Переглядів: 933

Ірина Володимирівна ЄЗЕРСЬКА, директор Суворовського районного центру зайнятості: «Працюємо на засадах професіоналізму, порядності і патріотизму»

Хто заходив до нашого центру, неодмінно звернув увагу на табличку із висловом: «Робота існує для тих, хто її шукає». Як про мене, сказано дуже влучно і… справедливо.

Державна служба зайнятості в особі нашого колективу максимально сприяє кожній людині, яка з огляду на життєві обставини потребує підтримки, однак останнє слово, поза сумнівом, залишається саме за нею.

Ми — це 26 спеціалістів центру — економістів, юристів, соціологів, кадровиків, людей високоосвічених, фахово підготовлених, відповідальних, наділених високими моральними чеснотами, які самовіддано працюють на державу і на громаду, в інтересах кожної людини, котра звернулася за допомогою.

Я особисто працюю у системі органів державної служби зайнятості з березня 1990 року, зокрема на цій посаді — одинадцятий рік, відтак становлення служби і її розвиток червоною ниткою пройшли практично через усе моє життя, через моє серце. Як і через серця й душі моїх шановних колег, яким я дуже вдячна за старання і за відданість дорученій справі.

Окремо з особливою пошаною слід відзначити внесок та роль у роботі центру зайнятості в цілому таких працівників, як: незмінний заступник директора Возненко Світлана Миколаївна, начальник відділу організації працевлаштування населення Кузьменко Наталія Миронівна, заступник зазначеного відділу Сидорова Ольга Володимирівна, начальник відділу бухгалтерського обліку — головний бухгалтер Остапчук Тетяна Іванівна, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Вагіна Жанна Петрівна, які своєю самовідданою працею творять позитивний імідж нашого центру та дають прекрасний приклад молодим працівникам, а їх, до речі, близько 40% колективу.

Одночасно із захопленням спостерігаю за роботою молодих керівників підрозділів: Ксенжук Анастасії Геннадіївни, котра очолює відділ активної підтримки безробітних, та Магльованої Лариси Арамісівни — очільниці юридичного відділу, які також своєю енергією та ентузіазмом створюють у центрі атмосферу сучасного бачення питання зайнятості.

Наша робота вкрай енергозатратна, емоційно виснажлива, потребує неабиякої витримки й доброзичливості, адже працюємо над вирішенням проблем конкретних людей, яким, зде-більшого, дуже важко сприйняти соціальну невлаштованість, Відсутність роботи, на переконання психологів, — це один із найважчих моральних тягарів для людини.

Усе починалося зі звичайного «Бюро із працевлаштування», яке запрацювало в Суворовському районі ще в 1979 році. Люди, напевно, добре пам’ятають невеличку двокімнатну квартиру на Бочарова, 2, куди йшли «прицінитися» до пропонованої роботи, адже на бюро було покладено функції забезпечення трудовими кадрами підприємства та організації району, що стрімко розвивався. Працювала вона на той час на госпрозрахунковій основі.

На початку 1990-го отакі невеличкі бюро перетворилися на державну службу зайнятості, на централізовану систему надання комплексу соціальних послуг, які вирішують проблеми, пов’язані з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, перенавчанням, працевлаштуванням, а також соціальною підтримкою громадян, котрі тимчасово не працюють.

За останні 10 років Суворовським районним центром зайнятості працевлаштовано майже 16,5 тисячі громадян, пройшли професійне навчання за напрявленням центру зайнятості близько 4000 осіб.

Керуючись інтересами держави, ми працюємо на потреби часу. А час нині для багатьох, на превеликий жаль, — із ризиком невизначеності та втратлою стабільності.

Двері центру зайнятості відкриті для всіх. Ми подаємо людям повну інформацію про наявні вакансії, проводимо спеці-альні тренінги, допомагаємо пройти профорієнтаційні тести, підготувати резюме і пройти співбесіду. У службі зайнятості є власна профорієнтаційна платформа для розвитку кар’єри, а онлайн-курси та тестування можна пройти прямо в смартфоні. До послуг клієнтів — юристи і психологи. Все це безоплатно.

Для тих, хто тимчасово не працює, окрім загальних послуг, ми пропонуємо можливість перенавчитися, підвищити власну кваліфікацію, пройти стажування у роботодавців. Перелік послуг для безробітних значно більший, аніж у цілому для шукачів роботи.

Надаємо послуги і для роботодавців. Це фаховий підбір працівників, допомога в складанні й заповненні вакансій. Послуги служби зайнятості з підбору працівників для роботодавців також є безоплатними.

Взагалі модель взаємовідносин між працівником і роботодавцем в Україні перебуває на стадії трансформації, що, без сумніву вплине і на сферу зайнятості та діяльність служби.

Зрештою, ведучи мову про сьогоднішній ринок праці, я б говорила не про зниження рівня безробіття, а про підвищення кількості легально зайнятого населення. Це найголовніший і найбільш об’єктивний критерій. Коли збільшується кількість зайнятого населення, коли знижується показник неформально зайнятого населення, коли на ринок праці повертаються люди, які були в тіні або взагалі з різних причин не були активними, це і є найкращий показник економічного зростання.

Сьогодні, про що скажуть мої колеги, дедалі більший попит на технічні та технологічні сфери діяльності. Дедалі менший попит на фахівців гуманітарної сфери. Практично всі роботодавці, які звертаються до нас, говорять саме про пріоритет робітничих, технічних і технологічних професій.

Стосовно гуманітарних професій, то знання іноземних мов і вільне володіння базовими комп’ютерними програмами — гарантія вашої затребуваності практично незалежно від віку. Сьогодні отримати престижну й гарно оплачувану роботу в 50—60+, а відтак бути конкурентоспроможним на ринку праці й гостро затребуваним — це також реальність, вигодами якої варто скористатися, не соромлячись звертатися до нас за допомогою у працевлаштуванні.

Якщо не виходить знайти роботу за гуманітарною освітою — можете спробувати власні сили в іншій професії, яка на даний час затребувана на ринку праці. Для цього є можливість пройти професійне навчання. Ми переконаємо і зорієнтуємо.

Особлива наша увага — молоді, яка до зустрічі з працівниками центру зайнятості має досить загальне уявлення про сучасний ринок праці, але розмірковує над тим, яку професію обрати, щоб робота була до душі й приносила не лише моральне задоволення.

Залишаються в минулому часи, коли найпрестижнішими вважалися професії юристів та економістів, а вища освіта — перепусткою у забезпечене життя. Час змінився, як і погляди на реальність, котра не завжди вистеляла під ноги людям комфортні килимки. Державна увага до розвитку професійно-технічної освіти і підтримка цього освітнього напрямку — це орієнтир для нашої молоді.

Фахівці центру проводять масштабну профорієнтаційну роботу у школах району. Проблема в тому, що здебільшого молодь навчається там, куди її направляють батьки. А це не зовсім правильно. Через такий необачний підхід випускники вишів часто не можуть знайти для себе роботу. А якщо й знаходять, то працюють, як правило, не за спеціальністю. Деякі з них, на жаль, одразу після завершення навчання стають на облік до служби зайнятості. Якщо говорити про можливості, то в нас нема спеціального розподілу — чи це молодий спеціаліст, чи це працівник середнього віку, у нас є вакансії на будь-який вибір.

Єдине, на чому хочу наголосити: час замислюватися над важливістю технічних робітничих спеціальностей. Саме в цій сфері можна знайти високооплачувану роботу. І саме на таких спеціалістів зараз «полюють» роботодавці, пропонуючи пристойні заробітки.

Сьогодні є політичне рішення про те, що пріоритет для держави — розвиток економіки, невід’ємна частина якої — ринок праці. Щоправда, пандемія внесла суттєві корективи в наше життя.

Хоча й додалося нам нині роботи, зокрема через державні виплати підприємцям у зв’язку з вимушеними простоюваннями, через збільшення кількості тимчасово незадіяних осіб, яких держава також підтримує фінансово. Ми продовжуємо працювати з людьми. І щодня кожен із нас, працівників центру зайнятості, професіоналізмом, відданістю дорученій справі, патріотизмом, єдиною командою однодумців, виконуючи важливу державну роботу, формує позитивний імідж служби.

Для нас найголовніший результат — щоб громадяни мали гідну роботу, щоб роботодавці мали у штаті працівників, які відповідають їхнім потребам та інтересам, щоб люди побачили для себе перспективність роботи в Україні й хотіли працювати вдома, не шукаючи кращої долі за межами держави. У своїй хаті — своя правда!

Ми також продовжуємо вчитися, удосконалювати навички роботи, щоб краще й краще її виконувати, рости фахово.

До болю несправедливо, що іноді службу зайнятості сприймають як «біржу» для отримання коштів, касу, як відкритий державний гаманець, з якого можна легко брати, не віддаючи та не несучи відповідальності за свої дії.

Сучасні реалії, закріплені на законодавчому рівні, не ведуть до зниження соціальних гарантій, йдеться про зміну погляду на них. Це напряму залежить від того, яка мета в людини. Якщо мета якнайшвидше знайти роботу, то вона її шукатиме, докладаючи для цього максимум зусиль. І ми будемо поряд у тих стараннях і намірах. Зокрема, налаштовуючи людей на шанс подивитися на себе збоку, оцінити, настільки вони гнучкі, наскільки готові до змін і дійсно відповідають потребам ринку.

Служба має бонус у вигляді соціальних виплат навіть упродовж року, але прикро, що до цих коштів ставляться не як до ресурсу для власного розвитку, а як до способу займати ганебну пасивну позицію і перекладати на інших відповідальність за власну долю.

Цілком об’єктивна вимога сьогодення: або ти працюєш, розвиваєшся, рухаєшся вперед, або випадаєш із суспільного життя. А життя доводить, що доцільно, якщо вже так склалося, працевлаштовуватися на проміжну роботу, усвідомлюючи, що вона не зовсім відповідає твоїм потребам та амбіціям, але ти можеш продовжувати пошуки свого гідного місця. Допоки працюєш — не втрачаєш кваліфікацію, навичок спілкування, обізнаності в сучасних технологіях, які широко використовуються. А відтак — ти активний член суспільства, який працює, заробляє на себе і на свою родину та сплачує податки, утримуючи державу. Такий підхід до власного життя гідний поваги, адже людина не залишається «соціальним утриманцем».

Принагідно повторю, що робота завжди існує для тих, хто її шукає!

А з нагоди 30-річчя Державної служби зайнятості хочу привітати своїх колег зі знаменною датою, подякувати кожному за добросовісну працю на благо громади, на благо нашої України. Міцного здоров’я усім й усіляких людських гараздів!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua