Переглядів: 2166

...А ми — вже після вас

В Україні набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів щодо запровадження так званих «пріоритетних годин» на час карантину. Вони діятимуть у закладах торгівлі.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, «пріоритетні години» мають на меті зменшення кількості інфікування груп ризику. «Люди літнього віку належать до групи ризику. Тому важливо, аби вони якомога менше контактували з оточенням, адже відсоток летальних випадків найвищий саме серед людей, старших 65 років. «Пріоритетні години» діють з 10.00 до 12.00. Ініціатива триватиме на період карантину. Сподіваюся, що всі заклади торгівлі та послуг будуть дотримуватися цього», — зазначив міністр.

Зрозуміло, ніхто молодших за віком у ці години із закладів торгівлі не виштовхуватиме, однак мусимо бути відповідальними: з 10-ї до 12-ї бажано туди не заходити. Тим більше, що молоді й працездатні мали б у цей час бути на роботі.

Можливо, доцільно було б і в громадському транспорті ввести «пріоритетні години» для працюючих. Відстежено, що основна маса людей їде на роботу із 6.00 до 9.00, а повертається — з 16-ї до 18-19-ї. Відтак людям старшого віку вистачило б часу виїздити у власних справах, не створюючи зайвої товчії і вберігаючи себе від можливого зараження коронавірусом.

А ще пан Степанов зазначив, що «карантин вихідного дня», встановлений на три тижні (це викликало невдоволення підприємців по всій країні і навіть сутички з поліцією під стінами Верховної Ради), запровадили з метою уповільнення стрімкого поширення коронавірусу.

Як застеріг міністр, нехтування карантинних обмежень уже через місяць може призвести до колапсу медичної системи.

Ситуація вкрай складна. Станом на 20 листопада зафіксовано 14575 нових хворих на COVID-19. Це новий «рекорд» від початку епідемії в Україні.

За словами прем’єра Дениса Шмигаля, якщо «карантин вихідного дня» не забезпечуватиме «необхідного зменшення кількості соціальних контактів» (а люди найчастіше інфікуються у тих же магазинах і в громадському транспорті), то Україна може перетнути добову позначку в 20 тисяч хворих на COVID-19 уже через три тижні. Крім того, через місяць можуть закінчитися ліжкомісця в лікарнях.

Чи буде повний локдаун? У Кабінеті Міністрів поки що такого варіанту не розглядають. Однак з огляду на стрімкі темпи поширення вірусної біди жорсткий карантин із другої половини грудня цілком можливий.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net