Навіщо пам’ятати, якщо є смартфон?
Крім безлічі позитивних моментів, у смартфонів є й низка негативних факторів, які можуть істотно позначитися на психічному та фізичному здоров’ї людини. Серед таких небезпечних наслідків — погіршення здатності запам’ятовувати будь-яку інформацію, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.
Нині людина не намагається запам’ятовувати інформацію. Навіщо? Усе, що їй може знадобитися в майбутньому, вона фотографує, занотовує в електронну записну книжку або шукає необхідні факти в інтернеті. Це дозволяє головному мозку розслабитися і позбавляє нас здатності запам’ятовувати нову інформацію так, як це робили люди ще 20, не кажучи вже 50 років тому.
Науковці провели безліч досліджень, вивчаючи вплив смарт-фонів на пам’ять. Результати одного з них показали, що діти, які часто «сидять у телефоні», мають низьку швидкість реакції на світло і звук, припускаються більше помилок на письмі, ніж однолітки, які рідко користуються ґаджетом або зовсім не мають його. Крім того, такі діти не могли довго виконувати одне й те ж завдання, погано концентрувалися та були менш уважними.
Оскільки смартфони присутні у нашому житті порівняно недовго, то всі наслідки їх застосування проявляться чіткіше лише в майбутньому. Втім, не варто чекати, коли процес виявиться незворотним.
Про свою пам’ять необхідно піклуватися вже зараз. Щоб мислити і запам’ятовувати так само добре, як раніше, слід щодня приділяти 30 хвилин спеціальним вправам. Це, зокрема, розв’язання математичних задач, зворотне рахування, розгадування кросвордів та головоломок. Відмінно тренує пам’ять вивчення іноземних мов.
Водночас, слід дбати і про свою фізичну форму: робіть щоранку зарядку, відвідуйте спортзал і спіть 7 — 8 годин на добу.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206