Переглядів: 908

В умовах локдауну

Із 8 січня в Україні діють посилені карантинні обмеження (локдаун) для запобігання поширенню COVID-19, які триватимуть до 24 січня включно. Як зазначили в Кабміні, таке рішення ухвалено «для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити, зокрема, і після новорічних та різдвяних свят».

Утім, міністр охорони здоров’я Максим Степанов виступив за подовження дії жорсткого карантину й після 24 січня. Пояснюючи свою позицію, він зазначив, що українці більше контактували один з одним під час свят, а це відбувалося ще й на фоні сезонного зростання кількості хворих на грип. Спалах цих двох хвороб може призвести до критичного навантаження на медичну систему. Про те, чи наполягатиме МОЗ на подовженні локдауну та про який термін дії обмежень ідеться, міністр не повідомив.

Отже до 24 січня заборонені всі масові заходи, не працюють школи (діти навчаються дистанційно), заклади громадського харчування, непродовольчі ринки… Дозволено торгувати продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин (на торгових площах, не менше 60% яких призначені для торгівлі такими товарами). Торгівля іншими групами товарів може здійснюватися тільки через адресну доставку замовлень.

Як пояснив пан Степанов, ряд товарів заборонили продавати в супермаркетах не тому, що через них коронавірус активніше поширюється. Зроблено це для того, аби громадяни спеціально не їхали за ними в магазин, наражаючись на небезпеку зараження.

Ситуація з поширенням коронавірусу залишається досить тривожною. За зведеною статистикою, яку надає Центр громадського здоров’я МОЗ, Одещина найчастіше потрапляє до першої п’ятірки областей із найбільшим добовим приростом захворілих на коронавірус.

На 12 січня в Україні зафіксовано 6409 нових випадків інфікування COVID-19. Захворіли 187 дітей та 367 медпрацівників. За весь час епідемії інфікувалися 1 130 839 осіб; одужала — 826 871 особа; летальних випадків — 20 214; проведено ПЛР-тестувань — 5 841 502.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (906), Запорізькій (529), Харківській (521), Одеській (513) та Полтавській (356) областях.

Станом на 12 січня в Одеській міській інфекційній лікарні, опорному протиепідемічному закладі області, перебувало 155 пацієнтів із COVID-19, 122 з яких — у тяжкому стані (троє підключені до апаратів штучної вентиляції легень), 33 — у стані середньої тяжкості.

Одеські медичні заклади, в яких госпіталізують пацієнтів з коронавірусною хворобою, використовують приблизно 23 тонни кисню. Про це повідомила директорка департаменту охорони здоров’я міської ради Олена Якименко. За її словами, найбільше кисню потребує інфекційна лікарня: за добу там використовують його майже 2,5 тонни, тобто орієнтовно 18 тонн кисню щотижня.

Вкотре наголосимо: прості речі, як правило, рятують життя. Скажімо, доведено, що звичайні захисні маски блокують 99,9% великих крапель, у яких може міститися COVID-19. Про це свідчать результати лабораторного експерименту, який група німецьких вчених проводила на манекенах та з людьми. Експеримент показав, що на жінку, яка стоїть на відстані двох метрів від чоловіка без маски, що кашляє, потрапляє у 10 тисяч разів більше великих крапель, ніж у разі використання ним маски.

Зауважимо, що вчені зосередили свою увагу на великих частинках крапель розміром 170 мікронів. Науково доведено, що коронавірус переважно передається шляхом потрапляння саме таких, великих, крапель в організм людини.

Отож, якщо ви носите маску, часто і ретельно миєте руки, не перевантажуєте організм надмірностями та суворо дотримуєтеся тимчасових обмежень, які диктує локдаун, ви практично зводите нанівець зараження коронавірусом.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net