Переглядів: 289

Нищівний променад стихії

Після тримісячної посухи сильні і затяжні зливи призвели до руйнівних повеней у кількох західних областях України.

Ми всі співчутливо стежили за тим, як тамтешні люди боролися і продовжують боротися з наслідками негоди, що підтопила тисячі будинків, вимила чи замулила засаджені городи, пошкодила чи зруйнувала автодороги та мости. Були евакуйовані сотні жителів.

На ранок 26 червня рятувальники продовжували ліквідовувати наслідки негоди у п’яти областях Західної України, де дощі вже йдуть не так часто, але рівень води у переповнених річках не швидко спадає.

«Естафету» стихії, яка стартувала із заходу, підхопила практично вся Україна.

Так, 24—25 червня дощ із градом стіною обрушилися на жителів сіл у районі Сухого лиману, а також в деяких районах Одеси. Море штормило. Постраждав від лихої води Овідіополь, затопило пляжі поблизу Южного.

У Болграді стихія пошкодила покриття на кількох вулицях, а в одному з будинків стрімкі потоки розмили старовинний підземний хід, затопивши підвал. Через це обвалилася частина фундаменту, стіни пішли тріщинами. Упродовж кількох годин місцеві пожежно-рятувальні частини працювали у приміському селі Виноградівка цього ж району, яке вдруге постраждало від повені. У сусідній Василівці через рясні дощі прорвало дамбу, а в Калчевому вітер позривав благенькі дахи господарських споруд.

У Качурівці Подільського району сильні зливи підтопили сім приватних домогосподарств і два підвали. Цього разу село бомбардував ще й крупний град.

Більше двох десяткі приватних будинків і домогосподарств підтоплені в Ананьївському районі (на знімку). Рятувальники евакуювали з одного напівзруйнованого водою помешкання  шістьох осіб, серед яких — четверо дітей, перевізши їх до місцевого дитсадка.

Практично вся Одещина, переживши таку страшну засуху, тепер захлинається від води, яка знищує усе на своєму шляху, завдаючи людям страждань і збитків.

Нищівний променад стихії не вщухає. Велика кількість води ріками вже насувається до нас із заходу. Від неї можуть ще більше постраждати Біляїв-ський та Білгород-Дністровській ра-йони, найімовірніше — Маяківська та Яськівська ОТГ. Про таку загрозу в соціальних мережах сигналить голова облдержадміністрації Максим Куций: «Вже зараз разом із працівниками ДСНС, Національною поліцією та прикордонниками працюємо, щоб вжити всіх необхідних заходів безпеки та обмежити доступ людей найближчими днями до потенційно небезпечних місць». І додає: «Ми добре знаємо, що з природою краще не жартувати. У ці вихідні мешканцям Одещини та туристам краще пропустити відпочинок на річці чи лимані. Це може бути смертельно небезпечним. Попередьте близьких, які живуть у можливих районах підтоплення, та бережіть себе».

Рятувальники області також попереджають про підвищення рівня води у Дністрі 27-28 червня: можливий, прогнозують, вихід води на трасу Одеса — Рені між населеними пунктами Маяки — Удобне, підтоплення будинків у Яськах та в Біляївці, а також понтонного моста через Турунчук у районі Троїцького. «Просимо громадян утриматися від поїздок, а любителів риболовлі залишатися вдома», — наголошується в повідомленні рятувальників.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua