Переглядів: 460

«Народилася я у хурделицю...»

Уже ген якої далекої зими, коли тріщали морози і лежали глибокі сніги, у київській родині вчительки Анастасії Єфремівни та журналіста Миколи Андрійовича Поліщуків народився первісток — донечка-сонечко, який судилося прожити непростий, але цікавий, сповнений невтомною працею і дивовижними пригодами, довгий вік.

Народжену 29 січня донечку охрестили Оксаною, бо якраз наближався день двох великих християнок — Ксенії Римлянки (V ст.) та Ксенії Петербурзької (XVIII ст.), пам’ять про яких церква пошановує 6 лютого.

Наша шанована ювілярка — Оксана Миколаївна Полі-щук, кажучи про час своєї з’яви на світ, любить цитувати рядок із вірша «Талісман» Олексія Толстого: «Родила меня мать в гололедицу…». І в цьому вірші, до речі, є ще одне речення, яке точно характеризує її життя: «Оттого-то поется, и грезятся / Мне леса, и река, и туман». Бо й справді: і пісня, і ліси, і ріки-озера-моря є її любов’ю, її натхненниками і цілителями.

Раділи молоді батьки першим крокам Оксанки, її допитливому, гострому розуму, що проявився змалечку, виховували у любові, мріяли про безтурботне дитинство і щасливу долю. Але війна обпалила те дитинство, залишила не один чорний карб у пам’яті, навіки забрала батька… Мине не одне десятиліття пошуків «безвісти зниклого» на фронті, перш ніж родина дізнається, що воєнний журналіст Микола Поліщук загинув 6 лютого 1945 року на польській землі.

Любов до батька спонукала Оксану Миколаївну піти його професійною стежкою, обрати журналістський фах, якому й віддала все своє життя.

Нині заслужений журналіст України Оксана Полі-щук, а тоді — тендітна юнка, випускниця факультету журналістики Київського університету ім. Т.Г. Шевченка у 1958 році прийшла працювати у «ра-йонку» в Новошепеличах на Київщині (тепер ці дивовижні за красою терени — зона відчуження Чорнобильської АЕС), потім було відточення пера у «молодіжках» у Кіровограді та Одесі, а з 2 липня 1973-го — «чорноморочка». Понад 40 років життя і творчості Оксана Миколаївна віддала «Чорноморським новинам» (до 1991-го — «Чорноморській комуні»). Їй до всього було діло: і до громадсько-політичного життя (не тільки писала на цю тему, а й обиралася депутатом місцевих рад), і до соці-ально-економічних негараздів у місті-області-державі, і, звісно ж, до доль людських. Саме вона започаткувала у «ЧН» рубрику «На життєвих перехрестях», яка користувалася і користується у читачів великою популярністю.

Журналістська планида подарувала знайомство і велике світле почуття з таким же залюбленим у пісню, у ліси та ріки-озера-моря і таким же відданим газетярській справі колегою — світлої пам’яті Василем Лавренюком.

Багато зим відхурделило, багато літ відгриміло грозами, стільки ж осеней відбагряніло падолистом. Але попереду — нова весна, весна, якою завжди була сповнена посмішка і душа нашої шановної, дорогої ювілярки. Тож нехай ще багато-багато весен усміхається Вам, Оксано Миколаївно! Нехай теплими дощами тішать літа, щедрими ужинками (на дачі й у лісі) дивують осені. Ну й, певна річ, нехай радують Вас білосніжні зими на многії і благії літа.

Колектив «Чорноморських новин».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net