Переглядів: 391

На візку в... електромобілі

Інженери з ECOFACTOR розробили прототип першого українського електромобіля для людей з особливими потребами

Ідея телеведучої Вікторії Кіосе, одеситки за походженням, у руках команди одеських інженерів ECOFACTOR перетворилася на готовий до серійного виробництва прототип першого електромобіля для людей з інвалідністю — USEC, Ukrainian Social Electric Car.

ECOFACTOR — компанія, яка розвиває електромобільну інфраструктуру по всій Україні та у світі. Нинішній проєкт також розрахований на всю країну і передбачає доступ до мобільності 200 тисяч українців на візках. У планах — каршеринг (оренда) електромобілів для людей на візках та пошук інвестицій для серійного виробництва.

Презентація USEC відбулася 20 серпня у Києві. Автори унікального для України електрокару розповіли та продемонстрували, як просто заїхати в авто на візку та керувати ним. Вікторія Кіосе і засновник ECOFACTOR Сергій Вельчев подарували автівку Уляні Пчолкіній, експертці, громадській діячці, телеведучій та програмній менеджерці ГО «Група активної реабілітації».

У створення прототипу вклалися десятки людей та компаній — і матеріально, і технічно. На презентації ідею виробництва таких авто підтримав і Владислав Криклій, міністр інфраструктури України: «Електромобільність — це виклик часу і без цього вже неможлива сучасність. Важливо не забувати, що поряд є люди, які потребують мобільності більше за інших. Хочу, щоб такі проєкти, як USEC, Ukrainian Social Electric Car, втілювалися в Україні. Сподіваюся, держава допоможе».

Круті новини про те, що Україна в тренді, розповів присутнім на презентації Олексій Рябчин, радник віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з EU Green Deal і міністра захисту довкілля і природних ресурсів. Він, зокрема, розповів про європейський підхід: «Електромобільність сьогодні в тренді. В Європі підтримали курс на боротьбу зі зміною клімату — уряд запропонував концепцію A European Green Deal. Європа хоче до 2050 року стати кліматично нейтральним континентом, а це значить, що дизельні та бензинові авто виходитимуть з використання, а електричні — ставатимуть дедалі затребуванішими. Впевнений, що ми сьогодні пишемо історію електромобільності України».

Приємно, що ініціативу одеситів прийшов підтримати Володимир Омелян, дипломат, міністр інфраструктури України в 2016–2019 роках. За його часів роботи в уряді електромобільність країни потужно розвивалася, за що команда ECOFACTOR окремо вдячна пану Володимиру.

Творці українського соціального електромобіля впевнені, що, залучивши фінансування, вони зможуть запустити серійне створення подібних авто в Україні. На великих обсягах виробництва можна буде забезпечити запит на доступне та комфортне самостійне пересування сотень тисяч українців та українок з порушеннями опорно-рухового апарату. Наразі, за даними статистики, в нашій країні живе понад 200 тисяч людей з інвалідністю на візку.

Сергій Вельчев, засновник та CEO групи компаній ECOFACTOR:

— Електромобільність дає новий шанс для людей з індивідуальними потребами. Я побачив це в очах людини на візку, яка допомагала нам побудувати прототип.

Ми плануємо запустити сері-йне виробництво електромобілів USEC. Для початку, аби визначити, на що робити акцент та який функціонал необхідний людям з інвалідністю, ми випускаємо цей перший прототип на базі автомобіля SMART. Оскільки він допущений законодавством України до пересування на дорогах загального користування, людина, для якої ми створили це авто, відразу зможе почати ним користуватися.

В експлуатації прототипу людиною з інвалідністю ми отримаємо максимально точний зворотний зв’язок, які саме опції повинні обов’язково бути у серійному виробництві. Наша мета — оптимізувати витрати, щоб серійно можна було виробляти автомобіль вартістю до 10000 доларів. Сьогодні є плани на те, що першим кроком стане сервіс каршерингу автомобілів USEC у всіх регіонах України, ми вже заклали технічний функціонал для цього.

Створення Ukrainian Social Electric Car підтримує експертка у темі життя людей з інвалідністю Уляна Пчолкіна. Умови доступності, які держава має забезпечити маломобільним групам населення, наразі у нас є недостатніми. Доступність лише точкова, часто порушуються державні будівельні норми та очевидно, що відсутня єдина державна стратегія для забезпечення комфортного простору.

— Автомобіль в таких умовах, — зазначає Уляна Пчолкіна, — є чи не єдиним шансом бути максимально незалежною для людини з порушенням опорно-рухового апарату, аби мати можливість самостійно пересуватися містами, а особливо — у сільській місцевості, аби вести активне життя, не бути заручником недоступного громадського транспорту. Завдяки проєкту USEC ми можемо зрушити питання забезпечення людей на інвалідних візках життєво необхідними транспортними засобами, а це — дати їм шанс бути повноцінними учасниками суспільного життя, реалізовуватися, навчатися, працювати, творити, бувати на фестивалях та слухати музику на концертах.

Які технічні особливості має новий електромобіль?

• Електромобіль приводиться в рух мотор-колесами.

• З корми електромобіля побудована спеціальна платформа для зручності самостійного заїзду та виїзду на інвалідному візку.

• Запас ходу на одному заряді — 150 км.

• Максимальна швидкість — 110 км на годину.

џ Авто управляється з додатка, спеціально розробленого для нього.

џ Апаратна частина дозволяє легко використовувати автомобіль для існуючих систем каршерингу.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com