Переглядів: 368

Через Хаджибей — без заторів

23 серпня о четвертій ранку були завершені ремонтні роботи на правому проїзді мосту через Хаджибейський лиман, розташованому на дорозі М-05 Київ — Одеса, а відтак відкритий рух трьома впорядкованими смугами.

— Рух відремонтованими смугами мосту відкрито з випередженням графіка, — розповів голова Одеської ОДА Максим Куций. — Вдячний будівельникам за швидкий темп! Після свят вони перейдуть до ремонту лівої сторони мосту. Наразі там уже розпочали роботи з розширення проїзду. Як відомо, міст через Хаджибейський лиман був довгобудом, на якому давно поставили хрест. Перші роботи розпочали ще наприкінці 2000-х, але майже одразу заморозили й довгі роки тут не було жодного будівельника. Роботи відновилися лише у 2019-у, а активна фаза капітального ремонту розпочалася цьогоріч, коли об’єкт потрапив до переліку президентської програми «Велике будівництво».

На правій стороні мосту покладене асфальтобетонне покриття у нижньому та верхньому шарах. Капітальний ремонт передбачає розширення його проїжджої частини. До початку ремонту тут були відкриті три смуги, а під час робіт — лише дві. Це створювало значні ускладнення для відпочивальників, адже дорога М-05 звужувалася на мості. Зараз для проїзду відкриті п’ять смуг руху — три впорядковані та дві, які планується почати ремонтувати після свят.

— Вдячний підрядникам за цілодобову роботу, — зазначив керівник Служби автомобільних доріг в Одеській області Дмитро Рибалка. — Відкриття руху трьома відремонтованими смугами — важливий та радісний етап, далі — капітальний ремонт лівого проїзду. Це завершить довгу історію відомої одеської «недобудови» і забезпечить належний проїзд трасою міжнародного значення.

Слід зауважити, що капітальним ремонтом передбачене встановлення сепараторів для очищення дощових та талих стічних вод, і це вже зроблено з облаштованого боку мосту. Очисні споруди дозволять наді-йно й економно вирішити екологічну проблему — уникнути забруднення Хаджибейського лиману стічними водами, що містять шкідливі речовини та нафтопродукти, небезпечні як для довкілля, так і для здоров’я людей.

Повністю завершити ремонт мосту через Хаджибей планують навесні 2021 року.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com