№ 59 (22177) четвер 30 липня 2020 року

Переглядів: 313

Звиклися з неминучістю?

Скрізь у світі тривожно і збитково.

Майже 26% підприємств малого та середнього бізнесу в світі мусили скоротити працівників через пандемію COVID-19. Про це свідчать дані опитування, проведеного Facebook у партнерстві з Організацією економічного співробітництва та розвитку і Світовим банком.

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що друга хвиля коронавірусу в деяких європейських країнах уже почалася.

Переглядів: 294

Нові райони: 15 відповідей на поширені запитання

Як уже повідомляли «ЧН», 17 липня Верховна Рада завершила один з важливих етапів реформи децентралізації України — проголосувала за ліквідацію 490 старих районів і утворення 136 нових. Так Україна вперше з часів Радянського Союзу отримала нове районування.

Утім, революційне рішення далеко не для всіх стало «перемогою». Люди поставилися до нього практично: куди тепер їздити за довідками, що буде з моїми податками, а з моєю громадою?

«Українська правда» (https://www.pravda.com.ua/articles/2020/07/27/7260764) вирішила розібратися з найпоширенішими запитаннями щодо нового районування та дати на них відповіді. Допомагали нам у цьому голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій БЕЗГІН і радник міністра розвитку громад та територій Іван ЛУКЕРЯ.

Переглядів: 3119

Ікона — це молитва у барвах

До Дня хрещення Русі-України, який щорічно відзначаємо 28 липня, в Одеській національній науковій бібліотеці вже за традицією втілюється просвітницький проєкт «Духовними сходами», який має на меті висвітлення різних аспектів християнства як духовного явища, розкриття та популяризацію багатих бібліотечних фондів релігійної та релігієзнавчої літератури й найновіших досліджень науковців на цю тематику.

Цього року у межах проєкту ОННБ представляє електронну виставку «Українська ікона: традиції і сучасність», присвячену історії і традиціям іконопису в Україні та особливим рисам українського іконописного мистецтва.

Переглядів: 2345

Довіряю — не довіряю — не знаю

За результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного 15—20 липня, 19% респондентів вважають, що в цілому справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 68% — протилежної думки.

Більше 60% вважають, що за останні пів року економічне становище в Україні погіршилося, чверть — що не змінилося і лише 8% помітили покращення. Водночас настрої щодо майбутнього більш оптимістичні: 17% сподіваються, що в найближчі шість місяців економічна ситуація в Україні поліпшиться, 35% вважають, що не зміниться, і 40% очікують погіршення. Однак у довгій динаміці відсоток тих, хто очікує покращення, падає, дещо зменшується й відчуття емоції надії (26%), а розчарування залишається емоцією, яку відчувають найбільше опитаних — 43%.

Переглядів: 293

Нова група у міськраді

«Батьківщина» отримала представництво в Одеській міськраді.

На черговій сесії Одеської міської ради, яка відбулася 22 липня, оголошено про створення  в цьому органі місцевого самоврядування депутатської групи «Батьківщина». До її складу увій-шли п’ятеро депутатів, які раніше були членами інших фракцій, — Олександр Аміци, Дмитро Вишняков, Микола Крикливий, Віктор Новак і Вадим Терещук.

Переглядів: 346

Одещину поділили так...

Відповідно до постанови № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів», ухваленої Верховною Радою 17 липня, в Одеській області буде створено сім районів у такому складі:

Березівський район (з адміністративним центром у місті Березівка) у складі територій Андрієво-Іванівської сільської, Березівської міської, Великобуялицької сільської, Знам’янської сільської, Іванівської селищної, Коноплянської сільської, Курісовської сільської, Миколаївської селищної, Новокальчевської сільської, Петровірівської сіль-ської, Раухівської селищної, Розквітівської сільської, Старомаяківської сільської, Стрюківської сільської, Чогодарівської сільської, Ширяївської селищної територіальних громад;

Переглядів: 303

П’ять лайфхаків у п’ятдесят п’ять

1. Найдорожче в житті — це час… Немає сенсу витрачати його на плітки, образи, нудьгу, жалість до себе… Якщо ж іноді така «пані» завітає у гості, варто поглянути: а хто там стоїть у неї за спиною? Там може ховатися ціла юрба непрожитих бажань, думок, почуттів.

І коли уважно вдивляєшся — вони тануть на очах…

2. Нам пощастило жити у такий дивовижний час, коли відбувається перехід від аналогового світу до цифрового. Майбутнє вже настало, і воно таке, як є: з технологіями, кризами, вірусами… Це благословення і випробування водночас. І якщо ми обрали цей час для того, щоб народитися, значить, треба жити на повну — навчатися, відділяти правду від брехні і пам’ятати, куди і за чим ідемо...

3. Нікого не можна змінити, окрім себе… І це непросто, бо закон тяжіння діє безперервно на нас усіх. Тому варто шукати — не багатства, визнання і розкошів, варто шукати знання, свою маленьку особисту місію і наставників, які допоможуть на шляху. А все інше, що треба, — додасться приємним бонусом.

4. Нема сенсу бути таким, як усі, і ходити протоптаними дорогами… Знайти свою власну стежинку і намагатися йти нею. Коли крок за кроком ідеш своєю, ледь помітною доріжкою, наспівуючи свою, нехай неголосну, але власну пісеньку, дослухаючись до свого внутрішнього єства, багато зовнішніх речей відпадають, мов луска, багато чого непотрібного перестає турбувати, бо народжується радість — бути собою.

Переглядів: 406

Мудрість і воля

Саме ці два чинники, на переконання Євгена Акимовича, кандидата філософських наук, доцента, автора півтора десятка розумних книжок, а тепер ще й «Книги мудрості», є визначальними у житті людини. «Мудрість – це повне, глибинне розуміння життя; воля – це здатність реалізувати на основі мудрості свої уподобання та плани. Мудрість має бути регулятором нашої діяльності», – пише він.

У «Книзі мудрості» Євген Олександрович зібрав найкращі, з його точки зору, афоризми та вислови Стародавнього світу, Середньовіччя, Ренесансу, Нового часу та ХХ століття, а в окремому розділі вмістив власні роздуми про життя, апробовані власним же досвідом. Звісно, вони адресовані тим, хто, крім плотських утіх, ще бодай чимось цікавиться у цьому всуціль прагматично-обивательському світі.

Переглядів: 624

«Прокляття інших»

У бібліотеці Грушевського відбувся перший, після ослаблення карантинних обмежень, публічний захід — презентація книжки Ігоря Стамбола

«Одного зимового ранку російське місто Челябінськ зазнало удару з неба. Що сталося насправді, зрозуміли лише кілька людей, адже інші нічого не помітили. Після удару країною поширюється невідомий смертельний вірус, що охопив сотні тисяч людей. Російська влада приховує апокаліптичність наслідків пошесті, що її західні засоби масової інформації назвали «Russiantongue» («Російський язик»), закриває кордони і ліквідує заражених. Ситуацією намагаються скористатися політичні й силові структури Росії та України. Четверо людей, об’єднаних бажанням врятуватися, намагаються вибратися з Росії назавжди…» — саме таку передмову має нова художня книжка історика і письменника Ігоря Стамбола, презентована 21 липня в стінах Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського.

Біографічна довідка. Стамбол Ігор Іванович народився у селі Василівка Біляївського району Одеської області. Закінчив історичний факультет ОНУ ім. І.І. Мечникова. 2016 року захистив кандидатську дисертацію з історії України за темою: «Іван Львович Липа в українському національному русі (кінець ХІХ — початок 20-х років ХХ ст.)». Як історик чимало досліджень присвятив вивченню рідного краю. 2015-го став лауреатом конкурсу короткої прози в рамках проєкту «Бессарабські діалоги». Натепер — доцент Інституту журналістики Київ-ського університету імені Бориса Грінченка, старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського (за сумісництвом), учений секретар Українського комітету славістів.

Переглядів: 393

Призабуте оповідання Володимира Панченка

Відомий літературознавець, доктор філологічних наук, професор Володимир Панченко (1954—2019) свій творчий шлях починав як віршар.

В інтерв’ю 2000 року, яке провів Василь Бондар, Володимир Панченко розповів: «Згадуючи себе малим, бачу в своїх руках листівку поштову із заримованим вітанням — маму мою, вчительку, поздоровляли з якимось святом. Прочитавши мамі той віршик (тоді я ще й до школи не ходив), я став нібито гратись у римовані рядки, став сам придумувати вірші… Це, можливо, перший мій спогад про зустріч із словом. Врешті, і для мого, і для попереднього покоління закономірністю було писати вірші… Вірші я писав на різні теми, друкував їх у ра-йонній газеті».

Переглядів: 361

Два формати «Зеленої хвилі»

Традиційний, уже 24-й, міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля» проходитиме цьогоріч у двох форматах: оф- та онлайн. У реальному часі поціновувачі красного письменства зможуть взяти участь у фестивальних заходах із 6 по 9 серпня, а у віртуальному режимі — із 6 серпня по 6 жовтня.

Нинішня «Зелена хвиля» включає в себе книжковий ярмарок, «Книжкову сцену», Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури та форум «Україн-ська книга на Одещині».

Переглядів: 367

Володимир ПАНЧЕНКО: Лист-листочок

КОЛИСЬ вона була нашою сусідкою. Жила в старенькій хатині «на курячих ніжках». Коли йшли довгі осінні дощі, стіни хатки втрачали свою білизну, темнішала й солом’яна стріха, над якою височів димар із шматка якоїсь труби. Зате навесні та влітку її господа веселішала: зеленіли акації й самотня абрикоса перед вікнами, на городі йшла в ріст молода кукурудза, вздовж вулиці з’являвся живопліт із кущів блідо-зеленої панської акації, яка згодом спалахувала жовтеньким цвітом, а коли вже відцвітала, то з її тугих стручків можна було робити веселі свищики…

Тітка Франя, скільки й пам’ятається, жила самотньо. Біля хати господиню можна було бачити рідко. Город порала, мабуть, ранками, ще як сонце червоніло з-за обрію там, де тракторна бригада з-за шовковиць поглядає на село. Лиш інколи, якщо, бувало, женеш, щулячись від прохолоди, корову до череди, краєм ока помітиш зігнуту постать тітки десь поміж картоплинням — то вона город сапає, чи, як у нас кажуть, шарує.

Переглядів: 310

Безоплатна правова тепер і в мобільному

Нещодавно у Міністерстві юстиції презентували мобільний застосунок «Безоплатна правова допомога». Проєкт реалізовано спільно з партнерами Мін’юсту — міжнародним фондом «Відродження», Українською фундацією правової допомоги та компанією-розробником IDev.

У вступному слові заступник міністра юстиції Валерія Коломієць підкреслила, що така послуга, як безоплатна первинна та вторинна правова допомога, надається в Україні вже більше восьми років і стає для людей дедалі зручнішою, доступнішою.

Переглядів: 241

...А замість нитки — стрічка

У музеї «Степова Україна», що на вул. Ланжеронівській, 24-а, триває виставка Алли Мироненко «Художнє вишивання стрічками».

Природа рідного краю завжди надихає і дає можливість для роздумів: і безкраї степи, і ліси, і блакитні озера, і величаві гори. Відчуття незбагненої краси супроводжує людину з дитинства впродовж усього життя…

Переглядів: 352

Шість форм коронавірусу

Учені Королівського коледжу Лондона виділили шість різних типів COVID-19. Кожному з них відповідає певний набір симптомів, пише SkyNews.

Науковці вивчили дані про симптоми, які спостерігалися у 1600 пацієнтів зі США та Великобританії, зібравши інформацію за допомогою мобільного додатку Covid Symptom Study, спеціально створеного для цього.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua