Переглядів: 2588

...А там хоч і не розвидняйся?

І знову «рекорд»: за добу, 12 листопада, в Україні зафіксували 11787 нових випадків коронавірусної хвороби, що є найбільшим показником з початку епідемії в нашій країні. Перехворіли чи продовжують хворіти вже більш як пів мільйона людей.

За інформацією обласного лабораторного центру МОЗ, на ранок 13 листопада на Одещині зареєстровано 31270 випадків COVID-19. З них 13018 — жителі Одеси. За останню добу в регіоні зареєстровано 628 нових інфікувань: 278 — в одеситів, 350 — у жителів районів.

За даними на 13 листопада, на лікуванні в міській клінічній інфекційній лікарні перебувають 238 хворих на COVID-19, з яких 133 — у стані середньої тяжкості. У важкому стані — 105 пацієнтів, з них 102 не потребують штучної вентиляції легенів, троє отримують кисневу терапію в режимі СІПАП. За останню добу в інфекційну лікарню доставлено 26 осіб.

30 пацієнтів з лабораторно підтвердженим COVID-19 проходять лікування в МКЛ №1, 61 — у МКЛ №10, 17 неповнолітніх — у дитячій міській лікарні №3.

Напередодні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запровадження із 14 листопада «карантину вихідного дня». Згідно з ним, протиепідемічні заходи будуть посилені з опівночі суботи до півночі понеділка. У цей час дозволено працювати лише аптекам, продуктовим магазинам та АЗС. На думку уряду та президента Володимира Зеленського, запровадження «карантину вихідного дня» на кілька тижнів допоможе покращити епідситуацію й уникнути жорсткого локдауну, який економічно знекровить державу.

Однак у деяких містах підприємці провели всеукраїнську акцію протесту проти такого урядового рішення. Одеські ресторатори долучилися до цієї акції — прийшли під вікна обласної ради з вимогою пом’якшити занадто суворі протиепідемічні обмеження, які «доб’ють» малий і середній бізнес, що й так ледве животіє. А також нагадали владі, що саме підприємці малої і середньої руки першими прийшли на допомогу громаді, скинувшись на протиепідемічні маски та дезінфікуючі засоби для медиків, поки держава розкачувалася. Вони безоплатно годували лікарів, перевозили їх. Держава наобіцяла підтримку бізнесу, але ніхто нічого конкретного стосовно цієї підтримки так досі і не почув і, тим більше, не відчув. Владцям, виходить, аби прокукурікати, а там хоч і не розвидняйся.

Відтак Одеса ніби збирається не дотримуватися кабмінівського припису, та все може змінитися після 15 листопада, тобто після другого туру виборів. Побачимо.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов перелічив планові операції та госпіталізації, які проводитимуться, незважаючи на епідемію коронавірусу, наголосивши, що в умовах COVID-19 припинені тільки ті планові операції та госпіталізації, перенесення яких не загрожує життю і здоров’ю пацієнтів. Це, зокрема, надання медичної допомоги внаслідок ускладнення перебігу вагітності та пологів; надання медичної допомоги ва-гітним, породіллям, новонародженим; надання медичної допомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги в стаціонарних умовах; надання планової високоспеціалізованої медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня за умови дотримання санітарних і протиепі-демічних заходів (ідеться про такі клініки, як «Охматдит»); проведення інших невідкладних госпіталізацій, якщо внаслідок їх перенесення існує значний ризик для життя і здоров’я людини.

«Тобто будь-яка операція, госпіталізація, якщо її перенесення може загрожувати вашому здоров’ю чи життю, не може бути перенесена. Ви будете вчасно госпіталізовані і прооперовані, незважаючи на те, що це планові операції», — запевнив міністр.

Захисні маски, дезінфікуючі засоби і соціальна дистанція — ось три найголовніші правила поведінки в умовах пандемії для всіх і для кожного. Не дотримуватися їх — шкодити собі й наражати на небезпеку інших. Доведено, що один хворий на коронавірус може заразити впродовж доби до 50 оточуючих.

Мало нам коронавірусу. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що на планеті зафіксовано 50-відсоткове збільшення захворюваності на кір. Причому більшість випадків заражень торік — 73 відсотки — припало на дев’ять країн світу, серед яких і Україна.

Експерти ВООЗ відзначають, що спалах кору в Україні стався в результаті недовіри населення і медичних працівників до вакцин, а також через проблеми з їх постачанням і зберіганням.

Вкотре за свою безпечність і безвідповідальність на всіх без винятку рівнях ми розраховуємося бюджетними витратами, стражданнями і навіть непоправним.

Як повідомляють з ВООЗ, на сьогодні рівень вакцинації населення двома необхідними препаратами становить 85 відсотків і 71 відсоток відповідно, тоді як для ефективної протидії кору рівень охоплення повинен становити не менше 95 відсотків.

Раніше фахівці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і ВООЗ виступили із закликом зробити все можливе для того, щоб уникнути епідемії кору та полі-омієліту, і попри пандемію коронавірусу, провести планові кампанії вакцинації дітей від цих захворювань, адже фахівці побоюються, що пандемія посилить поширення кору, хвороби, яка навіть більш заразна, ніж Covid-19.

Кір, нагадують нам медики, передається повітряно-крапельним шляхом. Інфекція викликає такі ускладнення, як отит, енцефаліт і менінгіт, а також може призвести до летального фіналу.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net