Переглядів: 820

Замість риби — пластик?

До 2050 року у Чорному морі буде більше пластику, ніж риби, пише www.unian.ua, з посиланням на очільника Мінприроди Романа Абрамовського.

Міністр захисту навколишнього середовища закликав співвітчизників 19 вересня приєднатися до акції з прибирання берегів українських річок. «80% сміття в Чорному морі — це пластик, який розкладатиметься від 100 до 1000 років. Вже до 2050-го в морі буде більше пластику, ніж риби. Засмічення Чорного моря починається з річок», — зазначив він на своїй фейсбук-сторінці.

За словами міністра, берег Дніпра вкрай засмічений пластиковими пляшками, пакетами і залишками одягу. «Відходи скидаються прямо на берег головної водної артерії країни. Це ще один сигнал, що сьогодні насамперед необхідно підвищувати екологічну свідомість населення. Адже очевидно, що дехто досі керується принципом «Річка підніметься — все забере». Але якщо раніше вода забирала з берегів харчові відходи, то сьогодні — це пластик... Дуже багато пластику», — підкреслив міністр.

Роман Абрамовський зазначив, що особливо загрозливих масштабів проблема засмічення набуває в межах транскордонних річок. Останніми роками Європа спостерігає сумну картину. Після повеней на Закарпатті тонни відходів, більшість з яких — пластик, через річку Тиса потрапляють до ЄС. У цьому році, після обстеження узбережжя, лише в басейні Тиси було виявлено 45 несанкціонованих звалищ.

«Сьогодні українські річки потребують нашої допомоги. Перший, але важливий крок, який, я впевнений, під силу кожному українцеві, — це не смітити і прибирати», — написав очільник Мінприроди, закликавши громадян приєднатися до акції «Велике прибирання»: «Я закликаю кожного, незалежно від віку та регіону проживання, виходити на «Велике прибирання» берегів. У рамках Міжнародного дня чистих берегів 19 вересня разом із сім’єю або друзями приєднуйтеся до акції. Покажіть своїм прикладом, що бути екологічно свідомим — просто».

Нагадаємо, щороку у третю суботу вересня екологічні спільноти усього світу проводять масштабні екологічні акції, приурочені до Міжнародного дня чистих берегів (InternationalCleanBeachday). Цього дня по всьому світу проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів задля попередження забруднення побутовими відходами водних об’єктів та привернення уваги до проблеми засміченості природних територій.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net