№ 91 (22209) четвер 26 листопада 2020 року

Переглядів: 739

КОВІДчіпна, або Флешмобом проти вірусу?

Нарешті Президент України анонсував низку заходів із підтримки бізнесу, який постраждав через запровадження карантинних обмежень, мовляв, до Верховної Ради найближчим часом будуть подані відповідні законопроєкти.

Зокрема, пообіцяв виплату одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8000 гривень підприємцям, чий бізнес постраждав, а також звільненим працівникам.

Переглядів: 655

Журналісти чекають реальної підтримки

Керівництву
Одеської обласної ради,
Одеської обласної державної адміністрації,
міським, селищним і сільським головам

В Україні щойно завершилися місцеві вибори, обрано міських, селищних і сільських голів, депутатів місцевих рад. Зараз відбуваються перші сесії, формуються депутатські комісії. Кадрові зміни очікуються і в обласній та районних держадміністраціях.

А для нас, журналістів друкованих засобів масової інформації, сьогодні – розпал передплатної кампанії на 2021 рік.

Переглядів: 663

Не рубай тополю!..

Якщо хочете позбавити місто історичної пам’яті — позбавте його символів і легенд.

У старовинному районі Одеси, на подвір’ї за адресою Торгова, 17, упродовж двох століть росла канадська тополя. Вона мала статус пам’ятки природи й охоронялася державою ще з 1983 року. Заввишки була понад 15 метрів, а в обхваті — 658 сантиметрів. Усі гіди показували туристам цю тополю, яка вважається найтовстішою в Україні і яку називають «тополею кохання» або ж «пушкінською».

Переглядів: 2252

Криниця для зцілення душ

Урочиста подія історичного значення відбулася минулої неділі, 22 листопада, в Одесі. Уперше після відновлення Української греко-католицької церкви тут освячено новоспоруджений — з повним циклом будівельних робіт — храм з трьома куполами (всі інші одеські парафії УГКЦ змушені вдовольнятися пристосованими під каплиці приміщеннями). Нова церква постала в канонічному українському стилі з карпатської смереки, висота її — 14 метрів.

Ближче до призначеного часу невеличкий затишний дворик по вул. Армійській, 10а, неподалік від проспекту Шевченка, почали заповнювати віряни з інших парафій УГКЦ, гості свята. Незабутня хвилина: перерізається традиційна стрічка, шматочки її забирають щасливці на пам’ять.

Першу Божественну літургію відправляє преосвященний владика Михаїл разом з кліром. Перед входом до храму дзвінкими від хвилювання голосами їх вітають діти — наймолодші парафіяни, котрі щонеділі разом з батьками приходять до Божого дому. Після благословення владики врочисто лине «Многая літа». Ця здравиця ще багато разів зринатиме того дня, нею віншуватимуть всіх, котрі бодай маленькою мірою причетні до цієї події, допомагали, чим і як могли: хто коштами своїми, хто порадою чи молитвою, а хто — можливістю посприяти у вирішенні важливого питання чи й проблеми, яких подостатком виникало, бо не так це легко в наш час, та й у всі часи, коли говорити про українську церкву, зокрема й тут, на південному терені…

Переглядів: 665

Пріоритетна математика і необов’язкова фізика

Здається, вступна кампанія ще не скоро, бо до літа далеко. Та насправді підготовка до неї вже почалася. Як і належить за законом, МОН уже затвердило Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році. Це основний документ, який регулює проведення вступної кампанії. Базуючись на його положеннях, кожен університет складе свої правила вступу, за якими відбиратиме собі студентів. Правила мають бути затверджені вченими радами навчальних закладів до 31 грудня 2020-го. Однак основні положення вступу-2021 уже визначені й містять деякі нововведення.

Як і в попередні роки, випускникам шкіл при вступі на бакалаврат потрібні будуть сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів, а для вступу на молодшого бакалавра — з двох. Перелік конкурсних предметів визначений у додатках до Умов прийому. Цей перелік зазнав певних змін, порівняно з торішнім. Відрізняється він і від за-пропонованого у вересні нинішнього року для громадського обговорення.

Переглядів: 627

Партійна палітра місцевих рад

Станом на 18 листопада до Центральної виборчої комісії від територіальних виборчих комісій надійшли відомості про результати виборів депутатів 1517 місцевих рад, що становить майже 96,2% від загальної кількості рад, депутати яких обираються на місцевих виборах 25 жовтня.

Аналіз вже отриманої інформації засвідчив, що 6586 обраних депутатів висувалися для участі у виборах шляхом самовисування (у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч), а 33029 — місцевими організаціями політичних партій. При цьому слід нагадати, що кандидати у депутати, які висувалися місцевими парторганізаціями, брали участь у виборах за двома виборчими сис-темами: у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч — за мажоритарною системою, а з кількістю виборців 10 тисяч і більше — за системою пропорційного представництва за відкритими списками. Загалом своїх представників у місцевих радах різних рівнів отримали 110 політсил.

Переглядів: 646

Дякуємо за довіру!

Центральна виборча комісія повідомила, що партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко отримала друге місце на місцевих виборах, які відбулися по всій країні наприкінці жовтня.

Згідно з даними ЦВК, 12,5 відсотка обраних депутатів представляють «Батьківщину». Більше — лише у провладної партії «Слуга народу».

Переглядів: 652

У «30 до 30» — одесит

У журналі Forbes Ukraine вперше опублікований національний рейтинг «30 до 30». Це тридцять молодих амбітних українців віком до 30 років, які досягли певних вершин у різних сферах діяльності.

Кандидатів обирали члени редакції та спеціального журі, читачі журналу і підписанти Facebook-сторінки видання у п’яти категоріях: «Агенти змін», «ІТ», «Бізнес», «Креативні індустрії», «Спорт». Молоді українці відзначилися інноваційними продуктами та послугами, крутими бізнес-моделями та важливими для планети ініціативами, які підтримують або побудовані на основі Цілей сталого розвитку.

Переглядів: 639

В аурі автентики

Проєкт «Живий музей», реалізований на базі Одеського обласного центру української культури, став лауреатом премії за збереження й охорону нематеріальної культурної спадщини і переможцем конкурсу Міністерства культури та інформаційної політики України.

Ця премія щороку присуджується творчим спілкам, фольк-лористам, дослідникам та науковцям, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та релігійних особливостей українського народу.

Переглядів: 826

Польський ас із Кодими

80 років тому, із 10 липня до 31 жовтня 1940-го, тривала битва за домінування у повітряному просторі Великої Британії між Люфтваффе нацистської Німеччини та Королівськими повітряними силами. У цій битві разом з англійськими пілотами брали участь 140 польських льотчиків, з яких 29 загинули. Серед них особливо відзначився уродженець Кодими, найуспішніший польський пілот-винищувач Станіслав Скальський, який здобув 22 перемоги в повітрі (перші шість німецьких літаків збив ще у вересні 1939-го над Польщею). 27 листопада поляки відзначатимуть 105 річчя появи на світ свого найкращого аса.

Народився польський шляхтич Станіслав Скальський у родині агронома Шимона Скальського та його дружини Йозефи в мальовничому українському містечку Кодимі, яке засноване 1754 року польським князем Йосифом Любомирським і яке здавна є окрасою всього південно-західного Поділля. Після російської революції 1917-го батько відправив матір з маленьким хлопчиком спочатку на Харківщину, звідти — до Збаража, що недалеко від Тернополя, а наприкінці жовтня 1918-го сім’я знову возз’єдналася в Дубно, де батько отримав посаду. Скальські жили на вулиці Панєнській (Шевченка), 37, зовсім поруч з гімназією.

Переглядів: 645

Жінки, що документували світ

Чотири українські фотографки, чиї світлини визнані вагомим внеском у розвиток світової фотографії, стали героїнями нової книжки про історію цієї індустрії, повідомляє Your Art.

Французьке видавництво Editions Textuel включило українок Софію Яблонську-Уден, Параску Плитку-Горицвіт, Ірину Пап та Риту Островську до книжки про фотографок, які зробити впливовий внесок у розвиток індустрії. Збірка називається Une Histoire Mondiale Des Femmes Photographes («Світова історія фотографок»). Авторки цього видання — Люсі Лебарт та Марі Роберт.

Переглядів: 653

Телефонний друг самотніх

В Україні стартував проєкт «Мій телефонний друг» з дружньої підтримки та інформування людей, що опинилися на самоті.

Як зазначають ініціатори, волонтери проєкту, здебільшого молодь, яка пройшла спеціальне навчання, регулярно телефонуватимуть людям, що опинились в ізоляції внаслідок пандемії коронавірусу: особам з інвалідністю, похилого віку та іншим, хто через свої фізичні чи матеріальні особливості потребує підтримки. Волонтери ділитимуться з ними корисною інформацією, надаватимуть емоційну підтримку, допомагають дізнатися актуальні новини.

Переглядів: 665

Під загрозою майбутнє цілого покоління

ЮНІСЕФ закликає запобігти втраті цілого покоління, оскільки COVID-19 загрожує навчанню, харчуванню та добробуту дітей

У своїй новій доповіді, опублікованій напередодні Всесвітнього дня дитини (20 листопада), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) попередив про катастрофічність наслідків пандемії COVID-19 саме для юного покоління.

Доповідь «Попередити втрату цілого покоління через COVID» — це перший документ ЮНІСЕФ, який всебічно висвітлює драматичні наслідки пандемії для дітей, що дедалі сильніше впливатимуть на їхнє здоров’я і добробут. Хоча симптоми в заражених дітей здебільшого легкі, кількість випадків інфікування серед осіб цієї вікової категорії зростає, а довгостроковий вплив на навчання, харчування та добробут дітей і молоді може змінити життя цілого покоління.

Переглядів: 2075

Чемпіон Європи з Андріївки

У місті Будва (Чорногорія) завершився чемпіонат Європи з боксу серед молоді. Україн-ська збірна, повідомив Національний олімпійський комітет, здобула три золоті, п’ять срібних та сім бронзових медалей, посівши другу загальнокомандну сходинку турніру.

Один із тих, хто завоював «золото» нинішньої європейської першості, — наш земляк із Андріївки Білгород-Дністровського району Юрій Захареєв, який другий рік поспіль піднімається на найвищу сходинку п’єдесталу як чемпіон Європи серед молоді (вагова категорія «до 69 кг».) У вирішальному поєдинку Юрій здолав російського боксера Чеєрава Ашалаєва. Троє судів із п’яти віддали перевагу майстерності українця.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net