітей — це якщо зовсім коротко про директора Одеського обласного комунального підприємства «Видавництво «Чорномор’я» Олександра Володимировича Парамоненка (на знімку), який уже більше шести років на цій керівній посаді.

«Чорномор’я» — наш багаторічний партнер, адже друк газети — то невід’ємна ланка досить складного редакційно-видавничого процесу, інтелектуально, технологічно та й фінансово затратного, який сьогодні практично повністю перейшов на «цифру». Ми разом переживали відносно спокійні часи і час економічної розрухи в країні, за якої намагалися встояти…І нині дуже непросто, але ми маємо перспективу й надалі працювати, бути корисними людям, громаді.

Друкарі завжди були елітою робітничого класу. Пригадую, як на свята ветерани видавництва неспішно піднімалися сходами. Немолоді, зморені життям і тяжкими умовами праці, бо ж мали справу зі шкідливими металами і хімічними сполуками, з орденами і медалями на грудях.

Хто сьогодні трудиться у колективі? Це перше, про що я запитала директора.

— Нас майже 70. Це грамотні спеціалісти, досвідчені, до-бросовісні, старанні — кожен на своїй ділянці роботи. Що-правда, коли мені довірили очолити підприємство, — ділиться Олександр Володимирович, — прийняв його практично в повній розрусі, з чотиримільйонним боргом, у тому числі й щодо заробітної плати, з частково порізаним і зданим на металобрухт обладнанням. На столі — стос заяв на звільнення. Йшли від нас фахівці, яких годилося тримати обома руками, адже є унікальні професії, де майстерність набувається роками. Ми й сьогодні відчуваємо деякий дефіцит кадрів, бо Одеса не готує друкарів, особливо на так звану газетну лінію.

Правдами і неправдами новому директорові вдалося притримати людей. Йому повірили і в нього повірили. З великою повагою Олександр Володимирович називає ветеранів виробництва, які сумлінно працюють і сьогодні: подружжя Посуховських, Федір Васильович, різник, і Галина Олександрівна, бухгалтер, технолог Олена Федорівна Ковальчук, приймальниці газет Леся Неізвестна та Євгенія Галюк…

Із фінансової скрути вибралися, люди працюють й отримують зарплату. Підприємство, яке є власністю обласної громади, не тягне з бюджету, живе на свої, сплачуючи податки і розширюючи власні можливості. Забігаючи наперед, обмовлюся, що зараз на двох поверхах адміністративного корпусу ведуться ремонтні роботи, на які виділено більше мільйона зароблених гривень.

Конкуренція на ринку поліграфічних послуг досить жорстка, та, за словами директора, колектив «не освоює ринок низькою ціною, не демпінгує, а намагається брати якістю роботи і оптимальними термінами її виконання».

«Чорномор’я» — одне з лідерів друкарського ринку Одещини, мета ж колективу — беззаперечне лідерство. Газети, журнали, плакати, буклети, бюлетені, конверти, папки, візитки, бланки, календарі, етикетки, пакувальні матеріали… У видавничому портфелі — десятки найменувань продукції, за яку візьмуться і з якою відмінно впораються.

Поліграфічні можливості підприємства справді потужні, а серед обладнання є й надсучасне. Скажімо, система СТР, комплекс обладнання і програмного забезпечення для виготовлення друкарських форм. Причому термальна технологія дозволяє виводити макети не лише для ролевої машини, яка друкує газети, а й для листового друку. Систему CTP «Чорномор’я» придбало не так давно. Таке обладнання мало у кого є. Завдяки їй, вдалося істотно опти-мізувати витрати на друк, значно підвищити конкурентоспроможність комунального підприємства на ринку поліграфічних послуг. Відновили і ролеву офсетну машину «Ньюслайн».

Друкарська машина CityLine Express — це одна з останніх моделей, розроблених відомою компанією Manugraph. Продуктивність — 20 тисяч відбитків за годину.

Кожна друкарська напіввежа оснащена електронною панеллю управління з основними налаштуваннями друкарського процесу, а також допоміжними пультами управління, розташованими в зоні обслуговування секцій. Можливість друку в один спуск: 16 смуг А3, 4+4, або 24 смуги А3, 4+1, на газетному та офсетному папері. Можливість друку газет з форматом смуги А2 (це формат наших «Чорноморських новин»).

Варто наголосити, що близько 90% газет Одещини друкуються саме тут. Починаючи з 1 січня 2017-го колектив випускає щотижневик «Одеська реклама». Відтак «Чорномор’я» — єдина в Одесі друкарня, у якої є власна газета, а «Одеська реклама» — єдина газета, у якої є власна друкарня.

Сучасна машина Heidelberg SpeedMaster 52-4 Heidelberg SpeedMaster — це гарантія високої якості при великій продуктивності, це економічна ефективність малих накладів, скорочення часу переналадки, надійність виробництва завдяки новітнім технологіям. Формат друку 500х350 мм, друкування на всіх видах крейдованого і некрейдованого паперу, а також на картоні від 0,04 мм до 0,55 мм. Унікальна можливість друку на пластиці фолієвими фарбами. Можливість друку нестандартних форматів. Ідеально підходить для друку невеликих і середніх накладів флаєрів, листівок, буклетів, каталогів, брошур і журналів.

Наявність власного СТР і швидке переналадження дозволяють видавати тиражі «сьогодні на сьогодні» за ціною офсетного друку. Одне слово, в Одесі тільки видавництво «Чорномор’я» може взяти замовлення, надрукувати потрібну поліграфічну продукцію і того ж таки дня віддати її клієнтові.

Серед постійних замовників — не лише редакції газет, а й великі торговельні мережі Одеси та області, приватні підприємства, державні структури, юридичні і фізичні особи.

На часі — повний цикл друкування книжок. Працює палітурний цех, але на деякі процеси книгодрукування наразі ще доводиться залучати підрядників. Тому, за словами Олександра Володимировича, зараз стоїть завдання придбати постдрукарське устаткування для виробництва твердої палітурки. Тоді виготовлення книг матиме замкнутий цикл і замовник зможе у видавництві повністю реалізувати свій проєкт: від ідеї до отримання готового продукту.

Ще один із напрямків діяльності видавництва — здавання приміщень в оренду. Як офісних, так і складських, виробничих. Причому за досить прийнятними цінами. Зручна транспортна розв’язка, наявність рамп, вантажних ліфтів, електротельферів тощо дозволяють значно поліпшити діяльність будь-якого підприємства, яке винайме тут площі.

Ось так і живе наш надійний партнер — колектив комунального підприємства «Видавництво «Чорномор’я», з яким ми давно і плідно співпрацюємо, розташовуючись під одним дахом на площі Бориса Дерев’янка, 1.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net