№ 53 (22171) четвер 9 липня 2020 року

Переглядів: 367

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ: «Державна мета — системно нарощувати міць»

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з візитом на Одещині, взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Військово-Морських сил Збройних сил України.

«Я щасливий бути в прекрасній і сонячній Одесі завжди, а особливо — сьогодні, в цей святковий для українського військового флоту день. Сьогодні вся країна вітає з професійним святом вартових морських рубежів нашої Батьківщини. Сміливих та незламних людей, які і вдень, і вночі стоять на захисті півдня нашої держави. Тих, хто, цитуючи марш ВМС, «стане грудьми за Чорне море, за наш чудовий і чарівний Крим». Це — наші українські військові моряки. Ми пишаємося вами. Ми дякуємо вам», — звернувся він до присутніх.

Глава держави подякував військовим морякам за службу і вшанував хвилиною мовчання пам’ять тих, хто захистив Україну ціною власного життя.

Володимир Зеленський зазначив, що роль українського військового флоту для обороноздатності нашої держави неможливо переоцінити.

«Екіпажі корабельно-катерного складу та морської авіації, підрозділи морського напряму — ми нікому ніколи не дозволимо зруйнувати систему Чорноморської безпеки. І наша державна мета — системно нарощувати вашу міць. Ми знаємо, як у минулі роки Військово-Морські сили України в багатьох сенсах цього слова намагалися знищити та потопити. Я цього не просто не допущу. Я зроблю все, щоб український флот був взірцем потужності, сучасності та став справжньою гордістю України. Щоб ми були морською державою не в далеких спогадах минулого, а в реальному сьогоденні та найближчому майбутньому», — наголосив Президент.

Переглядів: 332

Нагулялася досхочу

Ураганний вітер, сильна залпова злива і град накрили 7 липня практично весь південь Одеської області. Синоптики попереджали, що немилосердна спека, яка стояла останні тижні, може спровокувати сильні дощі. Так воно й сталося.

Найтяжчий напад стихії прийняли на себе Ізмаїльський, Кілійський, Ренійський і Татарбунарський райони, хоча потерпіла від негоди вся Одещина.

Переглядів: 365

Українська мова в часи СРСР. Друга хвиля «великої» українізації

Якщо перша хвиля «великої» українізації 1920-х років* мала впливових промоторів як у Кремлі (де хотіли зробити з радянської України свого роду «вітрину» успішного національно-культурного життя для Європи), так і в самій Україні (з числа членів колишніх лівих партій та групи «націонал-комуністів» у КП(б)У), то друга така хвиля, яка розпочалася з кінця 1950-х, мала інших «спонсорів» і в Москві, і в Києві.

Йшлося про партапаратників високого рівня, чия молодість припала саме на 1920-і та чия свідомість формувалася саме в часи першої українізації. Далеко не всі представники цієї генерації мали український сентимент, проте для них Україна була не просто територією, а країною, хоч і радянською. «Союз непоборний радянських країн» — ця формула Максима Рильського (яка для самого поета була компромісом бажаного з реальним) становила собою норму для цієї категорії номенклатури.

Переглядів: 2409

Міністерство української мови

Про мову в світі сказано дуже багато. Зокрема і про українську написана велика кількість томів, які не те що проаналізувати, а й навіть прочитати не в кожного вистачить життя. Перед тим, як звернутися до посилань на авторитетні джерела, хочу озвучити свою думку з цього приводу. Я вважаю, що мова — це не стільки фізична, скільки, насамперед, духовна субстанція, без існування якої життя як таке неможливе взагалі. Я впевнений, що людство, не маючи такого засобу спілкування, як мова, навряд чи й постало б на Землі.

ТО ЩО Ж ТАКЕ — МОВА? Дуже фундаментально, на мій погляд, висловився на цю тему історик, педагог і громадський діяч світлої пам’яті Микола Безотосний, з дозволу якого ці вислови я й наводжу.

Переглядів: 306

Страховий стаж підприємця

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню і за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний внесок) у сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Із 1 січня 2020 року мінімальний страховий внесок за місяць роботи для набуття страхового стажу становить 1039,06 грн (22% від мінімальної заробітної плати 4723 грн).

Переглядів: 339

Вбито свідка у справі Аміни Окуєвої

У суботу в передмісті Відня пострілом у голову вбитий уродженець Чечні Маміхан Умаров, відомий як Анзор з Відня, який публічно критикував главу Чечні Рамзана Кадирова, повідомив сайт «Кавказ.Реалії».

У соцмережах та різних інтерв’ю Умаров називав себе ексспівробітником міністерства шаріатської державної безпеки Республіки Ічкерія, казав, що у минулому був найманцем, розповідав про зв’язки російських спецслужб із замахами на політемігрантів і колишніх чеченських повстанців у Європі.

Переглядів: 354

Звання, що зобов’язує

4 липня, у день святкування п’ятої річниці Національної поліції України, в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбувся випуск поліцейських та посвячення їх у захисники правопорядку.

Першими отримали дипломи випускники-відмінники. Посвячення молодих лейтенантів у захисники правопорядку здійснив ректор університету генерал поліції другого рангу В’ячеслав Аброськін, а дипломи з відзнакою вручили начальник ГУНП в Одеській області генерал поліції третього рангу Олег Бех і почесний громадянин Одеси та Одеської області Сергій Гриневецький.

Переглядів: 2407

Битва за чистоту по-аккерманськи

Сміття — то наша спільна біда, а ще гірше за неї — розкидане сміття.

У Білгороді-Дністровському битву за чистоту продовжили встановленням симпатичних зовні металевих контейнерів виробництва місцевого комунального підприємства «Автотранссервіс», яке, власне, і займається збиранням та вивезенням відходів.

Переглядів: 376

Ті, що спиняють мить...

Триває підготовка до виставки двох знаних митців, членів правління Одеської обласної організації національної спілки художників України: Віктора Гоманюка, викладача Художнього коледжу імені М.Б. Грекова, і Лариси Дем’янишиної, голови міської «Просвіти» Южного.

Перед відкриттям виставки (яке з відомих причин переноситься на невизначений термін) вдалося поспілкуватися з цими креативними особистостями — просвітянами за духом, авторами цікавих україноцентричних культурницьких проєктів. Розмова місцями перемежовувалася спогадами, що піднімали певні пласти культурного життя на півдні України.

Переглядів: 445

Євген АКИМОВИЧ: «Не відкладай нічого на завтра...»

«Питання, як жити, заради чого жити, хвилюють людину споконвіку. Врешті-решт ми усвідомлюємо, що наше життя обмежене у часі та просторі. І справа не лише в тому, який слід залишити на Землі, а й як гідно та змістовно прожити кожен день. Григорій Сковорода казав: «Якщо щастя можливе, то воно має бути можливим тут і зараз». Не можна нічого відкладати на завтра, тому що завтра ми будемо іншими людьми, у нас буде інше світосприйняття та нові проблеми».

…«Наповнення життя максимально можливими змістовними вчинками, здобуття власної свободи особистості «тут і зараз» — у цьому полягає сенс філософії тотальності. Лише спільна діяльність вільних людей здатна забезпечити оптимальний розвиток нашого суспільства та його демократичну перспективу. Наївно та нерозумно очікувати, що хто-небудь, крім нас самих, впорається з цим завданням. Це наш борг, наш обов’язок, якщо ми вважаємо себе людьми, гідними цього високого звання».

Переглядів: 471

У воді — кишкова паличка

Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України відібрав проби морської води на місцевих пляжах. За результатами проведених досліджень стало відомо, що якість води, зокрема на популярних пляжах, не відповідає нормам.

Про які саме пляжі йдеться і який характер забруднень — конкретно не повідомляється. Місцеві ж онлайн-видання стверджують, що забруднення виявили на всіх пляжах — від Аркадії до 16-ї ст. Фонтану. На Ланжероні нібито вода чиста.

Переглядів: 308

Про релігію і коронавірус

На Буковині, зауважила у коментарі для https://lenta.ua ексдепутатка Чернівецької облради, волонтерка, лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко, заборони діяльності релігійних закладів не було взагалі.

Комісія по боротьбі з коронавірусом, каже вона, не приділяла належної уваги цьому питанню. А прохання медиків взагалі чути не хотіли.

Переглядів: 389

Маски проти гульок

Одеса звично нічого не боїться. Так, на засіданні оперативного антикоронавірусного штабу (6 липня) міський голова Геннадій Труханов констатував, що маскового режиму в громадському транспорті пасажири практично вже не дотримуються.

«Проїжджаючи містом, я не-одноразово бачив, що, скажімо, в тролейбусах багато людей сидять без масок, — зазначив він. — Це неприпустимо, тому прошу записати спеціальне звернення і періодично озвучувати його у транспорті, щоб люди не забували про елементарний захист».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net