Хліб — справа державна
Страшна минулорічна посуха на Одещині поставила під загрозу продовольчу безпеку всього Причорноморського регіону.
Як у таких умовах виживають місцеві агроформування, які перспективи очікують їх у році нинішньому? З цими питаннями я звернувся до керівника фермерського господарства «Фінагеєв», депутата Доброславської селищної ради Григорія Фінагеєва.
— Наш край здавна є хліборобським, — наголосив Григорій Порфирович, — хоч останніми роками природа мало сприяє у цьому. А минулий сезон за своїми критичними погодними умовами взагалі побив усі рекорди. На території ра-йону, області встановилася небачена за тривалістю посуха. Далі були безсніжна зима і спекотний весняно-літній період. Усе це, по суті, нанівець звело важку людську працю. На окремих полях практично нічого було збирати. Середня врожайність по господарству становила 8—12 центнерів збіжжя з гектара. Але ми не опустили руки. Доклали максимум зусиль, щоб розрахуватися з пайо-виками, забезпечити оплату праці членам трудового колективу господарства.
Під час осінньої посівної кампанії виконали весь необхідний комплекс агротехнічних заходів, поклали у землю кондиційне насіння озимих пшениці та ячменю. І сьогодні приємно бачити, що на наших полях, розташованих на території Визирської та Доброславської ОТГ, а це майже сім тисяч гектарів, отримали дружні сходи всіх озимих культур, які вкриті сніговою ковдрою. Тож маємо надію на непоганий ужинок.
І все ж, на думку Григорія Фінагеєва, торішній неврожай у регіоні — це не лише проблема сільгоспвиробників. Самоусунувшись від підтримки хліборобів, залишивши їх наодинці з природним лихом, держава створює серйозні ризики для подальшого повноцінного функ-ціонування головної галузі країни. Все це може призвести цьогоріч до змін в ціновій політиці на продукти харчування, і, звичайно ж, не в бік зменшення їх вартості.
Іван РАФАЛЬСЬКИЙ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
050-55-44-203, 050-55-44-206