Переглядів: 802

Останній бастіон здорового глузду

16 листопада на науковій конференції «Традиції та новації в світовій енциклопедистиці» доктор історичних наук, професор, директор державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» Алла Киридон презентувала сигнальні примірники другого і третього томів «Великої української енциклопедії» (ВУЕ), повідомив сектор консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ «Держкомтелерадіо».

«2016 року ми видали перший том «Великої української енциклопедії». Сьогодні ми приготували сюрприз і подарунок усім шанувальникам української енциклопедистики — видали сигнальні примірники другого і третього томів. І таким чином завершили літеру «А», — повідомила Алла Киридон. — Енциклопедії вимірюються за двома основними показниками — за глибиною та обсягом. Наша енциклопедія за глибиною статей, я думаю, буде однією з найкращих».

На думку Алли Киридон, відмінність ВУЕ від попередніх і численних інших енциклопедій, які з’явилися після 90-х років минулого століття, — це її україноцентричність. «Ми намагаємося вписати український контекст у європейський, й українська енциклопедія може розглядатися у вимірі глобальному як національна», — зазначила професор.

Академік, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Микола Жулинський назвав великим успіхом цю подію: «Я захоплений тим, що в непростих фінансових умовах робить «Енциклопедичне видавництво».

Чому так важливо реалізувати цей амбітний, складний і престижний для держави проєкт? Тому що наявність своєї універсальної енциклопедії є свідченням певного інтелектуального зростання нації. А головне — ми формуємо мислення і сприйняття української історії, минулого й сучасного, адже у нас ще стільки болючих, до кінця не осмислених і чітко не визначених оцінок багатьох явищ, які відбувалися не тільки в далекому минулому, а й у ХХ і навіть у ХХІ століттях».

Учасник конференції, завідувач відділу української історіографії Інституту історії НАН України Олександр Удод наголосив, що одне з найактуальніших завдань науки — боротьба з невіглаством, і в цьому сенсі енциклопедистика відіграє надважливу роль. «Енциклопедія — це мірило класики, — зауважив він. — Її інколи прирівнюють до Біблії, і це справедливо, бо її тексти повинні сприйматися на віру, люди мають бути впевнені у непогрішимості й безпомилковості цих текстів. Й енциклопедія якраз і має виконувати цю роль останнього бастіону здорового глузду».

Як уже зазначалося, перший том ВУЕ вийшов у 2016 році в рамках програми «Українська книга», яку реалізовував Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Оскільки зараз можливості участі у програмі нема, а в бюджеті ДНУ «Енциклопедичне видавництво» не передбачено коштів на видання друкованої версії ВУЕ, науковці сподіваються на спонсорську допомогу для тиражування двох нових томів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net