№ 97-98 (22215-22216) четвер-субота 17-19 грудня 2020 року

Переглядів: 918

Після Трампа

Велика політика на цьому тижні почалася з великої події за океаном. Цю подію очікували, але ніхто не був упевнений до кінця, що юристи чинного президента США Дональда Трампа не винайдуть приводу, щоб уповільнити процес передачі влади новообраному главі держави.

Повернення до норми

Навіть зараз, коли колегія вибірників своїм голосуванням за-кріпила перемогу Джозефа Байдена з переконливою перевагою (302 голоси проти 232 голосів за нинішнього господаря Білого Дому), існує можливість перенесення виборчої суперечки у Конг-рес. Подібна можливість примарна, але прихильники Трампа збираються йти до кінця, хочуть використати всі важелі, які надає Конституція і всі прецеденти виборчих кампаній за час існування США. У цій ситуації показником є не те, чи визнає Трамп свою поразку, а те, як Байдену вдасться впоратися з опором республіканців у Сенаті і на рівні штатів в перші місяці після інав-гурації 20 січня.

Переглядів: 1335

Перший командувач Українського флоту

Серед пам’ятних дат та ювілеїв, що відзначаються цьогоріч на державному рівні, — 150-ліття від дня народження першого в новітній історії командувача Українського флоту контр-адмірала Михайла Михайловича Остроградського.

Михайло Остроградський народився 21 грудня 1870 року на хуторі Пашенівка Кобеляцького повіту Полтавської губернії в старовинній козацькій родині, що походила від гетьмана Данила Апостола. Тому іноді прізвище адмірала зустрічається і як Остроградський-Апостол. Серед представників цього роду знаходимо миргородського полкового суддю Матвія Івановича Остроградського та його сина Федора Матвійовича — миргородського полковника у 1752—1768 роках. Ще один яскравий представник цієї родини — всесвітньо відомий математик, який товаришував у Петербурзі з Тарасом Шевченком, — Михайло Васильович Остроградський (1801—1862). Тож дитинство Михайлика проходило в атмосфері зацікавленості й любові до української минувшини, як це тоді бувало і в інших старих українсько-козацьких родинах.

Переглядів: 858

Державній службі зайнятості — 30 років

Державна служба зайнятості — централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством соціальної політики України.

Державна служба зайнятості створена в грудні 1990 року на підставі постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 21.12.1990 №381 «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР» шляхом перебудови діючої на той час служби працевлаштування на спеціалізовану службу, до завдань якої належить забезпечення комплексного вирішення питань, пов’язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, працевлаштуванням, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян.

Переглядів: 1009

Грудневі кіновечори

Із суботи, 19 грудня, «Культпросвіт» та «Незалежні» запрошують на #НЕЗАЛЕЖНІ_КІНОВЕЧОРИ — ексклюзивні камерні покази у затишній атмосфері у вузькому колі за філіжанкою теплого напою. Бо ж саме зараз культурні ініціативи в Одесі потребують підтримки — у такі нелегкі часи ми маємо єднатися та підтримувати одне одного.

19 грудня, 20.00 — «Борщ. Секретний інгредієнт». Документальний тревел, фільм-дослідження кулінарним експертом Євгеном Клопотенком нашої головної національної страви та пошуків секретних інгредієнтів з різних куточків України.

Переглядів: 941

Ірина Володимирівна ЄЗЕРСЬКА, директор Суворовського районного центру зайнятості: «Працюємо на засадах професіоналізму, порядності і патріотизму»

Хто заходив до нашого центру, неодмінно звернув увагу на табличку із висловом: «Робота існує для тих, хто її шукає». Як про мене, сказано дуже влучно і… справедливо.

Державна служба зайнятості в особі нашого колективу максимально сприяє кожній людині, яка з огляду на життєві обставини потребує підтримки, однак останнє слово, поза сумнівом, залишається саме за нею.

Переглядів: 1005

Наталія Миронівна КУЗЬМЕНКО, начальник відділу організації працевлаштування населення Суворовського районного центру зайнятості: «З повагою до кожної людини і щирим бажанням їй допомогти»

Економіст-кібернетик за фахом, людинознавець і людинолюб за покликанням, грамотний і відповідальний спеціаліст, за уподобаннями — театрал і мистецтвознавець, чудова мама двох дітей. Це про Наталію Миронівну, очільницю відділу організації працевлаштування населення, в якому сьогодні працюють вісім фахівців.

Розмовляти з цією людиною — одне задоволення. Чула, як вона спілкується з відвідувачами. Ввічлива, грамотна, уважна до кожного. Іншим у колективі надовго не затриматися. Глибокі фахові знання, як і непідробне почуття поваги до людей, бажання їм допомогти, — за основу у їх непростій державній роботі.

Переглядів: 856

Світлана Миколаївна ВОЗНЕНКО, заступник директора Суворовського районного центру зайнятості: «Завжди орієнтувати людей на успіх!»

Світлані Миколаївні колись самій довелося звернутися за послугами до центру зайнятості у статусі тимчасово безробітної. Буденна ситуація — людина з вищою технічною освітою тоді потрапила під скорочення.

Спершу погодилася працювати спеціаліс-том із працевлаштування, тому що запропонували таку роботу, потім стала начальником відділу, згодом — доросла до заступника директора. Ніколи не думала й не гадала, що залишиться у цій службі на цілих 28 років. І пишається тим, що працює у такому злагодженому колективі, де кожен знає свою роботу і добросовісно з нею справляється.

Переглядів: 860

В Україні збільшено максимальний розмір допомоги з безробіття

Із 1 грудня 2020 року в Україні збільшено один з ключових соціальних стандартів — прожитковий мінімум. Саме від його розміру залежать соціальні виплати, зокрема й розмір максимальної допомоги з безробіття.

Згідно зі ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ максимальний розмір допомоги з безробіття не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Переглядів: 860

Тетяна Іванівна ОСТАПЧУК, начальник відділу бухгалтерського обліку — головний бухгалтер Суворовського районного центру зайнятості: «Моя робота — це суворий облік і контроль»

«Робота, якою я займаюсь ось уже понад 18 років, — надзвичайно відповідальна, вимагає суворого обліку і контролю, оперативності й точності, бо все мусить зійтися копійка до копійки. Хоча й здається паперовою, для когось, може, й не цікавою, мало привабливою, але для мене особисто бухгалтерський облік — не сірий сумний фон, а яскрава палітра. Адже за цифрами бачу повну картину суспільного життя. Десь фарби яскравіші, десь — тьмяніші, однак повна картина прекрасна! — каже Тетяна Іванівна.

Випускниця інженерно-економі-чного факультету колишнього Одеського інституту харчових технологій ніколи не пошкодувала, що обрала професію бухгалтера, яка практично завжди затребувана. Сьогодні вони удвох (отака куценька бухгалтерія центру) обслуговують чималі фінансові потоки, бо ж у базі даних центру — понад три тисячі пошукачів роботи, які отримують виплати. А ще — компенсація підприємцям єдиного соціального внеску, нарахування допомоги із часткового безробіття роботодавцям і найманим працівникам… Кому — кожні п’ять днів, кому — кожні десять. Обсяг роботи просто вражає.

Переглядів: 857

Як вдало пройти співбесіду

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому люди охочіше купують різні товари, до того ж далеко не завжди потрібні їм, на презентаціях або через каталоги? У цьому випадку покупцям уже пояснили властивості товару й переконали, що купівля просто необхідна. Ваше завдання на співбесіді абсолютно аналогічне: переконати працедавця взяти на роботу саме вас!

Для цього насамперед потрібно скласти список власних «товарних якостей».

Переглядів: 1014

Під одним небесним куполом

Як почуваються малі релігійні громади на Одещині

Одещина багата національним, культурним і релігійним розмаїттям. Сьогодні у єдиному духовному просторі нашої області живуть сотні конфесій. Станом на 1 січня 2020 року було зареєстровано 1390 релігійних організацій, у тому числі 3 духовні центри, 17 релігійних управлінь, 1312 релігійних громад, 25 монастирів та скитів, 20 місій, 2 братства та 11 духовних навчальних закладів.

Незважаючи на різні вірування, релігійні течії, люди живуть по-сусідськи, і це додає краю неповторного колориту та індивідуальності. Найпоширенішим на Одещині є православ’я. Представлені також інші світові релігії, як-от іудаїзм, іслам, різновиди християнства.

Переглядів: 869

Що подати на вечерю?

Це питання, напевне, хвилює всіх жінок. Бо ж не завжди хочеться готувати щось складне й «витратне» за часом. Пропонуємо кілька рецептів швидкої домашньої їжі, на приготування якої піде зовсім небагато часу, а вечеря вийде смачною та ситною.

Курячі грудки у соєвому соусі. Грудки порізати шматочками, покласти в миску, залити сумішшю соєвого соусу і води (1:1), додати цукор (столова ложка на 250 г м’яса), все перемішати залишити на пів години. Разом із заправкою викласти на нагріту сковорідку і тушити щонайменше 10 хвилин. Перед подачею на стіл посипати дрібно нарізаною зеленню.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua