Переглядів: 1001

Наталія Миронівна КУЗЬМЕНКО, начальник відділу організації працевлаштування населення Суворовського районного центру зайнятості: «З повагою до кожної людини і щирим бажанням їй допомогти»

Економіст-кібернетик за фахом, людинознавець і людинолюб за покликанням, грамотний і відповідальний спеціаліст, за уподобаннями — театрал і мистецтвознавець, чудова мама двох дітей. Це про Наталію Миронівну, очільницю відділу організації працевлаштування населення, в якому сьогодні працюють вісім фахівців.

Розмовляти з цією людиною — одне задоволення. Чула, як вона спілкується з відвідувачами. Ввічлива, грамотна, уважна до кожного. Іншим у колективі надовго не затриматися. Глибокі фахові знання, як і непідробне почуття поваги до людей, бажання їм допомогти, — за основу у їх непростій державній роботі.

У Суворовському районі мешкає 263 тисячі осіб, частина з яких побувала у цих стінах. І не з радістю на душі. Приходять сюди за підтримкою і надією. Дуже часто — у повному розпачі.

Вона бере на себе роботу із клієнтами, які потрапили у найскладніші ситуації. Сьогодні на вітчизняному ринку праці не стабільно. Значно поменшало вакансій службовців. Більш затребувані робітничі спеціальності, малокваліфіковані, наприклад, прибиральниці чи охоронці. Настали непрості часи для людей з інвалідністю. Тривожно тим, хто залишилися без роботи, а відтак і без засобів існування за п’ять-десять років до пенсії. Іноді без роботи і чоловік, і дружина, обидва годувальники родини… Що не ситуація — то своя життєва перипетія. Допомогти людині, яка звернулася, що називається, з найменшими емоційними втратами вийти з життєвої скрути — завдання Наталії Миронівни і фахівців її відділу.

Підхід до кожного клієнта — індивідуальний. Варто лише сповна зрозуміти людину у її намірах. Хтось просто хоче отримати гроші і швидше піти, але більшість все ж таки потребує соціальної задіяності, хоче офіційно працювати.

Стосовно офіційного працевлаштування. Трапляється, що людина надавала перевагу неофіційній роботі й заробіткам у конверті. В якийсь момент залишається на вулиці, без заробітку, без жодних гарантій, без офіційного трудового стажу, хоча багато років добросовісно працювала, часто — тяжко фізично.

Куди йти? За державною підтримкою, хоча про державу раніше не думала, водночас сповна користуючись її безоплатними сервісами, тією ж службою швидкої медичної допомоги.

Іноді доводиться переконувати людину не залишатися пасивним пошукачем роботи, а тимчасово зголоситися на менш престижну, менш оплачувану, а то й пройти курс навчання нової спеціальності. Хтось погоджується і потім задоволений своїм рішенням.

Робота існує для тих, хто її шукає. Не раз уже прозвучала ця фраза, тому що стала гаслом, тому що правильна, справедлива, стовідсотково відповідає дійсності.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua