Переглядів: 820

Побачить і незрячий

Учені з Університету Монаша в Австралії розробили систему біонічного зору Gennaris, здатну відновити зір у повністю сліпих людей, повідомляє Daily Mail.

Науковці пояснили: щоб відновити зір, людям імплантують «біонічне око». Камера, вмонтована в нього, передаватиме сигнали в мікропроцесор, а той відправлятиме отримане зображення безпосередньо в мозок. Система біонічного зору Gennaris здатна обходити пошкоджені зорові нерви, які блокують сигнали, що посилаються від сітківки до «центру зору» мозку.

Роботу над Gennaris учені розпочали десять років тому, досліджуючи її на вівцях. Стимуляцію вони проводили за допомогою семи активних пристроїв протягом дев’яти місяців. Експеримент виявився успішним і не призвів до негативних наслідків. Тепер дослідники хочуть імплантувати «біонічне око» людині.

«Наш дизайн створює візуальний візерунок з комбінацій до 172 світлових плям (фосфенів), які надають інформацію, що дозволяє орієнтуватися в приміщенні та на відкритому просторі, а також розпізнавати присутність людей і предметів навколо», — пояснив професор Лоуері.

Минулого року на проведення дослідження команда отримала мільйон доларів США. Щоб продовжити його, займеться збиранням грошей. У разі успіху розробники хочуть створити комерційне підприємство, орієнтоване на серійне виробництво таких пристроїв у майбутньому. А ще дослідники сподіваються, що з часом система біонічного зору Gennaris зможе лікувати не тільки сліпоту, а й інші хвороби.

«Комерціалізація технології біонічного зору добре поєднується і з нашими планами щодо вивчення подальших застосувань за межами пошкодження зору та спинного мозку, як-от помірність епілепсії та депресії, протезування під контролем мозку та відновлення інших життєво важливих почуттів», — зазначив доктор Ян Вонг з Інституту біомедицини Monash Discovery.

Австралійські вчені не єдині, хто займається методами підключення мозку до комп’ютера. Над подібним пристроєм через свій стартап Neuralink, нещодавно працював Ілон Маск, продемонструвавши його у серпні. Фахівці компанії успішно імплантували чіпи у мозок двох свиней і потім витягли їх без шкоди для тварин.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua