Переглядів: 881

Тарифи, субсидії і майно громади

Звернення, депутатські запити і передача об’єктів у комунальну власність територіальних громад новоствореного Одеського району — основні питання, внесені до порядку денного позачергової сесії обласної ради, яка відбулася 2 лютого.

Збільшити держвидатки на виплату пільг та житлових субсидій, не допустити зростання цін на послуги ЖКГ та якнайшвидше втілити у життя рішення, ініційовані Президентом України для врегулювання тарифної кризи, — з таким запитом депутати облради звернулися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради. Відповідний проєкт рішення, підготовлений та внесений усіма фракціями, отримав 71 голос «за» (шестеро були «проти» й один депутат утримався).

У зверненні обранці нашої обласної громади висловлюють глибоку стурбованість ситуацією зі зростанням цін на природний газ та інші житлово-комунальні тарифи для населення. Зважаючи на нинішній рівень реальних доходів населення, погіршений, зокрема, і наслідками пандемії COVID-19, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення прав українських громадян.

Стурбованість викликають також рішення Кабінету Міністрів щодо зміни порядку і формули нарахування субсидій за житлово-комунальні послуги, адже їх розмір уже скоротився на 10 мільярдів гривень.

Як відомо, впродовж останніх днів люди і стихійно, й організовано виходили на вулиці, стояли пікетами під вікнами владних кабінетів і навіть перекривали рух транспорту, висловлюючи невдоволення державною політикою, яка веде до зубожіння громадян, вимушених віддавати за спожиті послуги левову частку заробленого, тоді як хтось, дорікали, наживається на людських проблемах.

Голова ОДА Сергій Гриневецький, виступаючи на сесії, зазначив: попри те, що проблема тарифів є надзвичайно важливою, регулювання цін у цій галузі не входить до кола повноважень державної адміністрації жодного рівня. Натомість закликав зосередити увагу на таких пріоритетах, як створення належних умов та забезпечення відповідного рівня якості життя людини; для «детінізації» доходів; раціональне використання економічного потенціалу регіону та координація зусиль влади та громади. А ще закликав депутатів активно долучитися до реалізації ініціативи «Чиста Одещина».

Сергій Гриневецький подякував колегам — представникам усіх фракцій обласної ради — за взаєморозуміння та конструктивність спільних дій у підготовці такого важливого документа, яким є звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з питань недопущення зростання тарифів у сфері ЖКГ.

Голова облради Григорій Діденко, зі свого боку, пообіцяв особисто відвезти текст звернення до Києва і провести там відповідні консультації.

До слова, детально про субсидії для населення по завершенні сесії на брифінгу говорила директорка департаменту соціальної та сімейної політики ОДА, депутатка облради Лілія Коваленко. Наразі житлову субсидію, сказала вона, отримують 91,7 тисячі домогосподарств Одещини. Середній розмір становить тисячу гривень, 98% домогосподарств отримують її готівкою. «Отримують вчасно, жодної заборгованості по субсидіях з державного бюджету не існує. Торік область отримала понад 730 мільйонів гривень на виплати», — зазначила Лілія Коваленко.

Вона нагадала, що право на отримання субсидії має кожна родина, чиї витрати на послуги ЖКГ перевищують 15% доходу, і зауважила, що у грудні 2020-го уряд ухвалив рішення щодо спрощення надання субсидій.

Крім того, у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію з 1 лютого Кабмін прийняв постанову про надання компенсації окремим категоріям побутових споживачів — багатодітним та прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, а також тим, хто використовує електроенергію для опалення. На такий вид компенсацій держава виділить 1,4 мільярда гривень.

Під час засідання Сергій Гриневецький порушив питання ефективності роботи комунальних підприємств, підпорядкованих обласній раді, з рахунків якої вони і фінансуються. «Деякі з них взагалі не зрозуміло, чим займаються», — дорікнув голова ОДА, адже на їх утримання, сказав, лише минулого року було виділено 102 мільйони гривень, тоді як ці підприємства заробили і внесли до бюджету лише один мільйон, тобто у сто разів менше.

На переконання Сергія Гриневецького, такий підхід абсолютно неприйнятний, а в умовах економічних негараздів, які переживає країна і населення, взагалі неприпустимий, відтак необхідно якнайскоріше розібратися з нажитою проблемою.

До речі, у планах роботи голови облдержадміністрації на поточний тиждень, як інформує офіційний сайт ОДА, — зустріч з керівництвом «Інфоксводоканалу», аби з’ясувати з яких причин з початку року піднято ціну за спожиту воду.

На сесії Сергієві Гриневецькому довелося втрутитися у схвалення кількох депутатських запитів. Так, стало відомо, що одне із ТОВ, створених у порту Чорноморська, не видає людям заробітну плату з вересня 2019 року. Не помогли ні страйки, ні перекриття доріг. Голова ОДА дав слово взяти питання під особливий контроль і відреагувати швидко, оскільки йдеться про невирішену проблему на стратегічно важливому об’єкті області, заодно дорікнувши, що з таких питань не обов’язково чекати сесії обласної ради.

Підготувала

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net