Переглядів: 402

Фах не має статі

Як часто ми чуємо слова «нечоловіча» або «нежіноча» професія. Ця гендерна ди-скримінація проникла в усі сфери нашого життя і стала буденністю. «Нечоловіча професія?» — фотовиставка, що демонструє: фах не має статі.

Ця виставка відкрилася напередодні весняного свята 8 Березня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського у рамках проєкту «Татохаб». Головна мета заходу — подолати стереотипи суспільства про так звані жіночі й чоловічі професії. Як зазначає сама фотографка Марина Шестакова, експозиція засвідчує те, що чоловіки мають право працювати у сферах, які досі вважалися суто жіночими.

На близько сорока світлинах ми бачимо чоловіків-майстрів манікюру, косметологів, фахівців з нарощування волосся, перукарів, вихователів і тих, хто на побутовому рівні показує, як повинні складатися стосунки в сім’ї. Так, дехто з представників «сильної статі» порається на кухні, одночасно доглядаючи за дитиною, і цим ще раз доводить, що чоловік має право брати так звану декретну відпустку на однакових умовах із жінкою. На знімках є й кілька чоловіків, які вже не один рік працюють у сфері краси та косметології.

Авторка виставки розповідає, що шукати персонажів було неважко: хтось потрапив у кадр завдяки знайомим, а когось вона просто зустріла, гуляючи вулицею. Набагато важче вмовити людину сфотографуватися — не всі чоловіки на це погоджувалися. Та всі, хто зображений на знімках, — професіонали своєї справи, здатні зробити гарний манікюр чи модну зачіску на рівні з майстринями.

На виставці були присутні й кілька зображених на фото героїв. Серед них — Дмитро, що працює вихователем у дитсадочку. Сам він має досить чоловічу професію — техніка-електромеханіка, але реалізує себе саме поруч з дітьми. За його словами, він готує їх до дорослого життя, допомагає зрозуміти буденні речі.

«Не чоловіча професія?» через фотооб’єктив демонструє, що гендерні стереотипи — це лише міфи, які потрібно розвінчувати. А герої світлин — звичайні чоловіки, які працюють за покликом душі, власним прикладом доводячи: якщо хочеш займатися улюбленою справою, то не важливо, хто ти за статтю.

Анастасія СКВОРЦОВА,
студентка факультету журналістики, реклами
та видавничої справи ОНУ ім. І.І. Мечникова.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net