Переглядів: 2454

Український міф про рух на місці

5 вересня та 20 жовтня на сцені Українського академічного музично-драматичного театру ім. В. Василька відбудеться прем’єра вистави Єлизавети Мельниченко «Страшне китайське прокляття». Робота над нею тривала впродовж пів року, і якби не карантин, запевняють постановники, її вже давно побачили б одесити.

Авторка п’єси — киянка Єлизавета Мельниченко — займається журналістикою в галузі культури. Її письменницький дебют— книжка «Іншопланетна Рашка», видана в 2017 році, — одразу ж принесла їй літературну славу. У ній ідеться про войовничу позаземну цивілізацію Рашку та її миролюбну сусідку Україну, яка потерпає від нападів агресивної Рашки. Один із центральних персонажів — Вован Вованович Путкін — Довічний диктатор, Люмпенцар і Повелитель Рашки. Книжка змальовує палацове життя, царські полювання, паралельно постійно відправляючи читача в Україну, де йде війна за незалежність від Рашки.

П’єса «Страшне китайське прокляття» — драматургічний дебют авторки, і вперше втілиться він саме на одеській сцені.

Продюсер постановки Євген Лавренчук, головний режисер Одеського національного театру опери та балету, лауреат премії ім. Леся Курбаса, розповідає, що події, які відбуватимуться на сцені, охоплюють останні тридцять років життя в Україні:

— Наразі пострадянське минуле українців не пропрацьоване. Хтось його повністю приймає, а хтось відмовляється від нього. Сьогодні важливо пропрацювати проблеми, прийняти минуле і жити далі.

Режисер постановки харків’янин Борис Кривець ділиться:

— Я більше поринаю в матеріал, аніж вкладаю в п’єсу власний досвід. Мені було цікаво переживати особисті трагедії кожного персонажа.

У виставі йдеться про міфологію української національної свідомості та буття, про штампи, стереотипи і шаблони, що побутують в українському суспільстві, зазначають постановники.

— Герої п’єси хотіли б щось змінити, покращити своє життя, але при цьому вони нічого не намагаються зробити, покладаючи всю провину на якесь прокляття, — каже Євген Лавренчук. — Насправді ж, прокляття не існує. Це вимисел. Спектакль — це мить між реальністю і сном, злам часу між етнічним та сьогоденням, український міф про рух на місці.

У головних ролях — провідна солістка Одеського національного театру опери та балету, народна артистка України Віра Ревенко та артист Українського драматичного театру Олександр Самусенко.

Постановку планують показати на театральних фестивалях у Польщі та Канаді. Якщо вона матиме дебютний успіх в Одесі, то увійде до постійного репертуару «васильківців».

Тож поспішіть до Українського театру (вул. Пастера, 15) сьогодні, 5 вересня, або 20 жовтня о 19.00 на «Страшне китайське прокляття».

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua