№ 84 (22202) субота 31 жовтня 2020 року

Переглядів: 387

З понеділка — за парти

Із понеділка, 2 листопада, школи Одеси відновлять роботу в звичайному режимі, повідомила директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич, підкресливши, що наш обласний центр віднесений до «помаранчевої» зони поширення COVID-19, а відтак і батьки, і вчителі та учні мають неухильно дотримуватися всіх карантинних обмежень.

А ще очільниця відомства закликала батьків бути відповідальними і максимально чесними щодо стану здоров’я школярів: «Класні керівники зателефонують батькам і запитають, чи є дитина здоровою. Ми дуже просимо повідомити правильні дані. І йдеться про абсолютно всі вірусні захворювання».

Переглядів: 2337

Спроба демонтажу державності?

Конституційний Суд України позбавив Національне агентство з питань запобі-гання корупції доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. А відтак — заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів. Про це повідомляється на сторінці НАЗК у Фейсбук.

«Без цієї перевірки жоден ке-рівник державного органу не може бути офіційно призначений. КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів, оскільки призначення кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок», — наголосили в НАЗК.

Переглядів: 386

«Прогулянка» за 1000 євро

В Італії збільшили максимальну суму штрафу за відсутність маски у громадських місцях до 1000 євро, повідомляє The Local.

У постанові, схваленій італійським парламентом, зазначається, що громадяни мають завжди носити маску, використовуючи її «навіть на відкритому повітрі, коли перебувають поряд з іншими людьми, які не належать до тієї ж сім’ї».

Переглядів: 445

Перемоги і поразки України

Поки Центральна виборча комісія не отримає всі протоколи з «мокрою печаткою», про остаточні підсумки місцевих виборів в Україні судити зарано. Цифри миготять, як у калейдоскопі, і те, що з’являється в пресі, нагадує, скоріше, коливання середньої температури по лікарні. При цьому багато чого залежить навіть не від термометра, а від того, як на термометр дивляться.

Владу зміцнять феодали

Партія влади, наприклад, провела незалежний підрахунок голосів у всеукраїнському масштабі й отримала результат, який кілька днів тому опублікувало інформаційне агентство УНІАН. На кольоровій діаграмі розташувалися досягнення переможців. У загальному заліку на першому місці, природно, «Слуга народу». Потім іде варіант «ОПЗЖ» або «Європейська Солідарність», «Батьківщина» і так далі.

Переглядів: 527

Метаморфози форми

У старі бурдюки — нове вино

У виставковій залі Одеської обласної організації НСХУ (вул. Торгова, 2) відкрилася персональна ретроспектива скульптора і педагога Олександра Коваля під назвою «Метаморфози форми». Вона присвячена 65-річчю від дня народження митця. Виставка охоплює 35-літній період його творчої діяльності. Представлено близько сорока скульптурних, а також десятки графічних робіт.

Здається, на сьогодні мистецтво вже вичерпало себе, і лише імітує раніше знайдені форми, тож велике везіння, якщо з’явиться художник, який наповнить старі форми новим змістом. Творчість Олександра Коваля належить до яскравих зразків сучасного українського пластичного мистецтва. Вона приваблює камерністю, щирістю, ясністю великої форми, виразністю силуету, пластичністю, внутрішньою динамікою у традиційному реаліс-тичному трактуванні форм. Цей перелік був би не повним, якби не відзначити велику працездатність, вірність ремеслу, високу майстерність та артистизм виконання — якості, що прояви-лися вже у його ранніх творах.

Як зізнався сам скульптор, ця виставка стала закономір-ною, адже наступає період, коли хочеться показати на суд вибагливого поціновувала свій творчий доробок, почути відгуки компетент-них людей, у тому числі й критичні.

Переглядів: 2417

Євген ГОЛОВАХА: «Якщо інтелектуальна еліта складе руки...»

Закінчення. Початок у номері за 29 жовтня.

— Чи згодні ви з висновком, що українці за 30 років так і не сприйняли загальних правил гри? Чому для західної патріотичної України сплата податків не є синонімом патріотизму? Чому ми не вміємо знаходити нічого спільного й робити щось разом? Хіба що через надрив майданів.

— У Західній Україні традиціо-налізму, до речі, більше, ніж у Східній. Чого ж вона податки платитиме? Податків ніхто не хоче платити. Розумієте, будь-яку владу досі українці сприймають як чужу. Ось у чому проблема. Не звикли ми, що може бути якась рідна влада. Або вона імперська, або постімперська, або взагалі хоче все в нас забрати.

Переглядів: 418

Перемоги «Батьківщини» в громадах Одещини

На місцевих виборах, що відбулись 25 жовтня, «Батьківщина» Одещини, за попередніми підрахунками голосів, отримала перемогу в таких громадах:

Іванівська ОТГ: кандидат на голову громади від «Батьківщини» Віктор Лобач, який очолював її з дня утворення протягом останніх років, отримав 79,84% підтримки виборців. Депутатський корпус громади на 95,45% складатиметься з представників «Батьківщини» — 21 із 22 депутатів.

Переглядів: 2440

Офіційне повідомлення

Таїровська селищна територіальна виборча комісія Одеського району Одеської області офіційно повідомляє, що згідно з результатами перших місцевих виборів Таїровського селищного голови Одеського району Одеської області, які відбулися 25 жовтня 2020 року, Таїровським селищним головою Одеського району Одеської області обраний ХАСАЄВ Тимур Хасанович, 23.08.1983 року народження, освіта вища, безпартійний, посада — директор, місце роботи — ТОВ «МАХ», проживає в се-лі Лиманка Одеського району Одеської області, кількість голосів виборців, поданих на його підтримку, — 1327 (одна тисяча триста двадцять сім), висунутий Одеською обласною організацією ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ».

Переглядів: 388

Світло Панської вулиці

Задля приваблення уваги туристів та жителів міста у Чернівцях відновили столітню традицію запалювання ліхтарів під назвою «Світло Панської вулиці».

Особливість ритуалу полягає в тому, що кожної суботи з першими сутінками (19.00 — у зимовий час, 22.00 — улітку) з Ратуші виходитимуть автентично одягнені ліхтарники із старовинною драбиною в руках і прямуватимуть до початку вулиці Ольги Кобилянської (колишня Панська). Там у супроводі музики підніматимуться до унікального кованого ліхтаря й запалюватимуть у ньому світло, даючи знак, що пора запалювати вогні у всіх ліхтарях міста.

Переглядів: 400

Україна на марках Японії

9 листопада Пошта Японії — Japan Post — розпочне продаж марок «Україна — м. Хіно». Цей випуск присвячений співпраці нашої держави з містом Хіно у рамках японської урядової програми «Host Town», приуроченої до Олімпійських ігор, що відбудуться 2021 року в цій країні.

 На аркуші представлено п’ять марок з визначними місцями України та Японії. На двох із них відтворено українську тематику — пам’ятник Богдану Хмельницькому на Софійській площі у Києві та «Тунель кохання», що поблизу селища Клевань Рівненської області. Ще два знаки поштової оплати презентують архітектурні та скульптурні пам’ятки Хіно. На п’ятій — зображено прапор України та символ м. Хіно. Крім того, на марковому аркуші вміщено фото з визначними природними і культурними пам’ятками обох країн.

Переглядів: 431

Мистецтво побороти страх

Традиційно, у жовтні більшість країн проводить місяць підвищення обізнаності про рак молочної залози. Цьогоріч до нього долучилися й бібліотеки Одещини. Окрім інших заходів, вони пропонують своїм відвідувачам познайомитися з книгою харків’янки Альони Воробйової «Мистецтво жити під час хіміотерапії», яка показує внутрішній світ жінки, котрій діагностували рак, та її почуття під час проходження хіміотерапії.

Це артбук, до якого увійшли щоденникові записи авторки та роботи десяти фотографів, кожен з яких зробив свій арт-проєкт з Альоною Воробйовою як головною героїнею. Як каже авторка, ця книжка не про те, «як я перемогла рак», а, скоріше, про страх смерті, самотність і про потенціали, які є в цих станах. Вступне слово написав відомий літератор Сергій Жадан. Книжка створена в рамках проєкту Українського культурного фонду, й жителі нашого краю можуть взяти почитати її безкоштовно в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського, Центральній міській бібліотеці ім. І. Рядченка (Чорноморськ), низці центральних районних книгозбірень.

Переглядів: 397

Одеська юнь підкорила Париж

На відкритому міжнародному інтернаціональному фестивалі-конкурсі «La France rеunit les talents 2020» (Париж, Франція) юні талановиті одесити показали блискучі результати і привезли десять золотих медалей, десять переможних кубків і звання Абсолютного переможця — Гран-прі! Давайте познайомимося ближче з нашими зірочками.

Анастасія Кормич — учениця Одеської школи мистецтв №4, навчається у талановитого педагога Вероніки Олександрівни Кошелевої. У свої 12 років дівчинка вже багато чого досягла: підкорила сцени міжнародних вокальних конкурсів в Італії, Франції, Польщі, Болгарії, двічі брала участь у благодійному проєкті «Дует із зіркою», має звання «талановитий вокаліст», «гордість України» і навіть знімається в кіно.

Переглядів: 2501

Цистит. Осіннє загострення

За статистичними даними, восени циститом хворіють майже втричі частіше, ніж у будь-яку іншу пору року. При цьому вісім випадків із десяти «осінніх циститів» — це загострення захворювання у жінок.

Чому запалення слизової оболонки сечового міхура відбувається саме восени і частіше у жінок, ніж у чоловіків? Про це ми розпитали фахівця — лікаря-уролога Григорія КРАСЬКА.

Переглядів: 409

Повітряна автівка

Японська компанія skydrive inc. розробила літаючий автомобіль, який здійснив перший тестовий політ з людиною на борту, повідомляє associated press.

Винахід, схожий на мотоцикл з гвинтовими крилами, піднявся на кілька метрів над землею і перебував у повітрі чотири хвилини.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net