№ 86 (22204) субота 7 листопада 2020 року

Переглядів: 2525

Правила гри без правил

Правила бізнесу, в тому числі шоу-бізнесу, і правила, за якими грають політики, — різні правила. Точніше, були різними доти, поки в політику не проникли шоумени. У цьому сенсі обстановка на вершині влади в Україні при Володимирові Зеленському і в Сполучених Штатах Америки при Дональду Трампу в чомусь схожа.

Системне нерозуміння

Коли замовкають оплески і порожніють зали, артисти не визнають поразок. Колись обожнюваний глядачами маніпулятор у невдачах звинувачує кого завгодно, але тільки не себе. І пробує повернути популярність за будь-яку ціну. Готовий на шматки розірвати всіх — від власних менеджерів до публіки. Підсумовуючи заяви «квартального» оточення Президента України і частини колишнього парламентської монобільшості, можна зробити висновок, що Зеленський вивчає можливість розпуску Верховної Ради дев’ятого скликання.

Переглядів: 2563

Сатира, що стала мудрістю

Не стало Михайла Михайловича ЖВАНЕЦЬКОГО

Всесвітньо відомий одесит, Почесний громадянин Одеси, народний артист України, президент Всесвітнього клубу одеситів, письменник-сатирик помер 6 листопада на 86-у році життя.

Його ім’я золотими літерами назавжди вписане в літературну спадщину Одеси.

Співчуття родині та близьким покійного  висловив Президент України Володимир Зеленський: «Як казав Михайло Жванецький, нічого страшного, якщо над тобою сміються. Значно гірше, коли над тобою плачуть. Сьогодні такий гіркий день. Співчуття всім, хто його любив і знав. Я – серед палких шанувальників сили думки Михайла Михайловича. Його сатира стала для багатьох мудрістю».

Переглядів: 618

Радіодиктант національної єдності

9 листопада о 9.00 усі платформи Суспільного мовлення транслюватимуть ювілейний XX Радіодиктант національної єдності.

Професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України. наукова консультантка радіодиктанту Лариса Масенко порадила, як підготуватися до Радіодиктанту національної єдності. Вона озвучила список літератури, що варто почитати, аби успішно написати радіодиктант, повідомляє пресслужба Суспільного.

Переглядів: 2747

На чолі міських громад

За офіційною інформацією, оприлюдненою на сайті Центральної виборчої комісії України, станом на 14.00 середи, 6 листопада, обраними головами громад Одещини є:

Березівська міська громада — Григораш Валерій Валерійович    (самовисування), народився 22.07.1975 р., освіта вища, член політичної партії Всеукраїнське об’-єднання «Батьківщина», Березівська міська рада, голова, місце проживання: м. Березівка.

Татарбунарська міська громада — Глущенко Андрій Петрович    (самовисування), народився 23.12.1978 р., освіта вища, член Аграрної партії України, Татарбунарська міська рада, голова, місце проживання: м. Татарбунари.

Переглядів: 2860

«Народе мій, до тебе я ще верну...»

Вихід книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», як і судове рішення про цензуру її тексту, викликали великий резонанс і нагадали суспільству, що рецидиви тоталітарного мислення і політична кон’юнктура здатні породити небезпечні прецеденти, які гальмують демократичний розвиток країни і створюють і в без того неспокійному соціумі додаткову напругу.

19 листопада 1989 року Києвом пройшла незвична траурна процесія. Тисячі й тисячі людей несли на руках три домовини, вкриті «червоною китайкою», – так колись ховали козаків. Україна проводжала в останню путь своїх синів, закатованих злочинною комуністичною системою. Один з них – Василь Стус, великий український поет, людина повна болю і гідності, який ніколи не гнувся перед каральною машиною. Людина кришталевого сумління, яка разом з іншими правозахисниками підривала комуністичний тоталітарний режим, серце якої палало любов’ю до України, до рідного народу: «Але голови гнути я не збирався, бодай щоб там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину».

Переглядів: 645

Вишиванка для Єлизавети II

У Всеукраїнському центрі вишивки і килимарства, що у Решетилівці Полтавській області, вишили вишиванку для королеви Великобританії Єлизавети ІІ.

 «Вишивка «білим по білому» — найбільш трудомістка, копітка, як кажуть на Полтавщині. Швидко її не зробиш, тому вона дорога. Нещодавно у Решетилівці вишивали вишиванку для королеви Великобританії. Їй особисто або її оточенню захотілося, щоб у неї була саме така вишиванка. Майстрині вишивали її спеціальним орнаментом», — розповів «Новинам Полтавщини» знаний україн-ський художник і педагог Євген Пілюгін.

Переглядів: 2535

Невизначеність, Covid і здоровий глузд

Кількість хворих на COVID-19 зростає день у день. Вірус підібрався до близького кола кожного з нас. У когось захворювання проходить відносно легко, у когось — дуже страшно, для когось виявляється смертельним. Причому серед останніх — нерідко ті, хто ніби за жодними параметрами в зону підвищеного ризику не потрапляв.

У соцмережах дедалі частіше з’являються історії хвороби. Лікарні заповнені. Волонтери різних міст збирають гроші на кисневі концентратори, щоб допомогти людям дихати вдома. «Таке враження, що задихається половина країни. А друга половина — панікує».

Переглядів: 519

Володарка невидимих променів

Іноді губимося в здогадах, чому наше здоров’я почало погіршуватися. Що ж робити, коли проблема лежить не на поверхні, а ховається, причому не тільки від нас, а й від досвідчених лікарів? Або, скажімо, людина зламала плече, руку, ногу, вивихнула коліно... Куди її і в першому, і в другому випадках направлять? Звісно, до рентгенолога, який за допомогою невидимих променів усе просвітить і розповість, де накласти пов’язку чи гіпс, що за хвороба таїться всередині.

Від точності рентгенівського знімка і заключного діагнозу лікаря часом залежить життя. Робота рентгенологів завжди цінувалася, а самі вони користувалися глибокою повагою колег і, безперечно, пацієнтів. Завдяки їм медицина стала здатною на багато чудес.

Переглядів: 534

Чорне море: виклики і сподівання

Останнього числа жовтня в світі відзначається День Чорного моря. Саме 31 жовтня 1996 року шість причорноморських країн підписали стратегічний план з його реабілітації та захисту. Цей план був розроблений після проведення всебічних досліджень, які засвідчили, що життєздатність морського середовища порівняно з попередніми трьома десятиліттями істотно погіршилася.

Чорне море з’єднується Керченською протокою з Азовським морем, протокою Босфор — з Мармуровим, а через протоку Дарданелли — з Егейським та Середземним, будучи внутрішнім морем басейну Атлантичного океану. Його екологія дуже важлива для всього прилеглого регіону. До Чорного моря несуть свої води Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг, Мзимта, Ріоні, Кодорі, Інгурі, Чорох, Кизил-Ірмак, Ешлі-Ірмак, Сакар’я. Щорічний річковий стік становить близько 310 кубічних кілометрів, причому 80% цих вод виносяться на північно-західну шельфову частину, переважно Дунаєм та Дніпром. У морі мешкає понад 2500 видів тварин і риб. Рослинний світ представлений більш ніж 270 видами багатоклітинних зелених, червоних і бурих донних водоростей, фітопланктон включає не менше 600 видів.

Переглядів: 602

Найдорожчий скарб

9 листопада — День української писемності та мови

Без знання української мови всі українські устремління виявляться збудованими на піску.
Олександр ПОТЕБНЯ.
Я певен, що знання української мови безмежно збагатить кожну російську людину, яка проживає в Україні.
Леонід ВИШЕСЛАВСЬКИЙ.

Черговий День української писемності та мови Україна відзначає в умовах російської агресії, в основі якої лежать не стільки українські терени, скільки українська мова на них, що вже не одну сотню років не дає спокою російськомовній федерації самим фактом свого існування як мови окремого народу, а не «южнорусского диалекта» російської. А чого варта у цьому контексті, наприклад, заява президента Росії про те, що все Причорномор’я і східна частина України — це споконвічні російські території, передані нібито Україні російським більшовицьким урядом, і тепер РФ з цим розбирається?! У цій неоголошеній війні, яку В. Путін називає «разборкой», уже загинули понад 14 тисяч українських громадян, а більше 40 тисяч поранено, країні завдано величезних матеріальних збитків, сковано її економічний розвій і рух до Європи.

Переглядів: 1067

«Був борщ до шпундрів з буряками...»

Так... Вибори закінчилися, і ми вже майже знаємо, що ж ми там наголосували. Можна оглянутися й на інші події — а що ж ми там пропустили?

Я, наприклад, пропустила справжні війни за борщ!

Ще минулого року в російському урядовому Twitter-акаунті написали, що борщ — «одна з найвідоміших і найулюбленіших страв та символів традиційної кухні… Росії». Це викликало шквал незгоди українських користувачів інтернету: виявляється, що сусідній країні мало розорення Донбасу та крадіжки Криму — їй ще подавай і наш борщ! Розгорнулися справжні мережеві бої.

Переглядів: 508

Наші поштові візитки

Одразу дві українські поштові марки вибороли нагороди міжнародного конкурсу Nexofil Award 2020 (м. Мадрид, Іспанія).

За найоригінальніший у світі формат золото здобула поштова марка «Слава Україні!». Вона надрукована на самоклейному папері у формі карти України, а шрифт до неї спеціально розробила художниця-каліграфиня Ольга Верменич. Друге місце у категорії «Найкраща марка світу за технологією офсетного друку» посіла українська — «Сорочка (фрагмент). Чернігівська область» із серії «Українська вишивка — код нації». На ній зображений експонат з колекції Музею Івана Гончара зі зразком вишивки. У цій серії «Укрпошта» вже випустила марки з фрагментами вишивки Черкаської, Волинської, Чернівецької, Вінницької, Київської, Львівської та Полтавської областей.

Переглядів: 510

Не ті гриби-грибочки...

В останні тижні на Одещині різко зросла кількість отруєнь грибами. Постраждали 16 осіб, у тому числі п’ятеро дітей (шестеро із Кодимського району, четверо — з Лиманського, двоє — із Савранського та четверо одеситів), повідомляє Одеський лабораторний центр МОЗ України.

Жителі обласного центру, за їхніми словами, купували гриби на Привозі та у вуличних торговців. Постраждалі з районів збирали гриби самі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net