Переглядів: 2292

Коли номери прагнуть мати імена...

Сьогодні, 19 листопада, у широкий кінотеатральний прокат виходить іронічна антиутопія «Номери» за однойменною п’єсою Олега Сенцова.

«Над стрічкою працював тандем режисерів — сам Олег Сенцов, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії №8 «Білий ведмідь» у Лабитнангі, та Ахтем Сеітаблаєв, котрий разом із продюсеркою Анною Паленчук допомагав втілювати задум на знімальному майданчику», — повідомляє пресслужба Держкіно.

В основі картини — п’єса «Номери», написана Сенцовим ще до ув’язнення, в 2011 році. Фінальна редакція зроблена вже у слідчому ізоляторі в Лефортово у Москві. У 2018-у була поставлена вистава, над якою працювали режисерка Тамара Трунова та художник Юрій Ларіонов. Прем’єра на «Сцені 6» у «Довженко-Центрі» пройшла з аншлагом. Перша презентація проєкту повнометражного фільму за п’єсою відбулася того ж 2018-го у рамках пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю, де Анна Паленчук презентувала лист Олега з наміром брати участь у творенні стрічки з-за ґрат. Робочий процес Сенцов і Сеітаблаєв обговорювали в листах. Впродовж девелопменту фільму Олег дотримувався голодування, що тривало 145 днів.

Світова прем’єра картини відбулася в лютому нинішнього року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участі творчої команди. «Номери» отримали схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які зауважили талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій, зображених у фільму, для сучасного світу.

Стрічка розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи й отримати свободу. У світі Номерів усе підпорядковується суворій системі та верховному правителю — Нулю. Десять героїв уже звикли бігти по колу й робити все відповідно до книги Правил. У них нема можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя зміню-ється з появою ново-го жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спо-кій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де пануватимуть їхні закони…

Оператор фільму — Адам Сікора. Автор сценарію — Олег Сенцов. Продюсери — Анна Паленчук, Даріуш Яблонський, Віолета Камінська, Ізабела Войцик. Композитор — Милош Єлич. Хореограф-постановник — Олена Шоптенко.

У ролях: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедін, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко.

Виробництво — Україна (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польща (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехія (?esk? Televize), Франція (Canal+). Дистриб’ютор — 86PROKAT.

Промокампанія відбувається за фінансової та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net