Шість форм коронавірусу
Учені Королівського коледжу Лондона виділили шість різних типів COVID-19. Кожному з них відповідає певний набір симптомів, пише SkyNews.
Науковці вивчили дані про симптоми, які спостерігалися у 1600 пацієнтів зі США та Великобританії, зібравши інформацію за допомогою мобільного додатку Covid Symptom Study, спеціально створеного для цього.
У людей з першою і другою формами (вчені назвали їх «грипоподібними») спостерігалися головний біль, іноді — втрата нюху, кашель, біль у горлі. Якщо у пацієнта була перша група, він міг відчувати біль у грудях і м’язах, але без лихоманки. Вона з’являлася при другій групі, разом з хрипотою і втратою апетиту. При третій («шлунково-кишковій») формі у хворого розвивається діарея, спостерігаються втрата апетиту і болі в грудях, але нема кашлю.
Четверту, п’яту і шосту форми британські вчені вважають важкими випадками. У людей з четвертою групою такі симптоми: головний біль, втрата нюху, кашель, лихоманка, хрипота, біль у грудях, постійне нездужання і втома. П’ята форма, яка отримала маркер «сплутаність свідомості», характеризується головними болями, відсутністю нюху та апетиту, кашлем, лихоманкою, болями в горлі і грудях, втомою, хрипотою і сплутаністю свідомості.
Для заключної, шостої («дихальної»), форми характерні головний біль, лихоманка, відсутність нюху й апетиту, діарея, задишка, болі в животі, горлі та грудях. Крім того, у хворих фіксують сплутаність свідомості, м’язові болі та хрипоту.
Науковці вважають: якщо в перші п’ять днів визначити, до якої категорії належить пацієнт, то можна діяти на випередження і запобігти розвиткові важких ускладнень.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206