№ 73 (22191) субота 19 вересня 2020 року

Переглядів: 818

Одеська трійка

З-поміж сотні найбагатших українців (за версією журналу «Фокус») є, звісно, й одесити.

У першу п’ятірку рейтингу увійшли Рінат Ахметов (статки — 7,3 мільярда доларів), Віктор Пінчук (2,4), Дмитро Фірташ (1,8), Вадим Новинський (1,5) та Петро Порошенко (1,3).

Переглядів: 2845

Чи знаєте дату виборів?

Як свідчать результати свіжого опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 12-15 вересня, респонденти мають протилежні почуття, коли оцінюють ситуацію у своїх містах та в країні загалом.

Так, 56% опитаних зазначили, що вони відчувають надію, коли думають про місцеву ситуацію, 41% — розчарування. Натомість, коли йдеться про ситуацію в державі, то 61% відчуває розчарування, а 35% — надію. З-поміж тих, хто відчуває надію, в обох випадках відносна більшість припадає на молодших респондентів та мешканців обласних центрів.

Переглядів: 802

Здоровий? Поселяйся!

Усі студенти, які заселяються в гуртожитки, обов’язково обстежуються на COVID-19.

В Одесі таке тестування (а його мають пройти 14500 студентів, які подали заяви на поселення у гуртожитках) проводиться на базі міської студентської поліклініки і Центру первинної медико-санітарної допомоги №12.  В амбулаторіях цих закладів беруть біологічні матеріали, які надалі санітарним транспортом Центру невідкладної медичної допомоги доставляють у спеціалізовані лабораторії. Кожен виш закріплений за певною лабораторією, складені графіки обстеження.

Переглядів: 2866

Обов’язкова математика і дворівневі тести

У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання пройде з 21 травня по 16 липня, й обов’язковою стане державна підсумкова атестація з математики, повідомив на брифінгу очільник Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, зауваживши, що наразі не йдеться про зміну дат ЗНО з огляду на поширення COVID-19.

Особливістю ЗНО-2021, за його словами, є те, що кожен учасник матиме можливість обирати не чотири, а п’ять предметів. Чотири обов’язкових предмети тепер входять до державної підсумкової атестації для всіх здобувачів повної загальної середньої освіти: українська мова, математика, історія України або іноземна мова (на вибір) та один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови). Валерій Бойко зазначив, що норма щодо обов’язковості ДПА закріплена не тільки наказом МОН, а й відображена в указі Президента про запровадження в 2020/2021 навчальному році Року математики. «Одним з пунктів заходів, які мають бути здійснені впродовж цього навчального року, аби покращити рівень математичної освіти, передбачена обов’язкова державна підсумкова атестація у формі ЗНО з цього предмета», — зауважив Валерій Бойко.

Переглядів: 814

Замість риби — пластик?

До 2050 року у Чорному морі буде більше пластику, ніж риби, пише www.unian.ua, з посиланням на очільника Мінприроди Романа Абрамовського.

Міністр захисту навколишнього середовища закликав співвітчизників 19 вересня приєднатися до акції з прибирання берегів українських річок. «80% сміття в Чорному морі — це пластик, який розкладатиметься від 100 до 1000 років. Вже до 2050-го в морі буде більше пластику, ніж риби. Засмічення Чорного моря починається з річок», — зазначив він на своїй фейсбук-сторінці.

Переглядів: 850

Без глютену і лактози

Одеса стала першим містом в Україні, де цього навчального року організовано безглютенові і безлактозні сніданки для учнів молодших класів, яким показана така дієта.

Заявки на таке харчування уже подали батьки 300 дітей, але, припускають, ця кількість може подвоїтися.

Переглядів: 653

Головне — таки довіра

Нещодавно в Одесі відбувся п’ятий інвестиційний форум «5Т», який, попри складні умови, зібрав понад 70 учасників і партнерів.

«5Т» — це транспорт, торгівля, технології, туризм і траст (довіра) — головні напрямки розвитку Одеси. Два дні спілкування, зустрічей, обміну ідеями, презентацій, панельних дискусій…

Сергій Гриневецький, Почесний громадянин Одеси, член комісії з впровадження програми створення зони пріоритетного розвитку міста, розповів про виклики, що трапляються на шляху реалізації проєкту:

— Займаючись впровадженням програми, зустрічаємося з певними труднощами.

Зокрема, існують суперечності у законодавстві, які потрібно вирішити, якщо, звісно, у парламентарів на це вистачить політичної волі… На жаль, в Україні існує така дивна традиція, що кожен попередній уряд — «злочинний», нема правонаступності. А якщо нема правонаступності — нема довіри інвесторів…

Володимир Усов, голова Національного космічного агентства України, представив національну космічну програму і розповів про науковий технопарк та залучення IT-компаній до розробок для цієї індустрії. До складу Національного космічного агентства України входять 17 великих профільних компаній та заводів, які випускають унікальну продукцію, що не має аналогів у світі.

Переглядів: 749

Затребувані, але не популярні

Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант — такою є п’ятірка найпопулярніших професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році, повідомило Міністерство освіти і науки, ґрунтуючись на оперативних даних з регіонів.

Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді. З-поміж спеціальностей, які є технологічно складними і менш популярними серед вступників, — машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.

Переглядів: 2641

Прозвітуйте про ЖКГ

Партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко вимагає звіту уряду про ситуацію у сфері житлово-комунального господарства і пропонує свій план наведення ладу в галузі.

«Потрібен звіт уряду за рік бездіяльності та повної безвідповідальності в цій сфері. Ми вимагаємо та хочемо побачити уряд у цій залі», — наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко на брифінгу у Верховній Раді.

Переглядів: 2916

Розторопша

Батьківщина розторопші — Південна Європа. Як бу-р’ян поширена в середземноморських країнах, Малій і Середній Азії, на Кавказі, у південних районах Росії та Західному Сибіру. Росте і в Україні.

Уявіть собі: «...сидить голівка з колючками, схожа на голівку морського їжака, але довша за останню. Квітки у неї фіолетового кольору, а насіння схоже на зерна сафлору красильного...». Це з опису розторопші Діоскорида, грека за походженням, який багато мандрував разом з римською армією за імператора Нерона, займаючись військовою медициною, колекціонуванням і визначенням рослин. Основна його праця — «Про лікарські речовини».

Переглядів: 1286

Апчхи! На здоров’я!

Чихати нікому й ніде не забороняється. Чихають і мужики, і поліцмейстери, і навіть іноді таємні радники. Всі чихають.
Антон ЧЕХОВ. «Смерть чиновника».

Здоров’я, як здавна відомо, — найдорожчий скарб з усіх, що може мати людина. За віки свого існування людство накопичило безліч фольклорних творів, пов’язаних безпосередньо зі здоров’ям та здоровим способом життя. Це і прислів’я, і приказки, і загадки, у стислих формах яких вкладено глибокий зміст, сформульовано віковий досвід народів, що передається від покоління до покоління.

 У своїх життєвих ситуаціях ми часто кажемо: «Було б здоров’я, а все інше наживем»; «Ціну здоров’я знає лише той, хто його втратив»; «Найбільше багатство — здоров’я»; «Праця додає здоров’я, а лінощі — хвороб» і т.п. А прислів’я «Люди часто хворіють, бо берегтись не вміють» — це і є народна відповідь на запитання: чому ми хворіємо? Бо не вміємо берегтися. І головне — ще й не бажаємо цього робити, до чого нас закликає інше прислів’я — про «береженого, якого і Бог береже».

Переглядів: 544

Лікувальна сила біжутерії

Психологи стверджують, що біжутерія… лікує. Купівля нових сережок або каблучки допомагає зняти стрес і підвищує настрій, а примірювання прикрас викликає щось подібне до трансу й дає змогу абстрагуватися від повсякденних думок. Виявляється, цей стрибок з реальності корисніший для нервової системи, ніж 8 годин сну!

Щоб заспокоїтися ввечері або перед відповідальною зустріччю, досить розсипати на столі й кілька хвилин перебирати улюблені прикраси, милуючись ними. Яскравий блиск кольорових скелець допоможе розслабитися.

Переглядів: 554

Навіщо пам’ятати, якщо є смартфон?

Крім безлічі позитивних моментів, у смартфонів є й низка негативних факторів, які можуть істотно позначитися на психічному та фізичному здоров’ї людини. Серед таких небезпечних наслідків — погіршення здатності запам’ятовувати будь-яку інформацію, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Нині людина не намагається запам’ятовувати інформацію. Навіщо? Усе, що їй може знадобитися в майбутньому, вона фотографує, занотовує в електронну записну книжку або шукає необхідні факти в інтернеті. Це дозволяє головному мозку розслабитися і позбавляє нас здатності запам’ятовувати нову інформацію так, як це робили люди ще 20, не кажучи вже 50 років тому.

Переглядів: 546

Авто не за призначенням

Для більшості американців автівки під час пандемії перетворилися на місце для усамітнення або на віддалений офіс.

Як показало дослідження, проведене компанією TrueCar серед двох тисяч жителів США, із запровадженням карантинних обмежень переважна більшість з них — 73 відсотки — почали використовувати власний автомобіль як особистий простір, щоб усамітнитися й відпочити від тих, з ким вони разом живуть.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net