№ 58 (22176) субота 25 липня 2020 року

Переглядів: 2260

«Повне припинення вогню», або Проблеми — в деталях

На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції домовилися про режим повного та всеосяжного припинення вогню — із 00.01 27 липня 2020 року.

Україна заявляє про «прорив», РФ — про «задоволення». Що тут насправді? Як оцінити, зокрема, появу в тексті «керівництва збройних формувань ОРДЛО»?

Переглядів: 412

Треба боротися за кожне життя

«Тристороння контактна група домовилася про режим тиші з 27 липня. Я підтримую це рішення з кількох причин», — написала народна депутатка від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко у своєму блозі на www.obozrevatel.com.

Перше: на фронті спостерігається серйозна ескалація конфлікту, щодня гинуть наші воїни, кількість загиблих військових значно вища, ніж улітку 2016—2018-го... Й це очевидне завдання мінських груп — припинити ескалацію й убивства українців, військових і цивільних. «Просто перестать стрелять» і закінчити війну тільки в своїй уяві — як бачимо, недостатньо для того, аби Путін дійсно перестав вбивати...

Переглядів: 2452

Не всі переступили поріг

Експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти на засіданні, що відбулося 23 липня, визначила порогові бали «склав/не склав» для ЗНО з української мови і літератури, історії України, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов.

За результатами роботи комісії визначено такі порогові бали:

• українська мова і література — 22, поріг «склав/не склав» не подолали 8,32% учасників тестування,

• історія України — 25, поріг не подолали 13,19%,

Переглядів: 2442

Мертвий сезон

Липнева спека, пандемія і пора відпусток, здавалося б, не залишають часу для великої політики. На перших шпальтах українських друкованих видань та у фокусі інформаційних сайтів як новини почала з’являтися «свіжа інформація» про день народження слонихи у Київському зоопарку (22 роки) та річницю падіння «Тунгуського метеорита» (1908-й). Але так тривало недовго.

Незвичайний злочинець

Уперше за багато років в Україні сталася подія, яку можна охарактеризувати як терористичний акт, описаний у підручниках для фахівців. Відповідність того, що трапилося в Луцьку 21 липня, зі сценарієм «класичного» теракту була такою повною, що нагадувала театральну постановку. Якщо зважити, що на чолі нашої держави більше року перебуває колишній артист і команда менеджерів шоу-бізнесу, у таких міркувань підстави є. Але не варто поспішати з висновками.

Переглядів: 2469

Стратегія зрошення

На сьогодні із 2,2 млн гектарів зрошуваних земель в Україні поливається навіть менше, ніж 500 тис. гектарів. Тим часом у світі площі зрошення щороку збільшуються. Відтак вітчизняна галузь потребує нових підходів для розвитку та інвестицій.

На цьому наголосив перший заступник голови Держводагентства Олексій Кузьменков, перебуваючи цими днями на Херсонщині, де взяв участь у «круглому столі» з обговорення стратегії розвитку системи зрошення в Україні.

Переглядів: 384

Віденська галерея заговорила українською

Завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської відбувся запуск україномовного аудіогіда в одному з найбільших музеїв Австрії — всесвітньо відомій художній галереї Альбертіна у Відні.

Українські туристи та українці, які живуть в Австрії, матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій «Від Моне до Пікассо», у які входять твори Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Сіньяка, Матісса, Мунка, Пікассо, Модільяні, Шагала, Малевича, Кокошки та інших.

Переглядів: 456

Олександр ЛИТВИНЕНКО: Найбільша загроза — розбрат і внутрішні чвари

Минулого тижня президент Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Олександр Литвиненко виступив із доповіддю щодо гібридних загроз на спільному засіданні Форуму безпекового співробітництва та Постійної ради ОБСЄ. Тільки-но, схарактеризувавши ситуацію загалом, він перейшов до російської гібридної агресії проти України, делегація РФ учинила демарш — залишила засідання. Російським дипломатам не хотілося чути правду.

Кореспондент «Укрінформу» поспілкувався з директором НІСД, дізнавшись багато цікавого про інформаційні операції проти України, «плівки Деркача», наміри РФ щодо нашої держави. Поговорили ми також про перспективи врегулювання конфлікту на Донбасі, «конституційний референдум» у Росії, зростання невдоволення росіян діями їхньої влади, про коронавірус, відставку Смолія з посади голови Нацбанку…

Переглядів: 352

Тотальна вакцинація?

На ранок 24 липня в Україні зафіксовано 62 823 випадки COVID-19. За добу — 972 нових інфікованих пацієнтів, з яких аж 255 госпіталізовано, а це — найбільша добова шпиталізація з початку епідемії.

Найбільше випадків захворювання на COVID-19 виявлено на Львівщині — 126, у Києві — 118, у Рівненській області — 96, Івано-Франківській — 87, Харківській — 74. Нових випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано у Кіровоградській та Херсонській областях. За минулу добу в країні зафіксували 20 летальних випадків. Одужали 886 пацієнтів. Загалом хворобу вже подолали 34 886 осіб. На жаль, 1571 людину врятувати не вдалося. Такі дані опубліковані на офіційному сайті РНБО.

Переглядів: 2328

Наша міць — у єдності

Наші недруги найбільше експлуатують тезу про те, що ми, українці, різні, не єдині, а відтак нагнітають міжнаці-ональну ворожнечу, яка ніколи не вела до порозуміння поміж людьми, до поліпшення їхнього добробуту.

На цю тему я поспілкувався з уславленим багаторічним досвідом керівником, головою Лиманської районної ради ветеранів, Почесним ветераном України Миколою Івановичем ГАВРИЛЕНКОМ.

Переглядів: 412

Оцифрована спадщина

Культурна спадщина вирушає у цифровий світ, і це дуже тішить, адже ми знаємо, що матеріальна культура, зокрема, старовинні будівлі, пам’ятки архітектури, в Україні у важкому стані. Настав час її оцифрувати.

В Одесі та Харкові за підтримки Українського культурного фонду розпочинається мистецька програма «Дуже цифрові резиденції». Її мета — переосмислення культурної спадщини цих міст через нові медіа та цифрове виробництво. Організатори та виконавці проєкту — громадські організації «Піксельні реалії» та «Гвара Медіа».

Переглядів: 490

«Навчався стійкості я у скелястих гір...»

Сьогодні, 25 липня, сповнюється 80 років ветеранові журналістики Вікторові Михайловичу Васильцю.

Народився він у селі Улянівка на Сумщині. Працював у районній, обласній і центральній пресі. Був власним кореспондентом газети «Правда» у Львівській, Закарпатській, Одеській та низці інших областей. У вільній Україні створив першу обласну двомовну газету «Одеські вісті» — «Одесские известия» і керував нею до виходу на пенсію.

Переглядів: 2438

Звички, що додають ваги

Ви ходите на фітнес, купуєте тільки знежирені йогурти, а стрілки ваг, як і раніше, стоять на місці? Нічого дивного! Спосіб життя сучасного городянина аж ніяк не сприяє стрункості. Дізнайтеся, які звички заважають вам боротися із зайвою вагою, і постарайтеся їх позбутися!

Робота в офісі

Працюючи в офісі, ви не тільки постійно сидите на місці, а й, визнайте, неконтрольовано поглинаєте солодке. Чашка чаю, до якої так і хочеться взяти тістечко, чи й кілька, з громадських запасів, тортики в дні народження співробітників... Якщо хочете скинути вагу, звільнятися, звісно, не обов’язково, але відмовитися від цього калорійного достатку просто необхідно.

Переглядів: 334

Спецартилерія проти амброзії

Озброївшись «гарматами», «зелентрестівці» вийшли на боротьбу з амброзією.

Фахівці одеського «Міськзелентресту» за допомогою спеціальних гармат, «заправлених» мінеральним препаратом, не токсичним для людей, знищують амброзію — агресивний бур’ян-алерген. Раніше рослину, що викликає тяжку алергію і засмічує територію, скошували, але за такої боротьби з нею та швидко відростає і знову береться за своє, алергенне.

Переглядів: 517

То який він, ідеальний партнер?

Учені припускають, що ми оцінюємо партнерів по тому, чи відповідають їхні якості певному ідеальному набору, унікальному для кожної людини. Якщо для одного важлива доброта, а для іншого — сміливість, то, виходить, вони мають шукати добрих або сміливих партнерів.

Однак багато досліджень, які підтверджують цю теорію, неточні й допускають безліч інтерпретацій тих самих даних.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net