Переглядів: 1078

«Унція профілактики варта фунта лікування»

Ці слова належать авторитетному вірусологові та експертові з інфекційних захворювань Натану Вулфу, котрий займається вивченням вірусів, що передаються від тварин до людини. Одним з них, власне, і став вірус, який викликає COVID-19. Вчений і громадський діяч неодноразово попереджав, що світ не розуміє, коли і звідки чекати глобальної пандемії, а відтак і не готовий боротися з інфекційними захворюваннями.

Однією з причин вірусних атак на людство, за словами Натана Вулфа, стали часті контакти людей і тварин, зумовлені, зокрема, глобальним вирубуванням лісів і будівництвом доріг…

Де той Ухань, а де ми? Але як швидко біда добралася й до нас. Тільки на Одещині через коронавірус громада вже втратила більше тисячі людей. З полегшенням всі ми дізнавалися, що в якийсь день не було летальних випадків. Але таких днів було мало.

Подейкують, ніби до літа все стихне й коронавірус ослабне сам по собі, бо така вже природа цих біологічних програм. Пришвидшити порятунок людей покликана і масова вакцинація, яку планують у нас розпочати вже наприкінці січня.

Директорка департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради Олена Якименко ще на грудневій апаратній нараді доповіла, що препарат виробництва компаній Pfizer (США) і ВioNTech (ФРН), який маємо отримати, необхідно зберігати при температурі 70 градусів нижче нуля. «У нас нема таких потужностей, оскільки раніше вони ніколи і не вимагалися», – зазначила вона.

Київ же голосно заявив, що Україна створить національний центр зберігання COVID-вакцин. І хоча ні обладнання, ані техніки для транспортування такої вакцини наразі у держави нема, місце для центру нібито вже знайшли – в районі міжнародного аеропорту «Бориспіль». Задля вирішення цієї проблеми збираються залучити приватні логістичні компанії.

Державну санепідслужбу, яка, крім усього іншого, мала б контролювати ситуацію з поширенням вірусу, розігнали практично одним розчерком пера. А на створення чогось нового, того ж павільйону з холодильниками, у нас може піти хтозна стільки часу, доки не стане зрозуміло, що, ймовірно, воно вже й не потрібне.

Така непевність ситуації ще більше насторожує людей, які й так не в захопленні від потен-ційної вакцинації: що саме їм збираються вколоти, де і як воно зберігалося?

Зате під коронавірусну страшилку, виявляється, легко можна протягнути будь-які непопулярні рішення. Так, люди, зайняті підготовкою до свят, більш-менш спокійно сприйняли той факт, що 59% усіх грошей державного бюджету-2021 буде спрямовано на обслуговування державного боргу. Як практично нікого не збурило й те, що з нового року підскочили комунальні тарифи, здорожчав зв’язок. Логічно, що поповзуть угору й ціни на продукти харчування…

Думка у всіх одна – щоб лиш вціліти, пережити епідемію. Головним бажаним подарунком для українців на Новий рік стало саме здоров’я – його хочуть мати 71,5% опитаних Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. Більше, ніж миру в країні (39,5% респондентів) та ладу в сім’ї (22%).

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua