Переглядів: 598

Мережеві загрози

Технології, що з кожним роком розвиваються та стають розповсюдженішими й доступнішими, вже захопили світ. Але гаджети та смарт-технології, націлені на покращення життя своїх користувачів, несуть й нові загрози та небезпеки. Як же їх уникнути?

Інтернет-безпека — поняття складне та багато-гранне. Адже небезпеки можуть бути як технічними, так і психологічними, вони дуже відрізняються за своєю сутністю, та шкоду завдають однаково тяжку.

Технічні небезпеки

До них належать:

— шкідливі програми — це усім відомі комп’ютерні віруси, мережеві черв’яки, програми-шпигуни, трояни тощо;

— DoS-атаки — хакерські атаки на систему;

— фішинг — інтернет-шахрайство, коли зловмисники отримують доступ до конфіденційної інформації користувачів;

— вразливі додатки — можуть дати зловмисникам змогу повністю контролювати комп’ютер чи телефон.

За рейтингом із сайта SeсurtList, за лютий 2021 року щодо спаму Україна — на 22-у місці (на першому — США). Торік спам складав 55% від загальної кількості листів в електронних поштових скриньках.

Чим же небезпечний спам?

Він є джерелом низки серйозних проблем, починаючи з непродуктивної втрати часу, необхідного на фільтрацію повідомлень та пошук потрібної інформації, закінчуючи більш серйозною проблемою — змістом спам-листів. Крім реклами та іншого безпечного контенту, деякі листи містять посилання на сторінки з вірусами, вкладення, здатні заразити комп’ютер чи поставити під загрозу корпоративну безпеку компаній тощо. Такі повідомлення часом важко роз-пізнати, адже спамери можуть маскувати їх під листи від відомих онлайн-сервісів, магазинів, компаній.

Способи захисту

По-перше, не слід довіряти всім повідомленням, що надходять на вашу електронну пошту, не переходити за невідомими посиланнями, не вводити свої конфіденційні дані на незахищені домени, що починаються з http:// (захищений домен — https://).

По-друге, це надійний пароль. Не використовуйте в ролі паролів персональну інформацію, що легко вгадується, як-от дата народження чи прізвище. Надійний пароль повинен містити цифри, малі та великі літери, не менше восьми символів. Крім цього, ваш надійний пароль не повинен бути одним для всього.

По-третє, використовуйте антивіруси. Надійна антивірусна програма, що може протистояти вірусам у режимі реального часу, допоможе врятувати ваші файли від зломів.

Психологічні небезпеки

До них належать:

— контентні загрози — ті, що виникають у зв’язку з розповсюдженням потенційно небезпечних або незаконних мате-ріалів (контент, який містить сцени насилля, порно-графії, пропаганди);

— комунікаційні загрози — це кіберцькування, приниження та різні форми домагань;

— формування залежності (нав’язлива потреба в Інтернеті, ігрова залежність, надмірна пристрасть до віртуального життя, онлайн-покупки).

Чим небезпечне кіберцькування?

Ареною для кіберцькування є соціальні мережі, додатки для обміну повідомленнями тощо. Його мета — зганьбити або налякати шляхом поширення наклепу, розміщення непристойних фотографій, відправлення погрозливих повідомлень, видавання себе за іншу особу й розсилання непристойних повідомлень від її імені. Кіберцькування залишає за собою цифровий слід, який можна відстежити й використати як доказ, що може знадобитися для припинення залякувань.

Як це зупинити?

Є кілька порад, які можуть допомогти запобігти й зупинити кіберцькування.

По-перше, не спілкуйтеся з тим, хто займається цькуванням в Інтернеті, повідомляйте в службу підтримки мережі про образливу поведінку.

По-друге, переконайтеся, що контент, який ви публікуєте, не компроментує та не завдає шкоди вам і навколишнім людям.

По-третє, не повідомляйте нікому свої паролі від соціальних мереж, виходьте зі своїх облікових записів, особливо на чужих пристроях.

Щорічно, із 2004-го, у другий день другого тижня другого місяця відзначається Міжнародний день безпечного Інтернету. Ця ідея належить Єврокомісії. Ініціатива покликана інформувати людей про безпечне й відповідальне використання «всесвітньої павутини».

Пам’ятайте: діяльність, яка є незаконною офлайн, часто буває незаконною й онлайн. Ставши свідком цькування, стійте «над» ситуацією, а не збоку, адже ігнорування означає згоду.

Анастасія ГИЖИЦЯ,
студентка факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ
ім. І.І. Мечникова.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net