Інтервенція... лисиць
Учені з Норвезького університету науки й технологій дослідили, що автомобільні дороги — це шлях у гори не тільки для туристів, а й для звичайних, або рудих лисиць, надмірна щільність яких порушує рівновагу місцевої екосистеми.
Екологи підрахували кількість цих хижаків уздовж ділянок гірських доріг в Альпах. Сліди на снігу й записи з мисливських камер — фотоапаратів для зйомки диких тварин у природі — показали, що щільність лисиць дуже зростає поблизу шосе. Це логічно: по-перше, асфальт набагато зручніший для пересування, ніж глибокі замети, а, по-друге, залишки продуктів, які викидають «за борт» власники автівок, позбавляють рудих потреби добувати природну їжу.
У роботі, опублікованій в Journal of Applied Ecology, вчені зазначають, що песці, які теж не проти поласувати відходами з людського столу, не можуть відібрати той харч у лисиць. Відтак збільшення щільності останніх призводить до зниження чисельності песців: фізично сильніші лисиці просто витісняють представників вимираючого виду з їх природного місця існування. До речі, крім песців, від інтервенції звичайної лисиці страждають й інші види, як-от куріпки.
Науковці побоюються, що подальше проникнення лисиць у гірські райони може зруйнувати екосистему й завдати непоправної шкоди іншим тваринам. Тому закликають двічі подумати, перш ніж викинути їстівні відходи на узбіччя дороги.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206