Переглядів: 573

Вердикт від... робота

Теренс Маурі, фахівець у сфері штучного інтелекту (ШІ), вважає, що за 50 років роботи зможуть замінити суддів, «зчитуючи» ознаки провини підсудного за мовою тіла з точністю до 99,9 відсотка.

На переконання Маурі, такі роботи відзначатимуться ввічливістю, зможуть вільно спілкуватися всіма відомими мовами і «засікати» брехню. У суддів нового покоління будуть вбудовані камери, здатні фіксувати й ідентифікувати певні мовні патерни, зміни температури тіла й руху рук та очей. Отримані дані вони швидко аналізуватимуть, аби визначити, правду чи ні говорить обвинувачений. Утім, це не означає, що роботи повністю витіснять людей із суддівської професії. Люди все ще будуть потрібні для встановлення прецедентів, які мають обов’язкову юридичну силу, розробки нових законів і нагляду за апеляціями. На думку Теренса Маурі, ШІ замінить суддів на кримінальних і цивільних слуханнях у магістратських, окружних судах і судах у сімейних справах, де не потрібні присяжні.

Ставлення до роботів-суддів у світі різне. Так, колишній міністр юстиції Великобританії Девід Гаук погоджується, що ШІ може надати «прості інструменти для забезпечення правосуддя», однак зазначає, що його країна поки що не бачить у своєму майбутньому роботів-суддів. «Ми не можемо ігнорувати швидкість, з якою технології поширюються й інтегруються в усі сфери нашого життя, піднімаючи етичні, нормативні та соціальні питання, — сказав він. – Юристи-люди володіють емоційним інтелектом і можуть бути упереджені. З іншого боку, ШІ оперує лише фактами і числами».

А от Китай використовує ШІ у своїй системі правосуддя із 2017 року, проводячи онлайн-суди й виносячи вердикти у «прямому ефірі». У рамках демонстрації влада показала, як працює інтернет-суд Ханчжоу, де суддею на процесі був робот.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net