Переглядів: 728

Новації децентралізації

Територіальні громади (ТГ) розпочали новий етап розвитку в умовах оновленого законодавства. Про це під час брифінгу розповіли представники Одеського регіонального офісу Програми «U-LEADз Європою».

Як зазначила керівниця офісу Юлія Молодожен, наразі в області функціонує 91 територіальна громада. Найменшою за площею є Теплодарська міська (7,7 кв. км), а найбільшою — Балтська міська (1046,6 кв. км). 12 громад налічують понад 30 тисяч жителів і майже у стількох же (13) проживають до 5 тисяч осіб.

— Територіальні громади Одещини, як всієї України, нині функціонують у нових законодавчих умовах, — пояснила радниця Одеського регіонального офісу з питань децентралізації і місцевого самоврядування Оксана Гуненкова. — Зокрема, втратило актуальність поняття «ОТГ», замість якого доречно вживати термін «територіальні громади»; старости у громадах більше не обираються жителями старостинських округів, а затверджуються радою за пропозицією голови; змінені деякі вимоги до служби в органах місцевого самоврядування тощо. Крім того, зараз триває важливий процес — реорганізація органів місцевого самоврядування, який подекуди проходить не без труднощів, а також стартувала реорганізація ра-йонних державних адміністрацій.

Попри кризу, громади області завершили 2020-й із загальним показником виконання річного плану доходів 102%, розповіла радниця з питань муніципальних фінансів та управління Олеся Голинська. Лідерами за доходами загального фонду є Визирська, Таїровська та Авангардівська громади. Найнижчі результати за цим показником мають Вилківська, Яськівська і Мологівська ТГ.

— Важливою новацією є обов’язковість створення в кожній ТГ фінансового органу. Наразі вони сформовані у 84 громадах із 91. Відсутність фінансових органів унеможливлює виконання місцевих бюджетів: виплати заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії та фінансування інших важливих для громади видатків, — наголосила пані Голинська.

— Реформа місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні є найуспішнішою. Попри природне виникнення деяких складнощів, громади довели, що вона потрібна й ефективна. Новий рік приніс нашим ТГ нові виклики, але й чимало нових можливостей та перспектив, — підкреслила Юлія Молодожен.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі низки донорів і спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net