Переглядів: 953

Узори, що єднають

Минулої суботи, 11жовтня, Одеса приєдналася до всеукраїнської мистецької акції «Узори Олени Пчілки».

Слід зазначити, що в умовах пандемії, ця, без сумніву, значуща подія не могла бути масовою, аби не наразити людей на можливість інфікування короновірусом. Тож саме з цієї причини пройшла вона камерно, у сімейному колі майстринь-вишивальниць, зосереджених на самій роботі, на процесі вивчення та відтворення прекрасних історичних стародавніх зразків синьо-червоної вишивки Новоград-Волинського повіту, нитки якої, немов духовний місток з тонкого мережива, з’єднують минуле, сьогодення й майбутнє нашої країни — країни справжніх митців, майстрів своєї справи. Бо ж народна творчість — це той фантастичний майданчик, який здатен згуртувати усіх українців. Незалежно від їхніх політичних чи релігійних уподобань, адже коріння народу — одне! Нам потрібно це завжди пам’я-тати і навчати цьому нашу молодь.

Саме молоді вишивальниці прийшли того дня до музею «Степова Україна», аби долучитися до прекрасної толоки — вшанування давніх народних традицій та налагодження культурних зв’язків між містами всіх регіонів нашої Батьківщини.

Творчий процес відбувався під орудою відомої одеської вишивальниці й педагога Світлани Степанівни Мазурової, активної учасниці всеукраїнської культурно-мистецької та громадсько-політичної акції «Рушник національної єдності» 2007 року, керівниці гуртка «Рукоділля» Центру дитячої та юнацької творчості Київського району Одеси. Прийшла вона не сама, а зі своїми ученицями — Ольгою Ковіною, учасницею згаданої вже мистецької акції «Рушник національної єдності» та Вікторією Ворожкою, вишивальницею, яка, попри юний вік, уже має нагороди і відзнаки за свою професійну майстерність.

Дебютувала в добрій справі й моя учениця ще по театральній школі — Оксана Лісовицька. Спробувати себе в рукоділлі виявили бажання студентка-першокурсниця Одеського художнього коледжу ім. М.Б. Грекова Настя Бєлка та школярка й абі-турієнтка Ганна Машньова.

Майстер-клас від пані Світлани пройшов дуже невимушено, по-домашньому і водночас змістовно та професійно. Молоді вишивальниці отримали велике задоволення від роботи та спілкування в інтер’єрі історико-краєзнавчого музею, в атмосфері найкращих зразків народного мистецтва Одещини.

Віктор ГОМАНЮК,
художник,
автор мистецького проєкту «Мамай мандрує».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net