Переглядів: 996

Через книгу у світ прекрасного

Однією з центральних подій Днів відкритих дверей в ОННБ стало давно очікуване оголошення переможців конкурсу читацьких відгуків «Замовте слово про книгу», який стартував у серпні й цьогоріч присвячувався Всеукраїнському дню бібліотек.

Нагадаємо, цей конкурс започаткований ще у 2012-у як складова виставки-форуму «Українська книга на Одещині». За його умовами, учасники підготували рецензії на кращі новодруки, що побачили світ в Україні. Результати конкурсу оголосила заступник генерального директора з наукової роботи та інформатизації бібліотеки Ліна Арюпіна. Дипломи переможців отримали: за перше місце Олена Шпак (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), за друге — Вікторія Каназірська (ОНУ ім. І.І. Мечникова) і Наталія Мандра (Інститут проблем сучасного мистецтва НАМУ), за тре-тє — Олеся Олійник (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), Анна Безродна (ОДУВС) та Олеся Рябошап-ка (ОНУ ім. І.І. Мечникова).

Книголюбів привітала генеральна директорка ОННБ Ірина Бірюкова. Вона відзначила важли-вість виховання культури читання на взірцевих творах і можливість кожного висловити власне ставлення до сучасної української та світової літератури. Ну і, звісно, закликала долучатися до цих зразків красного письменства літератури у стінах бібліотеки.

Серед книг, що привернули увагу конкурсантів, — роман Василя Барки «Жовтий князь», перший у світовій літературі прозовий твір про Голодомор 1933-го, роман про склад-

ні реалії життя під час війни Гаськи Шиян «За спиною» (літературна премія ЄС 2019-го), книга з подібної проблематики Надії

Мориквас «Винова гора», роман про кохання Люко Дашвара «Галябезголови», ілюстровані історії та казки Галини Вдовиченко «Котохатка»...

Проведення конкурсу уможливила спонсорська підтримка Ротарі клубу «Одеса-Рішельє». Самій же імпрезі був присвячений концерт за участі професорки Антоніни Кулієвої та її вихованців Маргарити Горковенко й Аліси Ткаченко (акомпанемент — Олена Удрас, Алла Мілютіна).

Серед інших заходів, що пройшли в рамках «Днів відкритих дверей, варто відзначити покритий одеським флером бібліоквест «STEPBYSTEP» — інтелектуально-розважальну гру, яка полягала в тім, що учасники, як герої славно-звісного роману І. Ільфа і Є. Пет-рова, мали відшукати у приміщеннях бібліотеки 12 стільців. До цих захоплюючих і пізнавальних пошуків долучилися близько 200 чи-тачів — людей різних професій та віку.

Особливу зацікавленість викликала програма для дітей, яка включала квест-екскурсію «Світ магії книги», книжкову виставку «Читаємо разом» та майстер-клас «Книжковий Айболить» (на знімку).

Гарно оформлена фотозона «ЯYбібліотеку!» дозволила гостям залишити на пам’ять цікаві світлини з оригінальним анту-

ражем.

Важливою у програмі була й музична складова. Своїм мистецтвом поділився бард Олексій Семеніщев, а у фінальній частині виступила відома саксофоністка, засновниця і президентка міжнародного конкурсу «Золотий саксофон» Анна Степанова зі своїми вихованцями — китайськими музикантами, студентами ПНПУ К.Д. Ушинського (партія форте-піано Аліни Падалки). Звучали джазові інтерпретації класики, сучасні твори, народні пісні.

Володимир АНДРІЄВСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net