Переглядів: 2270

Вірусна рулетка

На ранок 5 серпня в Україні зафіксовано новий антирекорд: за добу виявлено аж 1271 випадок інфікування COVID-19. Найбільше — на Львівщині (156), у Києві (150), на Харківщині (146) та Івано-Франківщині (127). Нових випадків зараження коронавірусною інфекцією не виявлено лише у Кіровоградській області.

За ту ж добу в країні зафіксували 24 летальних випадки. Одужали 914 пацієнтів.

Загалом уже маємо понад 75,5 тисячі випадків інфікування COVID-19. Подолали хворобу 41,5 тисячі осіб. Ускладнення від підступного вірусу забрали 1788 життів.

На ранок 4 серпня в Одеській області зареєстровано 3557 випадків COVID-19. З них 1161 особа — жителі Одеси. На жаль, кількість хворих на COVID-19 поступово зростає. Так, за останній тиждень захворюваність по Одесі (дані з офіційного сайта міської ради) становила: 29 липня — 20 осіб; 30 липня — 27 осіб; 31 липня — 37 осіб; 1 серпня — 30 осіб; 2 серпня — 45 осіб; 3 серпня — 36 осіб; 4 серпня — 53 особи.

Наразі на лікуванні в міській клінічній інфекційній лікарні перебувають 153 пацієнти з COVID-19, з них 38 — у тяжкому стані.

Ситуація в одеському дитячому будинку «Перлинка», де в середині липня стався спалах COVID-19, повністю нормалізувалася: результати аналізів в усіх вихованців нині негативні. Про це повідомила директорка міського департаменту освіти і науки Олена Буйневич. Нагадаємо, раніше в «Перлинці» виявили одразу 17 носіїв коронавірусу: 15 дітей і двох дорослих. Інфікованих госпіталізували і пролікували.

Хворіють медики. Так, цими днями співробітник однієї з приватних медичних компаній Южного був госпіталізований із діагнозом COVID-19, про що повідомило видання «Южний.інфо». Чоловік постійно мешкає в Одесі. Нині коло осіб, які контактували з ним, встановлене, їх відправили на лікарняний до отримання результатів аналізів. Поки що всі почуваються добре.

Втім, навряд чи все оте коло контактів виявили, бо ж чоловік ходив до магазину, виїздив до пацієнтів — одне слово, перебував щодня серед десятків, якщо не сотень людей.

Пригадайте, що перехворіла на коронавірус дружина президента, чимало депутатів. Як стало відомо, на COVID-19 захворіли двоє заступників Одеського міського голови, що підтверджено тестами. Тяжко запідозрити цих людей у тому, що вони не миють рук чи заскакують у переповнений громадський транспорт без захисних масок. Вірус ніби грається з нами у нищівну рулетку, не зважаючи ні на соці-альний статус, ні на статки, а вистежуючи в кожному бодай якусь слабинку, чи то знижений імунітет, чи безпечна поведінка, чи навіть якесь миттєве порушення карантинних норм.

Одеситам і гостям міста постійно нагадують про необхідність дотримання обмежувальних вимог та виконання протиепідемічних заходів. Застережлива інформація регулярно озвучується у транспорті. Та хоч кіл на голові теши! У салони часто-густо набивається людей стільки, що не протиснутися. Зрозуміло, що їхати треба всім, та й транспортникам хочеться заробити. Але в результаті самі ж себе обманюємо, наражаючись на небезпеку.

Підрахувала, що в салоні трамвая у масках були семеро із 24 пасажирів.

Досить симпатично й навіть трохи кумедно виглядала родина — мати з батьком, донька і, мабуть, бабуся — всі в однакових саморобних масках, зшитих з одного клаптя квітчастої тканини, на вузеньких гумочках. Шкода, що не здогадалася сфотографувати це свідоме, відповідальне сімейство.

Тим, хто без масок, зауважень ніхто не робив, хоча всі косували на того, хто кашлянув або чхнув.

Та не скрізь і не завжди все обходиться тихо-мирно.

На борту рейсу нідерландської авіакомпанії KLM на Ібіцу сталася бійка після того, як двоє пасажирів відмовилися надягати захисні маски. Інцидент зняли на відео пасажири, обурені поведінкою занадто безпечних сусідів. Інцидент стався минулої п’ятниці, 31 липня, після вильоту з Амстердама. За словами представника авіакомпанії, «двоє недисциплінованих пасажирів відмовилися надіти маски, а відтак турбували своїх попутників фізично і вербально». У KLM уточнили, що обох чоловіків за допомогою інших пасажирів затримали, а пізніше, після прибуття на Ібіцу, заарештувала іспанська поліція.

Ось так зреагували люди на поведінку занадто безпечних, які наражають на велику небезпеку оточуючих.

Бити, зрозуміло, нікого не треба, однак посилити проти-епідемічну поведінку просто необхідно, оскільки ми розслабилися, чого робити категорично не можна.

Он навіть пошукова система Google у зв’язку з пандемією COVID-19 присвятила новий дудл захисній масці. Дудл має назву «Носіть маску. Врятуйте життя». Натиснувши на нього, користувачі зможуть отримати актуальну та перевірену інформацію про коронавірус. «З його допомогою ми хочемо нагадати користувачам, що небезпека ще не минула, а прості правила — носіння маски і дотримання соці-альної дистанції — допоможуть зберегти здоров’я собі і довколишнім», — йдеться у повідомленні Google.

Перспектива досить непевна. У Міністерстві охорони здоров’я України готуються до другої хвилі поширення коронавірусу COVID-19, яка, найімовірніше, накотиться із жовтня. Про це повідомив на брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Ми бачимо, що тенденції до поширення коронавірусної хвороби у світі не є позитивними. І сьогодні в Європі починається друга хвиля. Починається зростання кількості випадків у Німеччині, Швейцарії. Значно зростає кількість випадків в Іспанії. Тому і ми повинні бути готовими до такого. Ми прогнозуємо, що в Україні може побільшати кількість випадків коронавірусної хвороби саме під час епідсезону грипу та ГРВІ — з жовтня по квітень», — застеріг пан Ляшко.

Він уточнив, що МОЗ доручить обласним держадміністраціям «підготувати ліжковий фонд» до можливого збільшення пацієнтів, інфікованих грипом та COVID-19. «Ми повинні підвести кисень до ліжок, забезпечити противірусними препаратами, засобами індивідуального захисту. Ми повинні підготуватися, поки у нас ще є час. Зараз система охорони здоров’я справляється з навантаженням. Але ми прогнозуємо збільшення кількості випадків», — заявив чиновник.

Головний санітарний лікар закликав українців вакцинуватися від грипу, щоб уникнути одночасного захворювання на грип та COVID-19 і «зменшити навантаження на систему охорони здоров’я».

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net